paracetamol

Vicks AntiGrip Max

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks AntiGrip Max to silny lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. W jego składzie znajdziemy paracetamol w maksymalnej dostępnej na rynku dawce (1000 mg) – jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu, odpowiedzialnego za ból, stan zapalny oraz gorączkę. Dodatkowo w preparacie znajduje się fenylefryna, zmniejszająca obrzęk błony śluzowej nosa, oraz chlorfenamina – hamująca produkcję wydzieliny w przewodach nosowych. Preparat zakupimy bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

FluControl MAX

Średnia ocena:Brak ocen

FluControl MAX to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Powstał na bazie paracetamolu – związku, wykazującego działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Dzięki jego dużej dawce (aż 650 mg) lek wykazuje dużą skuteczność nawet w przypadku wysokich temperatur. Dodatkowe składniki w nim zawarte to fenylefryna i chlorfenamina. Są one odpowiedzialne za udrożnienie przewodów nosowych, oczyszczenie zatok z wydzieliny oraz zmniejszenie obrzęku śluzówek górnych dróg oddechowych. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, zakupimy go bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Padolten

Średnia ocena:Brak ocen

Padolten to stosunkowo silny lek o działaniu przeciwbólowym. Powstał na bazie aż dwóch substancji aktywnych – tramadolu, należącego do grupy opioidowych związków przeciwbólowych oraz paracetamolu, wykazującego działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także słabe działanie przeciwzapalne. Lek ten doskonale sprawdzi się u pacjentów wymagających silnego działania przeciwbólowego i niemogących jednocześnie przyjmować leków z grupy NLPZ. Padolten zakupimy na receptę.

Na dolegliwości: brak danych

Gripex Max

Średnia ocena:Brak ocen

Gripex Max to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Powstał na bazie aż trzech substancji czynnych – paracetamolu, dekstrometorfanu oraz pseudoefedryny. Połączenie tych substancji odpowiada za zwalczenie bólu głowy i gardła, bólów mięśniowo-stawowych, obniżenie gorączki, zlikwidowanie kaszlu oraz uczucia zatkanego nosa. Gripex Max zakupimy pod postacią tabletek, bez recepty.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Cefalgin

Średnia ocena:Brak ocen

Cefalgin to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Powstał na bazie aż trzech składników. Pierwszym z nich jest paracetamol, działający głównie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Druga substancja aktywna to propyfenazon, wykazujący przede wszystkim działanie przeciwgorączkowe, ale również przeciwbólowe i przeciwzapalne. W leku znajduje się również niewielka ilość kofeiny. Zakupimy go bez recepty, pod postacią tabletek.

Na dolegliwości: brak danych

APAP Przeziębienie Stop

Średnia ocena:Brak ocen

APAP Przeziębienie Stop to lek o umiarkowanie silnym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. W jego składzie możemy znaleźć dwie substancje aktywne. Pierwsza z nich to kwas askorbinowy, wzmacniający procesy odpornościowe naszego organizmu, natomiast drugi to paracetamol, substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Lek dostępny jest na polskim rynku pod postacią tabletek musujących, bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Apap Direct

Średnia ocena:Brak ocen

Apap Direct to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Powstał na bazie paracetamolu – substancji, blokującej działanie prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym, co prowadzi do obniżenia temperatury ciała oraz zmniejszenia lub zlikwidowania wrażeń bólowych. Lek dostępny jest w formie granulatu rozpuszczalnego w jamie ustnej, dzięki czemu działa znacznie szybciej niż przyjęty w formie zwykłej tabletki. Zakupimy go bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Symtram

Średnia ocena:Brak ocen

Symtram to silny lek przeciwbólowy stworzony na bazie dwóch różnych składników. Pierwszy z nich to paracetamol – substancja z grupy NLPZ o działaniu przeciwbólowym oraz obniżającym gorączkę, natomiast drugi to tramadol – opioid, który potrafi zwalczyć ból o znacznie większym nasileniu niż jest to możliwe w przypadku paracetamolu. Lek można zakupić jedynie na receptę.

Na dolegliwości: , , , , ,

Ultracod

Średnia ocena:Brak ocen

Ultracod to dwuskładnikowy lek przeciwbólowy. Stworzony został na bazie paracetamolu – substancji, która poprzez zahamowanie aktywności enzymu cyklooksygenazy hamuje uwalnianie mediatorów bólu, gorączki i stanu zapalnego oraz kodeiny – opioidu wykazującego silne działanie przeciwbólowe. Lek można zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Na dolegliwości: , , ,

Delparan

Średnia ocena:Brak ocen

Delparan to złożony lek przeciwbólowy. W swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne – pierwsza z nich to znany wszystkim paracetamol, wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, natomiast drugi to tramadol – silniejszy od paracetamolu opioid, zapewniający efekt przeciwbólowy w sytuacjach, kiedy lek z grupy NLPZ nie jest wystarczający. Preparat możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Na dolegliwości: , , , , ,

Solpadeine

Średnia ocena:Brak ocen

Solpadeine to silny, złożony lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzi paracetamol – związek hamujący działanie mediatorów stanu zapalnego i mediatorów bólowych bezpośrednio w ośrodkowym układzie nerwowym, kodeina – pochodna morfiny o działaniu przeciwbólowym i uspokajającym oraz kofeina. Lek dostępny jest bez recepty, w postaci tabletek, kapsułek oraz tabletek musujących.

