Aescin

Średnia ocena:Brak ocen

Aescin to lek stworzony z myślą o zmniejszaniu obrzęków, wykazujący także działanie przeciwzapalne i ochronne w stosunku do naczyń żylnych. W jego skład wchodzi escyna – substancja zawarta w nasionach kasztanowca, która zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, zapobiegając obrzękom, a także poprawia ich elastyczność. Kolejnym składnikiem leku jest heparyna, mająca działanie przeciwzakrzepowe, a także salicylan dietyloaminy, przynoszący ulgę w bólu i likwidujący stany zapalne. Lek zakupimy pod postacią żelu lub tabletek, bez recepty.

Aescin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Aescin polecany jest pacjentom po urazach takich jak stłuczenia czy skręcenia, w celu zmniejszenia obrzęków pourazowych, w terapii przewlekłej niewydolności żylnej, żylaków odbytu, miejscowych stanów zapalnych, krwiaków i obrzęków po zabiegach chirurgicznych, bólów kręgosłupa, przy których podejrzewa się ucisk korzeni nerwów rdzeniowych, a także w zapaleniu żył kończyn dolnych.

Dawkowanie

Gdy zażywamy lek w tabletkach, najczęściej stosowaną dawką są dwie tabletki dziennie, przyjęte doustnie i popite dużą ilością wody. Aescin w żelu nakładamy na zmienione chorobowo miejsce 3-5 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji występują bardzo rzadko. Zaliczamy do nich miejscowe podrażnienie i zaczerwienienie skóry, zwiększone ryzyko krwawień oraz wydłużenie czasu krwawienia.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby cierpiące na zaburzenia czynności nerek. Żelu nie należy aplikować na obszary skóry objęte martwicą lub też poddane napromienianiu.

Aescin0LekOpinie.pl2015-02-22 19:21:33Aescin to lek stworzony z myślą o zmniejszaniu obrzęków, wykazujący także działanie przeciwzapalne i ochronne w stosunku do naczyń żylnych. W jego skład wchodzi escyna – substancja zawarta w nasionach kasztanowca, która zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, zapobiegając obrzękom, a także poprawia ich elastyczność. Kolejnym składnikiem leku jest heparyna, mająca działanie przeciwzakrzepowe, a także salicylan dietyloaminy, przynoszący ulgę w bólu i likwidujący stany zapalne. Lek zakupimy pod postacią żelu lub tabletek, bez recepty.
Substancja czynna:
escyna
Strona zawiera informacje o leku Aescin cena, pobierz Aescin ulotka, dedykowane Aescin forum, wpływ Aescin na prowadzenie pojazdów, czy Aescin jest refundowany? - czyli Aescin refundacja, a także interakcje Aescin a karmienie piersią, zalecane Aescin dawkowanie, stosowanie Aescin w ciąży, Aescin opinie o leku, tanie Aescin zamienniki, interakcje leku Aescin a alkohol.

1 opinia o Aescin

Znasz Aescin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Aescin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie najprawdopodobniej ulżyło, jednak może to sprawa zależna od osoby. Ale spróbować jak najbardziej warto. Jeśli o moją osobę chodzi to polecam. Dziękuję.

    Autor opinii: Paweł, dodano: 25 kwietnia 2017