Vicks SymptoMed Complete

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks SymptoMed Complete to lek zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Jest preparatem trzyskładnikowym i dzięki temu pozwala na eliminację wielu uciążliwych symptomów choroby. Zawarty w nim paracetamol likwiduje ból głowy i gorączkę, dzięki zahamowaniu syntezy prostaglandyn odpowiedzialnych za powstanie wrażeń bólowych, fenylefryna udrażnia nos poprzez zmniejszenie obrzęku śluzówki i usunięcie zalegającej wydzieliny, zaś gwajafenezyna ułatwia rozrzedza produkowany w oskrzelach śluz i ułatwia jego odkrztuszanie. Lek nabędziemy bez recepty, w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny.

Vicks SymptoMed Complete
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Vicks SymptoMed Complete polecany jest osobom powyżej 12. roku życia, w celu złagodzenia objawów towarzyszących chorobom takim jak przeziębienie czy też grypa.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Zwartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody i natychmiast wypić. Zaleca się zażywanie jednej saszetki preparatu co 4-6 godzin, przy czym należy pamiętać, by nie przekroczyć maksymalnej dobowej dawki, którą są 4 saszetki.

Możliwe skutki uboczne

Część pacjentów zażywających Vicks SymptoMed Complete uskarżała się na efekty niepożądane kuracji, takie jak: ból i zawroty głowy, nudności, wymioty, skórne reakcje alergiczne oraz, sporadycznie, zmiany w obrazie morfologicznym krwi i zaburzenia pracy trzustki. Podczas stosowania leku zalecane jest powstrzymanie się od prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż może on upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Preparat nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, dla chorych na cukrzycę, nadczynność tarczycy, zaburzenia funkcji serca, nerek lub wątroby, jaskrę z wąskim kątem przesączania oraz dla osób nadwrażliwych na którąkolwiek z substancji w nim występujących. Jeżeli przyjmujemy równocześnie inne leki, należy poinformować o tym lekarza, ponieważ wiele z nich może osłabiać lub zmieniać swoje działanie w kontakcie z preparatem Vicks SymptoMed Complete.

Vicks SymptoMed Complete0LekOpinie.pl2014-04-05 21:56:44Vicks SymptoMed Complete to lek zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Jest preparatem trzyskładnikowym i dzięki temu pozwala na eliminację wielu uciążliwych symptomów choroby. Zawarty w nim paracetamol likwiduje ból głowy i gorączkę, dzięki zahamowaniu syntezy prostaglandyn odpowiedzialnych za powstanie wrażeń bólowych, fenylefryna udrażnia nos poprzez zmniejszenie obrzęku śluzówki i usunięcie zalegającej wydzieliny, zaś gwajafenezyna ułatwia rozrzedza produkowany w oskrzelach śluz i ułatwia jego odkrztuszanie. Lek nabędziemy bez recepty, w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny.
Producent:
Wick Pharma
Strona zawiera informacje o leku Vicks SymptoMed Complete cena, pobierz Vicks SymptoMed Complete ulotka, dedykowane Vicks SymptoMed Complete forum, wpływ Vicks SymptoMed Complete na prowadzenie pojazdów, czy Vicks SymptoMed Complete jest refundowany? - czyli Vicks SymptoMed Complete refundacja, a także interakcje Vicks SymptoMed Complete a karmienie piersią, zalecane Vicks SymptoMed Complete dawkowanie, stosowanie Vicks SymptoMed Complete w ciąży, Vicks SymptoMed Complete opinie o leku, tanie Vicks SymptoMed Complete zamienniki, interakcje leku Vicks SymptoMed Complete a alkohol.

1 opinia o Vicks SymptoMed Complete

Znasz Vicks SymptoMed Complete? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Vicks SymptoMed Complete


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Moim zdaniem jest trochę za wysoko wycenione. Ale oprócz tego polecam. Mi najprawdopodobniej poprawiło się, ale możliwe, że to rzecz indywidualna.

    Autor opinii: Wirginiusz, dodano: 25 kwietnia 2017