FluControl Hot

Średnia ocena:Brak ocen

FluControl Hot to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Zawiera paracetamol – substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, która blokując działanie enzymu, cyklooksygenazy, uniemożliwia syntezę prostaglandyn, odpowiedzialnych za odczuwanie wrażeń bólowych. Kolejnym składnikiem preparatu jest chlorfenamina, czyli związek o działaniu nasennym oraz zmniejszający ilość wydzieliny wytwarzanej przez komórki śluzówki nosa, łagodzący świąd błon śluzowych oraz łzawienie. FluControl Hot zawiera także fenylefrynę, substancję udrażniającą przewody nosowe. Produkt zakupimy bez recepty, w postaci proszku do sporządzania zawiesiny.

FluControl Hot
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla osób w wieku powyżej 12. lat, w celu złagodzenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, katar, uczucie zatkanego nosa oraz bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Dawkowanie

FluControl Hot zażywamy doustnie. Zawartość saszetki rozpuszczamy w połowie szklanki ciepłej wody i natychmiast wypijamy. Możliwe jest przyjęcie maksymalnie czterech saszetek na dobę (po jednej co 6-8 godzin).

Możliwe skutki uboczne

Część chorych zażywających omawiany lek uskarżała się na występowanie pewnych efektów niepożądanych. Należały do nich: senność, nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, suchość w jamie ustnej, drżenia mięśniowe, niepokój, nerwowość, trudności z zasypianiem, mętny mocz, alergiczne zapalenie skóry, zaburzenia funkcji nerek lub też zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Na czas kuracji zaleca się zaprzestanie spożywania napojów alkoholowych oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Preparatu FluControl Hot nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także osoby uczulone na któryś z jego składników. Pacjenci cierpiący na tachykardię, zaburzenia rytmu pracy serca, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby lub nerek, jaskrę, chorobę alkoholową, nietolerancję pewnych cukrów oraz na nadczynność tarczycy przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się ze specjalistą. Konieczne będzie także poinformowanie lekarza o wszystkich preparatach, które aktualnie zażywamy, w celu uniknięcia niekorzystnych dla naszego organizmu interakcji.

FluControl Hot0LekOpinie.pl2014-04-29 20:51:11FluControl Hot to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Zawiera paracetamol – substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, która blokując działanie enzymu, cyklooksygenazy, uniemożliwia syntezę prostaglandyn, odpowiedzialnych za odczuwanie wrażeń bólowych. Kolejnym składnikiem preparatu jest chlorfenamina, czyli związek o działaniu nasennym oraz zmniejszający ilość wydzieliny wytwarzanej przez komórki śluzówki nosa, łagodzący świąd błon śluzowych oraz łzawienie. FluControl Hot zawiera także fenylefrynę, substancję udrażniającą przewody nosowe. Produkt zakupimy bez recepty, w postaci proszku do sporządzania zawiesiny.
Producent:
Aflofarm
Substancja czynna:
feniramina, fenylefryna, paracetamol
Strona zawiera informacje o leku FluControl Hot cena, pobierz FluControl Hot ulotka, dedykowane FluControl Hot forum, wpływ FluControl Hot na prowadzenie pojazdów, czy FluControl Hot jest refundowany? - czyli FluControl Hot refundacja, a także interakcje FluControl Hot a karmienie piersią, zalecane FluControl Hot dawkowanie, stosowanie FluControl Hot w ciąży, FluControl Hot opinie o leku, tanie FluControl Hot zamienniki, interakcje leku FluControl Hot a alkohol.

1 opinia o FluControl Hot

Znasz FluControl Hot? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o FluControl Hot


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Stosuję i może być. Pozdrawiam.

    Autor opinii: Domosława, dodano: 25 kwietnia 2017