fenylefryna

Vicks AntiGrip Max

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks AntiGrip Max to silny lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. W jego składzie znajdziemy paracetamol w maksymalnej dostępnej na rynku dawce (1000 mg) – jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu, odpowiedzialnego za ból, stan zapalny oraz gorączkę. Dodatkowo w preparacie znajduje się fenylefryna, zmniejszająca obrzęk błony śluzowej nosa, oraz chlorfenamina – hamująca produkcję wydzieliny w przewodach nosowych. Preparat zakupimy bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

FluControl MAX

Średnia ocena:Brak ocen

FluControl MAX to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Powstał na bazie paracetamolu – związku, wykazującego działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Dzięki jego dużej dawce (aż 650 mg) lek wykazuje dużą skuteczność nawet w przypadku wysokich temperatur. Dodatkowe składniki w nim zawarte to fenylefryna i chlorfenamina. Są one odpowiedzialne za udrożnienie przewodów nosowych, oczyszczenie zatok z wydzieliny oraz zmniejszenie obrzęku śluzówek górnych dróg oddechowych. Lek dostępny jest pod postacią tabletek, zakupimy go bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Sinumedin

Średnia ocena:Brak ocen

Sinumedin lek w aerozolu, którego zadaniem jest udrożnienie nosa. W jego składzie znajdziemy chlorowodorek fenylefryny oraz maleinian mepiraminy. Zapewniają one natychmiastowe ułatwienie oddychania oraz udrożnienie przewodów nosowych. Dodatkowo, stosowanie leku daje efekt oczyszczający zatoki, a także efekt przeciwbakteryjny. Sinumedin zakupimy bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

Otrivin Allergy

Średnia ocena:Brak ocen

Otrivin Allergy to lek w postaci aerozolu do nosa, którego zadaniem jest likwidacja objawów reakcji alergicznych, takich jak uczucie zatkanego nosa czy też wodnisty, uporczywy katar. Substancjami czynnymi leku są fenylefryna oraz maleinian dimetindenu, związki osłabiające działanie histaminy, będącej mediatorem zmian alergicznych, a także zmniejszające przekrwienie śluzówki nosa. Preparat zakupimy bez recepty.

Na dolegliwości: brak danych

FluControl Hot

Średnia ocena:Brak ocen

FluControl Hot to lek zwalczający objawy przeziębienia i grypy. Zawiera paracetamol – substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, która blokując działanie enzymu, cyklooksygenazy, uniemożliwia syntezę prostaglandyn, odpowiedzialnych za odczuwanie wrażeń bólowych. Kolejnym składnikiem preparatu jest chlorfenamina, czyli związek o działaniu nasennym oraz zmniejszający ilość wydzieliny wytwarzanej przez komórki śluzówki nosa, łagodzący świąd błon śluzowych oraz łzawienie. FluControl Hot zawiera także fenylefrynę, substancję udrażniającą przewody nosowe. Produkt zakupimy bez recepty, w postaci proszku do sporządzania zawiesiny.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Febrisan

Średnia ocena:Brak ocen

Febrisan to lek na przeziębienie i grypę. Stworzony został na bazie trzech substancji – paracetamolu, witaminy C oraz fenylefryny. Paracetamol zapewnia efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, dzięki swoim zdolnościom do hamowania antywności enzymu – cykooksygenazy, odpowiedzialnego za wywołanie wrażeń bólowych, fenylefryna udrażnia nos i zmniejsza przekrwienie jego śluzówki, umożliwiając swobodne oddychanie, zaś witamina C wspomaga naszą odporność oraz uszczelnia naczynia krwionośne. Febrisan zakupimy pod postacią wygodnych saszetek do sporządzania roztworu.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Vicks SymptoMed Complete

Średnia ocena:Brak ocen

Vicks SymptoMed Complete to lek zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Jest preparatem trzyskładnikowym i dzięki temu pozwala na eliminację wielu uciążliwych symptomów choroby. Zawarty w nim paracetamol likwiduje ból głowy i gorączkę, dzięki zahamowaniu syntezy prostaglandyn odpowiedzialnych za powstanie wrażeń bólowych, fenylefryna udrażnia nos poprzez zmniejszenie obrzęku śluzówki i usunięcie zalegającej wydzieliny, zaś gwajafenezyna ułatwia rozrzedza produkowany w oskrzelach śluz i ułatwia jego odkrztuszanie. Lek nabędziemy bez recepty, w postaci proszku do sporządzenia zawiesiny.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Coldrex Maxgrip

Średnia ocena:Brak ocen

Coldrex MaxGrip to lek stosowany w celu łagodzenia objawów grypy i przeziębienia. Zawarty w nim paracetamol zapewnia efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, fenylefryna udrażnia nos poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych, kofeina delikatnie nas pobudza oraz nasila efekt działania paracetamolu, zaś wodzian terpinu ma działanie wykrztuśne, dzięki czemu pozbywamy się zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Lek występuje także w wersji ze zwiększoną dawką witaminy C. Możemy kupić go pod postacią tabletek albo proszku do rozpuszczenia w wodzie.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , , , ,

Coldrex Hotrem

Średnia ocena:Brak ocen

Coldrex Hotrem to popularny lek na bazie paracetamolu, stosowany podczas przeziębienia i grypy. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, udrażnia nos, zmniejsza uciążliwy katar, a także uzupełnia niedobory witaminy C. Dostępny jest na polskim rynku bez recepty, pod postacią proszku do rozpuszczenia w wodzie o smaku cytryny lub czarnej porzeczki.

Na dolegliwości: , , , , , , , , , , ,