Teva Pharmaceuticals

Vicks MedDex

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks MedDex to syrop zwalczający suchy kaszel. Jego substancją aktywna jest dekstrometorfan – związek hamujący odruch kaszlu już na poziomie rdzenia przedłużonego. Syrop szybko i skutecznie zwalcza kaszel, często towarzyszący różnego rodzaju infekcjom. Jego przyjemny, miodowy smak sprawia, że zażywanie leku jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Syrop zakupimy bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Vicks AntiGrip Max

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks AntiGrip Max to silny lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. W jego składzie znajdziemy paracetamol w maksymalnej dostępnej na rynku dawce (1000 mg) – jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu, odpowiedzialnego za ból, stan zapalny oraz gorączkę. Dodatkowo w preparacie znajduje się fenylefryna, zmniejszająca obrzęk błony śluzowej nosa, oraz chlorfenamina – hamująca produkcję wydzieliny w przewodach nosowych. Preparat zakupimy bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Padolten

Średnia ocena:Brak ocen

Padolten to stosunkowo silny lek o działaniu przeciwbólowym. Powstał na bazie aż dwóch substancji aktywnych – tramadolu, należącego do grupy opioidowych związków przeciwbólowych oraz paracetamolu, wykazującego działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także słabe działanie przeciwzapalne. Lek ten doskonale sprawdzi się u pacjentów wymagających silnego działania przeciwbólowego i niemogących jednocześnie przyjmować leków z grupy NLPZ. Padolten zakupimy na receptę.

Na dolegliwości: brak danych

Odnovit

Średnia ocena:Brak ocen

Odnovit to suplement diety, którego zadaniem jest poprawa kondycji stawów oraz innych narządów układu ruchu. W jego składzie znajdziemy siarczan glukozaminy oraz kwas askorbinowy – witaminę C. Połączone działanie tych substancji sprzyja odnowie chrząstki stawowej, łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, a także sprzyja ich regeneracji po wzmożonym wysiłku fizycznym czy też po urazach. Suplement zakupimy bez recepty w postaci tabletek oraz saszetek do rozpuszczenia w wodzie.

Na dolegliwości: brak danych

Supremin

Średnia ocena:Brak ocen

Supremin to lek na kaszel w syropie. Ogromną zaletą preparatu jest fakt, iż może on być stosowany przez całą rodzinę – możemy podać go zarówno osobie dorosłej, jak i dziecku, jeśli tylko ukończyło ono 2. rok życia. Syrop ma podwójne działanie. Po pierwsze hamuje odruch kaszlowy, a po drugie delikatnie rozkurcza mięśniówkę gładką naczyń, dzięki czemu oddychanie staje się dużo prostsze. Preparat zakupimy bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Alendronat Ratiopharm

Średnia ocena:Brak ocen

Alendronat Ratiopharm to lek zapobiegający wzmożonej łamliwości kości, która bardzo często towarzyszy osteoporozie. Schorzenie to występuje z dużą częstotliwością u kobiet w wieku pomenopauzalnym, a także u osób leczonych preparatami z grupy glikokortykosteroidów. Alendronat Ratiopharm zawiera substancję zwiększającą wytrzymałość kości i zapobiegającą złamaniom. Możemy nabyć go wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Na dolegliwości: brak danych

Seasonique

Średnia ocena:Brak ocen

Seasonique to dwuskładnikowy preparat antykoncepcyjny. W jego skład wchodzi lewonorgestrel oraz etynyloestradiol. Połączone działanie tych dwóch substancji zapewnia bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą. Lek hamuje owulacje, twarzy barierę w drogach rodnych, która jest nieprzepuszczalna dla plemników, a także zmienia strukturę błony śluzowej macicy tak, by uniemożliwić zagnieżdżenie w niej zapłodnionej komórki jajowej. Kupimy go tylko na receptę.

