Solpadeine

Średnia ocena:Brak ocen

Solpadeine to silny, złożony lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzi paracetamol – związek hamujący działanie mediatorów stanu zapalnego i mediatorów bólowych bezpośrednio w ośrodkowym układzie nerwowym, kodeina – pochodna morfiny o działaniu przeciwbólowym i uspokajającym oraz kofeina. Lek dostępny jest bez recepty, w postaci tabletek, kapsułek oraz tabletek musujących.

Solpadeine
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Solpadeine polecany jest pacjentom, którzy ukończyli 12. rok życia, cierpiących na dolegliwości bólowe o różnym podłożu, np. bóle głowy, migreny, nerwobóle, bóle zębów, gardła, bóle reumatyczne, dolegliwości towarzyszące miesiączkowaniu, a także w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie

Lek stworzony został z myślą o stosowaniu doustnym. Kapsułki i tabletki połykamy, popijając wodą, natomiast tabletki musujące rozpuszczamy w szklance wody i wypijamy. Zalecaną dawką dobową jest 1-2 tabletki lub kapsułki do 4 razy na dobę, przy czym należy pamiętać, by nie przekroczyć maksymalnej dobowej dawki preparatu, którą jest osiem tabletek lub kapsułek.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie stosowania Solpadeine możemy doświadczyć efektów niepożądanych kuracji, takich jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, trudności ze snem, senność lub też pobudzenie, skórne reakcje alergiczne, zaostrzenie objawów astmy oskrzelowej, zwężenie źrenic, trudności z oddawaniem moczu, wzmożone pocenie się, kołatania serca, wahania ciśnienia tętniczego krwi lub też skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Pacjenci cierpiący na chorobę alkoholową, niewydolność oddechową, niewydolność narządów takich jak nerki, serce czy wątroba, astmę oskrzelową oraz zażywający równocześnie inhibitory MAO nie powinni sięgać po Solpadeine. Lek jest również przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji.

Solpadeine0LekOpinie.pl2015-02-22 19:43:17Solpadeine to silny, złożony lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzi paracetamol – związek hamujący działanie mediatorów stanu zapalnego i mediatorów bólowych bezpośrednio w ośrodkowym układzie nerwowym, kodeina – pochodna morfiny o działaniu przeciwbólowym i uspokajającym oraz kofeina. Lek dostępny jest bez recepty, w postaci tabletek, kapsułek oraz tabletek musujących.
Producent:
GlaxoSmithKline
Strona zawiera informacje o leku Solpadeine cena, pobierz Solpadeine ulotka, dedykowane Solpadeine forum, wpływ Solpadeine na prowadzenie pojazdów, czy Solpadeine jest refundowany? - czyli Solpadeine refundacja, a także interakcje Solpadeine a karmienie piersią, zalecane Solpadeine dawkowanie, stosowanie Solpadeine w ciąży, Solpadeine opinie o leku, tanie Solpadeine zamienniki, interakcje leku Solpadeine a alkohol.

1 opinia o Solpadeine

Znasz Solpadeine? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Solpadeine


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po przerobieniu preparatów konkurencyjnych zauważam, iż na mnie najlepiej działa właśnie ten specyfik. Dlatego też uważam go za godny zakupu.

    Autor opinii: Tolimir, dodano: 25 kwietnia 2017