Acenol

Średnia ocena:Brak ocen

Acenol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy stworzony na bazie paracetamolu. Jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu – cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, co prowadzi do zmniejszenia ilości wytwarzanych prostaglandyn, czyli związków odpowiedzialnych za wrażenia bólowe oraz podnoszących temperaturę ciała. Efekt terapeutyczny pojawia się po około godzinie od przyjęcia i trwa do czterech godzin. Lek zakupimy bez recepty, w tabletkach.

Acenol
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Acenol stosujemy u pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia, w leczeniu objawowym dolegliwości bólowych, takich jak bóle głowy, zębów, menstruacyjne oraz mięśni i stawów.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do przyjmowania doustnego. Dzieciom w wieku 6-12 lat podajemy jedną tabletkę 3-4 razy na dobę, młodzieży powyżej 12. roku życia i dorosłym możemy podać do 3 tabletek nie częściej niż co 4 godziny.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, Acenol może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych, takich jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne oraz sporadycznie zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz uszkodzenie nerek.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci wykazujący reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którymkolwiek z jego składników, a także osoby cierpiące na ciężką niewydolność wątroby i chorobę alkoholową. Zalecane jest, by kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zażyciem Acenolu skonsultowały się z lekarzem.

Acenol0LekOpinie.pl2014-12-30 20:26:08Acenol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy stworzony na bazie paracetamolu. Jego działanie polega na zahamowaniu aktywności enzymu – cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, co prowadzi do zmniejszenia ilości wytwarzanych prostaglandyn, czyli związków odpowiedzialnych za wrażenia bólowe oraz podnoszących temperaturę ciała. Efekt terapeutyczny pojawia się po około godzinie od przyjęcia i trwa do czterech godzin. Lek zakupimy bez recepty, w tabletkach.
Producent:
Galena
Substancja czynna:
paracetamol
Strona zawiera informacje o leku Acenol cena, pobierz Acenol ulotka, dedykowane Acenol forum, wpływ Acenol na prowadzenie pojazdów, czy Acenol jest refundowany? - czyli Acenol refundacja, a także interakcje Acenol a karmienie piersią, zalecane Acenol dawkowanie, stosowanie Acenol w ciąży, Acenol opinie o leku, tanie Acenol zamienniki, interakcje leku Acenol a alkohol.

1 opinia o Acenol

Znasz Acenol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Acenol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest OK, raczej warto.

    Autor opinii: Bożeciech, dodano: 25 kwietnia 2017