Na dolegliwości: , , , , , , , , ,

Acenol

Średnia ocena:Brak ocen

Acenol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy stworzony na bazie paracetamolu. Jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu – cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, co prowadzi do zmniejszenia ilości wytwarzanych prostaglandyn, czyli związków odpowiedzialnych za wrażenia bólowe oraz podnoszących temperaturę ciała. Efekt terapeutyczny pojawia się po około godzinie od przyjęcia i trwa do czterech godzin. Lek zakupimy bez recepty, w tabletkach.

Na dolegliwości: , , , , , , , , ,

Saridon

Średnia ocena:Brak ocen

Saridon jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzi propyfenazon, łagodzący wrażenia bólowe oraz obniżający gorączkę, paracetamol, działający bardzo podobnie i jednocześnie wzmacniający efekt terapeutyczny propyfenazonu oraz kofeina – substancja pobudzająca i poprawiająca nastrój. Po zażyciu leku na jego działanie należy poczekać do godziny. Dostępny jest w tabletkach, bez recepty.

Na dolegliwości: , , , , , , , , ,

Grypostop

Średnia ocena:Brak ocen

Grypostop to wieloskładnikowy lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Zawarty w nim paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bromowodorek dekstrometorfanu odpowiedzialny jest za likwidację suchego kaszlu poprzez zahamowanie odpowiedniego ośrodka w mózgu, natomiast chlorowodorek pseudoefedryny udrażnia nos oraz likwiduje nadmiar wydzieliny, obkurczając naczynia błony śluzowej jamy nosowej. Lek zakupimy bez recepty, w tabletkach.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Antidol

Średnia ocena:Brak ocen

Antidol jest silnym lekiem przeciwbólowym. Stworzony został na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest paracetamol, związek hamujący syntezę prostaglandyn odpowiedzialnych za wrażenia bólowe oraz gorączkę. Drugą substancją czynną jest fosforan kodeiny – opioidowy związek, będący pochodną morfiny o bardzo intensywnym działaniu zwalczającym odczuwanie bólu. Należy wspomnieć, iż Antidol jest najsilniejszym lekiem stworzonym na bazie kodeiny, dostępnym na polskim rynku bez recepty.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , ,

Fervex

Średnia ocena:Brak ocen

Fervex jest popularnym lekiem zwalczającym objawy przeziębienia i grypy. Zawiera w swoim składzie paracetamol – substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, feniraminę, która wspomaga walkę z uciążliwym swędzeniem błony śluzowej nosa, kichaniem oraz łzawiącymi oczami, a także witaminę C, odpowiedzialną za wzmocnienie mechanizmów odpornościowych naszego organizmu. Lek zakupimy bez recepty, pod postacią wygodnych saszetek, których zawartość rozpuszczamy w wodzie.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Grypolek

Średnia ocena:Brak ocen

Grypolek jest preparatem łagodzącym objawy przeziębienia i grypy. Stworzony został na bazie czterech składników. Pierwszym z nich jest chlorowodorek pseudoefedryny – substancja udrażniająca nos poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych śluzówki nosa. Zawarty w leku paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Gwajafenezyna odpowiada za oczyszczenie dróg oddechowych, gdyż ma działanie wykrztuśne, zaś bromowodorek dekstrometorfanu likwiduje męczący, suchy kaszel i zapobiega podrażnieniu błony śluzowej układu oddechowego.

Na dolegliwości: , , , ,

FluControl Hot

Średnia ocena:Brak ocen

FluControl Hot to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Zawiera paracetamol – substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, która blokując działanie enzymu, cyklooksygenazy, uniemożliwia syntezę prostaglandyn, odpowiedzialnych za odczuwanie wrażeń bólowych. Kolejnym składnikiem preparatu jest chlorfenamina, czyli związek o działaniu nasennym oraz zmniejszający ilość wydzieliny wytwarzanej przez komórki śluzówki nosa, łagodzący świąd błon śluzowych oraz łzawienie. FluControl Hot zawiera także fenylefrynę, substancję udrażniającą przewody nosowe. Produkt zakupimy bez recepty, w postaci proszku do sporządzania zawiesiny.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Febrisan

Średnia ocena:Brak ocen

Febrisan to lek na przeziębienie i grypę. Stworzony został na bazie trzech substancji – paracetamolu, witaminy C oraz fenylefryny. Paracetamol zapewnia efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, dzięki swoim zdolnościom do hamowania antywności enzymu – cykooksygenazy, odpowiedzialnego za wywołanie wrażeń bólowych, fenylefryna udrażnia nos i zmniejsza przekrwienie jego śluzówki, umożliwiając swobodne oddychanie, zaś witamina C wspomaga naszą odporność oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Febrisan zakupimy pod postacią wygodnych saszetek do sporządzania roztworu.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Vicks SymptoMed Complete

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks SymptoMed Complete to lek zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Jest preparatem trzyskładnikowym i dzięki temu pozwala na eliminację wielu uciążliwych symptomów choroby. Zawarty w nim paracetamol likwiduje ból głowy i gorączkę, dzięki zahamowaniu syntezy prostaglandyn odpowiedzialnych za powstanie wrażeń bólowych, fenylefryna udrażnia nos poprzez zmniejszenie obrzęku śluzówki i usunięcie zalegającej wydzieliny, zaś gwajafenezyna ułatwia rozrzedza produkowany w oskrzelach śluz i ułatwia jego odkrztuszanie. Lek nabędziemy bez recepty, w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,