Grypolek

Średnia ocena:Brak ocen

Grypolek jest preparatem łagodzącym objawy przeziębienia i grypy. Stworzony został na bazie czterech składników. Pierwszym z nich jest chlorowodorek pseudoefedryny – substancja udrażniająca nos poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych śluzówki nosa. Zawarty w leku paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Gwajafenezyna odpowiada za oczyszczenie dróg oddechowych, gdyż ma działanie wykrztuśne, zaś bromowodorek dekstrometorfanu likwiduje męczący, suchy kaszel i zapobiega podrażnieniu błony śluzowej układu oddechowego.

Grypolek
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Grypolek polecany jest pacjentom powyżej 6. roku życia, cierpiącym na objawy przeziębienia i grypy, do których zaliczamy: bóle głowy, mięśni, gardła, gorączkę, kaszel oraz nieżyt nosa.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletkę połykamy i popijamy wodą. Jeżeli lekarz nie wskaże inaczej, dzieciom w wieku 6-12 lat zaleca się podawać jedną tabletkę co 6-8 godzin, tak, aby nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej, którą są 4 tabletki. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia mogą zażywać dwie tabletki co 6-8 godzin, przy czym w ich przypadku maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek. Pamiętajmy, by kuracja nie trwała dłużej niż 5 dni u dzieci i 10 dni u dorosłych.

Możliwe skutki uboczne

Jeżeli będziemy przyjmować Grypolek zgodnie z zaleceniami, nie powinniśmy doświadczyć żadnych skutków ubocznych terapii.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom uczulonym na którąś z jego składników. Osoby cierpiący na nadczynność tarczycy, cukrzycę, jaskrę z wąskim kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze, alkoholizm, zaburzenia funkcjonowania wątroby, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny o swoim stanie poinformować lekarza. Należy także zgłosić fakt przyjmowania jakichkolwiek innych leków, nawet dostępnych bez recepty.

Grypolek0LekOpinie.pl2014-10-16 17:23:59Grypolek jest preparatem łagodzącym objawy przeziębienia i grypy. Stworzony został na bazie czterech składników. Pierwszym z nich jest chlorowodorek pseudoefedryny – substancja udrażniająca nos poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych śluzówki nosa. Zawarty w leku paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Gwajafenezyna odpowiada za oczyszczenie dróg oddechowych, gdyż ma działanie wykrztuśne, zaś bromowodorek dekstrometorfanu likwiduje męczący, suchy kaszel i zapobiega podrażnieniu błony śluzowej układu oddechowego.
Producent:
Kato Labs
Strona zawiera informacje o leku Grypolek cena, pobierz Grypolek ulotka, dedykowane Grypolek forum, wpływ Grypolek na prowadzenie pojazdów, czy Grypolek jest refundowany? - czyli Grypolek refundacja, a także interakcje Grypolek a karmienie piersią, zalecane Grypolek dawkowanie, stosowanie Grypolek w ciąży, Grypolek opinie o leku, tanie Grypolek zamienniki, interakcje leku Grypolek a alkohol.

2 opinii o Grypolek

Znasz Grypolek? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Grypolek


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Ledwie chcę zacząć brać. Niedługo powiem więcej przemyśleń.

    Autor opinii: Sylwery, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Jak dla mnie lepsza wersja tych wszystkich przereklamowanych leków na przeziębienie czy objawy grypy. Stosuję go już w razie potrzeby od kilku lat i jak na razie jestem zadowolony.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 5 września 2015