Antidol

Średnia ocena:Brak ocen

Antidol jest silnym lekiem przeciwbólowym. Stworzony został na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest paracetamol, związek hamujący syntezę prostaglandyn odpowiedzialnych za wrażenia bólowe oraz gorączkę. Drugą substancją czynną jest fosforan kodeiny – opioidowy związek, będący pochodną morfiny o bardzo intensywnym działaniu zwalczającym odczuwanie bólu. Należy wspomnieć, iż Antidol jest najsilniejszym lekiem stworzonym na bazie kodeiny, dostępnym na polskim rynku bez recepty.

Antidol
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom, którzy ukończyli 12. rok życia, cierpiącym na silne bóle o różnorodnym pochodzeniu, do których zaliczają się na przykład: bóle pourazowe tkanek miękkich, bóle kostno-stawowe, bóle zębów (także po ich ekstrakcji), a także silne bóle głowy.

Dawkowanie

Antidol stworzony został z myślą o zażywaniu doustnym. Zalecaną dawką preparatu jest jedna lub dwie tabletki zażywana w zależności od potrzeb do czterech razy na dobę, w odstępach przynajmniej czterogodzinnych. Pamiętajmy, by nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej leku, czyli ośmiu tabletek.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji Antidolem mogą wystąpić u nas efekty uboczne, takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi, wysypka, świąd, zaparcia, nudności, wymioty, senność, spastyczny skurcz oskrzeli oraz zawroty głowy.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na którykolwiek z jego składników, cierpiący na chorobę alkoholową, ciężką niewydolność nerek i wątroby oraz wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Zaleca się, by kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem terapii zasięgnęły porady lekarza.

Antidol0LekOpinie.pl2014-10-26 20:22:38Antidol jest silnym lekiem przeciwbólowym. Stworzony został na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest paracetamol, związek hamujący syntezę prostaglandyn odpowiedzialnych za wrażenia bólowe oraz gorączkę. Drugą substancją czynną jest fosforan kodeiny – opioidowy związek, będący pochodną morfiny o bardzo intensywnym działaniu zwalczającym odczuwanie bólu. Należy wspomnieć, iż Antidol jest najsilniejszym lekiem stworzonym na bazie kodeiny, dostępnym na polskim rynku bez recepty.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
fosforan kodeiny, paracetamol
Strona zawiera informacje o leku Antidol cena, pobierz Antidol ulotka, dedykowane Antidol forum, wpływ Antidol na prowadzenie pojazdów, czy Antidol jest refundowany? - czyli Antidol refundacja, a także interakcje Antidol a karmienie piersią, zalecane Antidol dawkowanie, stosowanie Antidol w ciąży, Antidol opinie o leku, tanie Antidol zamienniki, interakcje leku Antidol a alkohol.

1 opinia o Antidol

Znasz Antidol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Antidol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to dobrze, że po zażyciu tego produktu mam dolegliwości z układem trawiennym? Czy jeszcze jakaś osoba tak ma?

    Autor opinii: Lubomysł, dodano: 25 kwietnia 2017