Na dolegliwości: brak danych

Gisartan

Średnia ocena:Brak ocen

Gisartan to lek, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Powstał na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest telmisartan – związek z grupy antagonistów receptora angiotensyny, którego działanie polega w dużym stopniu na zapobieganiu nadmiernemu skurczowi mięśniówki gładkiej naczyń krwionośnych. Drugi ze składników preparatu to hydrochlorotiazyd – substancja moczopędna, zwiększająca wydalanie z organizmu jonów sodu oraz wody, co ma bezpośredni wpływ na obniżenie ciśnienia krwi. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.

Na dolegliwości: brak danych

Nystatyna Teva

Średnia ocena:Brak ocen

Nystatyna Teva to lek o działaniu grzybobójczym i grzybostatycznym o szerokim spektrum działania. Powstał na bazie nystatyny – substancji, której zadaniem jest zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych drobnoustrojów atakujących organizm człowieka. Powoduje to znaczne zwiększenie przepuszczalności błon dla wody i jonów, co prowadzi do rozpadu komórki grzyba. Lek możemy zakupić pod postacią granulatu do sporządzania zawiesiny doustnej oraz tabletek, wyłącznie na receptę.

Na dolegliwości: brak danych

Indix Plus

Średnia ocena:Brak ocen

Indix Plus jest złożonym lekiem obniżającym ciśnienie tętnicze krwi. W jego skład wchodzi amlodypina – związek z grupy antagonistów kanału wapniowego, którego zadaniem jest rozszerzanie mięśniówki gładkiej naczyń krwionośnych, a także perindopril – inhibitor konwertazy angiotensyny, który poprzez zahamowanie syntezy tego enzymu, obniża poziom angiotensyny II we krwi, co skutkuje rozkurczem naczyń oraz redukcją ciśnienia krwi. Preparat zakupimy wyłącznie na receptę.

Na dolegliwości: brak danych

Metformax

Średnia ocena:Brak ocen

Metformax to lek z grupy doustnych preparatów hipoglikemizujących, pomagający utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Powstał na bazie metforminy – związku należącego do pochodnych biguanidu, która hamuje syntezę glukozy w wątrobie, zwiększa wychwyt glukozy przez tkanki na obwodzie oraz hamuje wchłanianie glukozy i innych heksoz z jelit. Lek zakupimy pod postacią tabletek z różną zawartością substancji czynnej, wyłącznie na receptę.

Na dolegliwości: brak danych

Aescin

Średnia ocena:Brak ocen

Aescin to lek stworzony z myślą o zmniejszaniu obrzęków, wykazujący także działanie przeciwzapalne i ochronne w stosunku do naczyń żylnych. W jego skład wchodzi escyna – substancja zawarta w nasionach kasztanowca, która zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, zapobiegając obrzękom, a także poprawia ich elastyczność. Kolejnym składnikiem leku jest heparyna, mająca działanie przeciwzakrzepowe, a także salicylan dietyloaminy, przynoszący ulgę w bólu i likwidujący stany zapalne. Lek zakupimy pod postacią żelu lub tabletek, bez recepty.

Na dolegliwości: , , , , ,

Gasprid

Średnia ocena:Brak ocen

Gasprid to lek pobudzający perystaltykę przewodu pokarmowego człowieka. Stworzony został na bazie cisaprydu – agonisty receptora serotoninowego, którego działanie polega na stymulacji wydzielania acetylocholiny w zakończeniach nerwowych obecnych w przewodzie pokarmowym. Zapewnia to zwiększenie siły skurczu mięśniówki gładkiej przewodu pokarmowego, zapobieganie refluksowi żołądkowo-jelitowemu, zmniejszenie zalegania pokarmu oraz przyspieszenie opróżniania jelit. Lek zakupimy w tabletkach, wyłącznie na receptę.

