Saridon

Średnia ocena:Brak ocen

Saridon jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzi propyfenazon, łagodzący wrażenia bólowe oraz obniżający gorączkę, paracetamol, działający bardzo podobnie i jednocześnie wzmacniający efekt terapeutyczny propyfenazonu oraz kofeina – substancja pobudzająca i poprawiająca nastrój. Po zażyciu leku na jego działanie należy poczekać do godziny. Dostępny jest w tabletkach, bez recepty.

Saridon
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom powyżej 12. roku życia, cierpiącym na bóle o różnej etiologii, do których zaliczamy między innymi: bóle głowy, zębów, pooperacyjne, reumatyczne, menstruacyjne oraz występujące w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Dawkowanie

Saridon zażywamy doustnie. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości bólowych, dopuszcza się przyjmowanie 1-2 tabletek (w przypadku młodzieży w wieku 12-16 lat – 1 tabletki) do trzech razy na dobę, za każdym razem popijając je dużą ilością wody. Jeżeli po tygodniu kuracji dolegliwości nie ustąpią, należy udać się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Podczas zażywania leku możemy zaobserwować wystąpienie reakcji niepożądanych, takich jak: nudności, wymioty, biegunki, skórne reakcje alergiczne, oraz sporadycznie zmiany w obrazie morfologicznym krwi czy też wstrząs anafilaktyczny.

Przeciwwskazania

Saridon nie powinien być zażywany przez pacjentów uczulonych na chociaż jeden z jego składników, cierpiących na wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niewydolność wątroby lub nerek, a także przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Osoby zażywające jakiekolwiek inne leki przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem.

Saridon0LekOpinie.pl2014-11-28 21:18:59Saridon jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzi propyfenazon, łagodzący wrażenia bólowe oraz obniżający gorączkę, paracetamol, działający bardzo podobnie i jednocześnie wzmacniający efekt terapeutyczny propyfenazonu oraz kofeina – substancja pobudzająca i poprawiająca nastrój. Po zażyciu leku na jego działanie należy poczekać do godziny. Dostępny jest w tabletkach, bez recepty.
Producent:
Bayer
Substancja czynna:
kofeina, paracetamol, propyfenazon
Strona zawiera informacje o leku Saridon cena, pobierz Saridon ulotka, dedykowane Saridon forum, wpływ Saridon na prowadzenie pojazdów, czy Saridon jest refundowany? - czyli Saridon refundacja, a także interakcje Saridon a karmienie piersią, zalecane Saridon dawkowanie, stosowanie Saridon w ciąży, Saridon opinie o leku, tanie Saridon zamienniki, interakcje leku Saridon a alkohol.

1 opinia o Saridon

Znasz Saridon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Saridon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie znajdę lista skutków ubocznych dla tego specyfiku?

    Autor opinii: Cierpisław, dodano: 25 kwietnia 2017