Defur

Średnia ocena:

Defur jest lekiem rozkurczającym mięśnie gładkie pęcherza moczowego. Dzięki tej właściwości reguluje on częstotliwość oddawania moczu, zapobiegając zbyt częstemu pragnieniu oddawania moczu oraz uczuciu nieprzyjemnego parcia na pęcherz. Jego substancją czynną jest tolterodyna – związek hamujący czynności skurczowe mięśniówki pęcherza. Lek działa stosunkowo szybko – pierwszy efekt terapeutyczny zauważymy już po godzinie o zażycia go. Dostępny jest po okazaniu recepty.

Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na zespół pęcherza nadreaktywnego, w celu zlikwidowania uporczywych objawów tego schodzenia, do których należą: częste oddawanie moczu, brak kontroli jego oddawania, a także uczucie nieustannej potrzeby oddania moczu.

Dawkowanie

Defur stosujemy doustnie. Tabletki połykamy, popijając dużą ilością wody. Dawkę i częstotliwość zażywania preparatu ustala lekarz i należy ściśle stosować się do jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Część osób regularnie przyjmujących lek uskarżała się na wystąpienie efektów niepożądanych terapii, do których należały: zawroty głowy, nadmierna senność, zapalenia oskrzeli, uczucie drętwienia i mrowienia palców, kołatania serca, problemy żołądkowo-jelitowe, gromadzenie się gazów w przewodzie pokarmowym, suchość oczu, zaburzenia widzenia, zmęczenie, bolesne oddawanie moczu bądź też niemożność jego oddania, suchość skóry, zwiększenie masy ciała, zgaga, zaburzenia pamięci, reakcje alergiczne, nerwowość, splątanie, omamy, dezorientacja oraz obrzęki, w tym obrzęk naczynioruchowy z zaczerwienieniem skóry. Ze względu na możliwość wystąpienia objawów zaburzających sprawność psychomotoryczną chorego, zaleca się zachowanie dużej ostrożności podczas prowadzenia samochodu lub obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla chorych uczulonych na choć jeden z jego składników, dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Osoby cierpiące na schorzenia takie jak: toksyczne rozszerzenie okrężnicy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zaburzenia czynności nerwów, przepuklinę rozworu przełykowego, mające trudności z oddawaniem moczu lub oddające jego niewielkie ilości, spowolnienie ruchów robaczkowych jelit, ciężkie zaparcia, zaburzenia pracy serca, zaburzoną równowagę elektrolitową organizmu oraz mający problemy z wątrobą lub nerkami powinny o swoim stanie poinformować lekarza. Należy także powiedzieć o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Defur0LekOpinie.pl2014-07-01 14:54:14Defur jest lekiem rozkurczającym mięśnie gładkie pęcherza moczowego. Dzięki tej właściwości reguluje on częstotliwość oddawania moczu, zapobiegając zbyt częstemu pragnieniu oddawania moczu oraz uczuciu nieprzyjemnego parcia na pęcherz. Jego substancją czynną jest tolterodyna – związek hamujący czynności skurczowe mięśniówki pęcherza. Lek działa stosunkowo szybko – pierwszy efekt terapeutyczny zauważymy już po godzinie o zażycia go. Dostępny jest po okazaniu recepty.
Substancja czynna:
winian tolterodyny
Strona zawiera informacje o leku Defur cena, pobierz Defur ulotka, dedykowane Defur forum, wpływ Defur na prowadzenie pojazdów, czy Defur jest refundowany? - czyli Defur refundacja, a także interakcje Defur a karmienie piersią, zalecane Defur dawkowanie, stosowanie Defur w ciąży, Defur opinie o leku, tanie Defur zamienniki, interakcje leku Defur a alkohol.

3 opinii o Defur

Znasz Defur? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Defur


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Lek wywołuje ból głowy nie do zniesienia, więc skuteczność stoi pod znakiem zapytania.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 18 października 2018
  2. Czy kobieta w ciąży może przyjmować ten specyfik?

    Autor opinii: Nadzieja, dodano: 25 kwietnia 2017
  3. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Już po dwóch dniach czuję różnicę.

    Autor opinii: Anka, dodano: 5 września 2014