Na dolegliwości:

Cloranxen

Średnia ocena:Brak ocen

Cloranxen to lek z grupy benzodiazepin o silnym działaniu przeciwlękowym. Stworzony został na bazie klorazepatu – substancji oddziałującej na receptory GABAA i zwiększającej ilość hamującego neuroprzekaźnika – kwasu gamma-aminomasłowego, w przestrzeni synaptycznej. Dużą zaletą preparatu jest szybkość jego działania, wadą fakt, iż może uzależniać. Dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Na dolegliwości: , , , , , , ,

Spox

Średnia ocena:Brak ocen

Spox to suplement diety o działaniu uspokajającym oraz łagodzącym stany napięcia nerwowego. Stworzony został na bazie magnezu i witaminy B6, czyli związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz wyciągów roślinnych. Wyciąg z melisy i chmielu odpowiedzialny jest za wyciszenie organizmu, poprawę nastroju oraz umożliwienie spokojnego odpoczynku, natomiast wyciąg z pędów owsa zapobiega stanom podenerwowania i wyczerpania psychicznego.

Na dolegliwości: , ,

Calperos Osteo

Średnia ocena:Brak ocen

Calperos Osteo jest lekiem uzupełniającym braki witaminy D i wapnia, występujące szczególnie często u osób w podeszłym wieku. Zawiera w swoim składzie wapń oraz cholekalcyferol, czyli prekursor witaminy D, który w naszym organizmie przechodzi przez szereg reakcji biochemicznych, przekształcając się w nią ostatecznie. Substancje zawarte w leku odpowiedzialne są za prawidłową budowę kości i zębów i zapobiegają osteoporozie oraz osłabieniu kości występującemu powszechnie u starszych pacjentów. Ponadto, wyregulowane zostają mechanizmy krzepnięcia krwi oraz przewodzenia impulsów elektrycznych w organizmie.

Na dolegliwości: , , ,

Defur

Średnia ocena:

Defur jest lekiem rozkurczającym mięśnie gładkie pęcherza moczowego. Dzięki tej właściwości reguluje on częstotliwość oddawania moczu, zapobiegając zbyt częstemu pragnieniu oddawania moczu oraz uczuciu nieprzyjemnego parcia na pęcherz. Jego substancją czynną jest tolterodyna – związek hamujący czynności skurczowe mięśniówki pęcherza. Lek działa stosunkowo szybko – pierwszy efekt terapeutyczny zauważymy już po godzinie o zażycia go. Dostępny jest po okazaniu recepty.

Na dolegliwości:

Antidral

Średnia ocena:

Antidral jest preparatem zapobiegającym nadmiernemu poceniu się. Jego substancja czynna, chlorek glinu, blokuje gruczoły potowe, uniemożliwiając wydzielanie potu. Dużą zaletą produktu jest jego wysoka skuteczność oraz fakt, iż możemy stosować go nie tylko w dołach pachowych, ale także na dłonie i stopy, zaś wadą – nie każdemu odpowiadający zapach oraz ryzyko poplamienia ubrania. Antidral zakupimy bez recepty, pod postacią płynu.

Na dolegliwości: ,

Vibovit Junior

Średnia ocena:Brak ocen

Vibovit Junior to suplement diety dla dzieci w wieku szkolnym, zawierający zestaw witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju naszych pociech. W jego skład wchodzi między innymi witamina C, wspomagająca system odpornościowy, witamina D, która dostarcza składników koniecznych dla zdrowych zębów i kości, witamina A, której niedobór powoduje tak zwaną „kurzą ślepotę”, łamliwe włosy i paznokcie, niacyna, poprawiająca pamięć i koncentrację oraz różnorodne witaminy z grupy B, regulujące metabolizm oraz wspierające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Preparat zakupimy pod postacią proszku do sporządzenia roztworu.

Na dolegliwości: , ,

Sumamed

Średnia ocena:Brak ocen

Summamed to antybiotyk makrolidowy , który cechuje szerokie spektrum działania. Stworzony został na bazie azytromycyny, substancji blokującej rybosomy bakteryjne, co uniemożliwia im syntezę białek i co za tym idzie – wzrost i namnażanie się. Mimo iż ma ona z reguły działanie bakteriostatyczne, w pewnych warunkach działa także bakteriobójczo. Summamed gromadzi się w dużym stężeniu w zakażonych tkankach i charakteryzuje się długim okresem półtrwania, dzięki czemu kuracja nim jest krótka, trwa od jednego do pięciu dni. Lek możemy nabyć wyłącznie na receptę.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , ,