Vicks AntiGrip Max

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks AntiGrip Max to silny lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. W jego składzie znajdziemy paracetamol w maksymalnej dostępnej na rynku dawce (1000 mg) – jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu, odpowiedzialnego za ból, stan zapalny oraz gorączkę. Dodatkowo w preparacie znajduje się fenylefryna, zmniejszająca obrzęk błony śluzowej nosa, oraz chlorfenamina – hamująca produkcję wydzieliny w przewodach nosowych. Preparat zakupimy bez recepty.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Objawowe leczenie przeziębienia i grypy, przebiegających ze słabym i umiarkowanym bólem, gorączką oraz zalegającą w drogach oddechowych wydzieliną i uczuciem zatkanego nosa. Zaleca się, by lek stosowali wyłącznie pacjenci dorośli, ze względu na zawartość dużej ilości paracetamolu w jego składzie.

Dawkowanie

Vicks AntiGrip Max zażywamy doustnie, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w szklance gorącej, lecz nie wrzącej, wody. Zaleca się przyjmowanie zawartości jednej saszetki co kilka godzin, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Należy pamiętać, by nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki leku, jaką są 4 saszetki.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy produkt leczniczy, również Vicks AntiGrip Max może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: nudności, wymioty i inne dolegliwości żołądkowo-jelitowe, osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia koordynacji ruchowej, uczucie mrowienia skóry, suchość w jamie ustnej, utrata apetytu, trudności w oddawaniu moczu, skórne zmiany alergiczne, podwójne widzenie, wzmożona potliwość oraz suchość błon śluzowej nosa i jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji. Nie powinni go również przyjmować pacjenci cierpiący na ciężkie nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, chorobę naczyń wieńcowych, tachykardię, jaskrę, nadczynność tarczycy, a także niewydolność nerek i wątroby.

Vicks AntiGrip Max0LekOpinie.pl2018-01-24 18:41:39Vicks AntiGrip Max to silny lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. W jego składzie znajdziemy paracetamol w maksymalnej dostępnej na rynku dawce (1000 mg) – jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu, odpowiedzialnego za ból, stan zapalny oraz gorączkę. Dodatkowo w preparacie znajduje się fenylefryna, zmniejszająca obrzęk błony śluzowej nosa, oraz chlorfenamina – hamująca produkcję wydzieliny w przewodach nosowych. Preparat zakupimy bez recepty.
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Vicks AntiGrip Max cena, pobierz Vicks AntiGrip Max ulotka, dedykowane Vicks AntiGrip Max forum, wpływ Vicks AntiGrip Max na prowadzenie pojazdów, czy Vicks AntiGrip Max jest refundowany? - czyli Vicks AntiGrip Max refundacja, a także interakcje Vicks AntiGrip Max a karmienie piersią, zalecane Vicks AntiGrip Max dawkowanie, stosowanie Vicks AntiGrip Max w ciąży, Vicks AntiGrip Max opinie o leku, tanie Vicks AntiGrip Max zamienniki, interakcje leku Vicks AntiGrip Max a alkohol.