Sumamed

Średnia ocena:Brak ocen

Summamed to antybiotyk makrolidowy , który cechuje szerokie spektrum działania. Stworzony został na bazie azytromycyny, substancji blokującej rybosomy bakteryjne, co uniemożliwia im syntezę białek i co za tym idzie – wzrost i namnażanie się. Mimo iż ma ona z reguły działanie bakteriostatyczne, w pewnych warunkach działa także bakteriobójczo. Summamed gromadzi się w dużym stężeniu w zakażonych tkankach i charakteryzuje się długim okresem półtrwania, dzięki czemu kuracja nim jest krótka, trwa od jednego do pięciu dni. Lek możemy nabyć wyłącznie na receptę.

Sumamed
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosujemy w leczeniu bakteryjnych zakażeń dolnych dróg oddechowych, skóry, tkanek miękkich, zapaleń cewki moczowej i macicy, a także w ostrym zapaleniu ucha środkowego i paciorkowcowym zapaleniu gardła.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do przyjmowania doustnego, godzinę lub dwie po posiłku. Tabletkę połykamy, z granulatu zaś przyrządzamy zawiesinę do wypicia. Decyzję o dawce i częstotliwości zażywania Summamedu podejmuje lekarz i należy bezwzględnie stosować się do jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Podczas kuracji powinniśmy liczyć się z możliwością wystąpienia łagodnych efektów ubocznych, do których należą różnorodne problemy żołądkowo-jelitowe oraz skórne reakcje alergiczne. W trakcie przyjmowania azytromycyny często ma miejsce zwiększenie aktywności enzymów jelitowych, jest to jednak zjawisko szybko przemijające, które nie powinno nas niepokoić.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być zażywany przez pacjentów uczulonych na antybiotyki makrolidowe. Osoby przyjmujące jednocześnie leki zobojętniające kwas żołądkowy powinny zachować przynajmniej dwugodzinny odstęp między zażyciem tych preparatów i zażyciem Summamedu. Kobiety w ciąży i karmiące piersią podczas stosowania leku muszą pozostawać pod stałą specjalistyczną kontrolą.

Sumamed0LekOpinie.pl2014-03-26 21:06:56Summamed to antybiotyk makrolidowy , który cechuje szerokie spektrum działania. Stworzony został na bazie azytromycyny, substancji blokującej rybosomy bakteryjne, co uniemożliwia im syntezę białek i co za tym idzie – wzrost i namnażanie się. Mimo iż ma ona z reguły działanie bakteriostatyczne, w pewnych warunkach działa także bakteriobójczo. Summamed gromadzi się w dużym stężeniu w zakażonych tkankach i charakteryzuje się długim okresem półtrwania, dzięki czemu kuracja nim jest krótka, trwa od jednego do pięciu dni. Lek możemy nabyć wyłącznie na receptę.
Substancja czynna:
azytromycyna
Strona zawiera informacje o leku Sumamed cena, pobierz Sumamed ulotka, dedykowane Sumamed forum, wpływ Sumamed na prowadzenie pojazdów, czy Sumamed jest refundowany? - czyli Sumamed refundacja, a także interakcje Sumamed a karmienie piersią, zalecane Sumamed dawkowanie, stosowanie Sumamed w ciąży, Sumamed opinie o leku, tanie Sumamed zamienniki, interakcje leku Sumamed a alkohol.

1 opinia o Sumamed

Znasz Sumamed? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Sumamed


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie mogę znaleźć lista interakcji dla tego specyfiku?

    Autor opinii: Lucjan, dodano: 25 kwietnia 2017