FluControl MAX

Średnia ocena:Brak ocen

FluControl MAX to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Powstał na bazie paracetamolu – związku, wykazującego działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Dzięki jego dużej dawce (aż 650 mg) lek wykazuje dużą skuteczność nawet w przypadku wysokich temperatur. Dodatkowe składniki w nim zawarte to fenylefryna i chlorfenamina. Są one odpowiedzialne za udrożnienie przewodów nosowych, oczyszczenie zatok z wydzieliny oraz zmniejszenie obrzęku śluzówek górnych dróg oddechowych. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, zakupimy go bez recepty.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Stosuje się go w celu zlikwidowania objawów przeziębienia i grypy, takich jak: ból głowy, gorączka, uczucie zatkanego nosa oraz zalegającej w zatokach i górnych drogach oddechowych wydzieliny.

Dawkowanie

FluControl MAX stosujemy doustnie. Zalecana jednorazowa dawka to 1 tabletka. W razie potrzeby po 4-6 godzinach można ponownie zażyć 1 tabletkę preparatu, jednak należy pamiętać, by nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej, jaką jest 6 tabletek. Jeżeli po 3 dniach kuracji gorączka nie ustąpi, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również FluControl MAX może spowodować wystąpienie efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: nudności, wymioty, utratę apetytu, sztywność mięśni, drżenia, suchość w ustach, zaparcia, bóle w klatce piersiowej, bóle nadbrzusza, zmiany w odczuwaniu smaku i zapachu, zatrzymanie moczu, nieostre widzenie oraz zaburzenia oddawania moczu.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie powinni go stosować pacjenci cierpiący na niewydolność serca, niewydolność nerek, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, ciężką niewydolność wątroby, rozrost gruczołu krokowego, astmę, cukrzycę, bradykardię oraz przewlekły nieżyt oskrzeli. Stosowanie FluControl MAX w połączeniu z innymi lekami jest dozwolone tylko i wyłącznie za zgodą lekarza, który oceni, czy pomiędzy preparatami nie pojawią się groźne interakcje.

FluControl MAX0LekOpinie.pl2018-01-19 17:34:38FluControl MAX to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Powstał na bazie paracetamolu – związku, wykazującego działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Dzięki jego dużej dawce (aż 650 mg) lek wykazuje dużą skuteczność nawet w przypadku wysokich temperatur. Dodatkowe składniki w nim zawarte to fenylefryna i chlorfenamina. Są one odpowiedzialne za udrożnienie przewodów nosowych, oczyszczenie zatok z wydzieliny oraz zmniejszenie obrzęku śluzówek górnych dróg oddechowych. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, zakupimy go bez recepty.
Producent:
Aflofarm
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku FluControl MAX cena, pobierz FluControl MAX ulotka, dedykowane FluControl MAX forum, wpływ FluControl MAX na prowadzenie pojazdów, czy FluControl MAX jest refundowany? - czyli FluControl MAX refundacja, a także interakcje FluControl MAX a karmienie piersią, zalecane FluControl MAX dawkowanie, stosowanie FluControl MAX w ciąży, FluControl MAX opinie o leku, tanie FluControl MAX zamienniki, interakcje leku FluControl MAX a alkohol.

0 opinii o FluControl MAX

Znasz FluControl MAX? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o FluControl MAX


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność