Delparan

Średnia ocena:Brak ocen

Delparan to złożony lek przeciwbólowy. W swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne – pierwsza z nich to znany wszystkim paracetamol, wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, natomiast drugi to tramadol – silniejszy od paracetamolu opioid, zapewniający efekt przeciwbólowy w sytuacjach, kiedy lek z grupy NLPZ nie jest wystarczający. Preparat możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Delparan poleca się pacjentom powyżej 12. roku życia, borykających się z problemem umiarkowanych oraz ciężkich bólów różnorodnego pochodzenia, w przypadku których konieczne jest zastosowanie połączonego działania dwóch substancji aktywnych.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, tabletkę połykając w całości i popijając ją wodą. Dawkowanie ustala dla każdego indywidualnie lekarz, na podstawie wieku, masy ciała oraz nasilenia dolegliwości bólowych.

Możliwe skutki uboczne

Część pacjentów w trakcie kuracji obserwuje u siebie objawy, takie jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, wzmożona senność, bóle i zawroty głowy, świąd, wzmożone pocenie się, drżenia, splątanie, wahania nastrojów, przyspieszone tętno, podwyższone ciśnienie tętnicze, mrowienie oraz drętwienie kończyn, mimowolne skurcze mięśni, depresja, koszmary senne, dreszcze, utrudnione połykanie, obecność krwi w stolcu, kłopoty z pamięcią oraz skórne reakcje alergiczne. Stosowanie leku może wiązać się z upośledzeniem sprawności psychomotorycznej pacjenta.

Przeciwwskazania

Stosowanie Delparanu nie jest możliwe przez pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników, a także kobiety w okresie ciąży lub laktacji. Osoby cierpiące na ciężkie zaburzenia oddychania, padaczka, przebyty wstrząs mózgu lub silne bóle głowy z towarzyszącymi im wymiotami oraz zaburzenia czynności nerek lub wątroby powinny o tym fakcie poinformować lekarza. Należy również powiedzieć o wszystkich przyjmowanych równocześnie lekach w celu uniknięcia ewentualnych interakcji.

Delparan0LekOpinie.pl2015-05-01 18:01:35Delparan to złożony lek przeciwbólowy. W swoim składzie zawiera dwie substancje aktywne – pierwsza z nich to znany wszystkim paracetamol, wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, natomiast drugi to tramadol – silniejszy od paracetamolu opioid, zapewniający efekt przeciwbólowy w sytuacjach, kiedy lek z grupy NLPZ nie jest wystarczający. Preparat możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
paracetamol, tramadol
Strona zawiera informacje o leku Delparan cena, pobierz Delparan ulotka, dedykowane Delparan forum, wpływ Delparan na prowadzenie pojazdów, czy Delparan jest refundowany? - czyli Delparan refundacja, a także interakcje Delparan a karmienie piersią, zalecane Delparan dawkowanie, stosowanie Delparan w ciąży, Delparan opinie o leku, tanie Delparan zamienniki, interakcje leku Delparan a alkohol.

1 opinia o Delparan

Znasz Delparan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Delparan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie mam pewności czy można zarekomendować ten środek. Najlepiej sprawdzić na sobie.

    Autor opinii: Jeremi, dodano: 25 kwietnia 2017