Coldrex Maxgrip

Średnia ocena:Brak ocen

Coldrex MaxGrip to lek stosowany w celu łagodzenia objawów grypy i przeziębienia. Zawarty w nim paracetamol zapewnia efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, fenylefryna udrażnia nos poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych, kofeina delikatnie nas pobudza oraz nasila efekt działania paracetamolu, zaś wodzian terpinu ma działanie wykrztuśne, dzięki czemu pozbywamy się zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Lek występuje także w wersji ze zwiększoną dawką witaminy C. Możemy kupić go pod postacią tabletek albo proszku do rozpuszczenia w wodzie.

Coldrex Maxgrip
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Coldrex Maxgrip zalecany jest w leczeniu dolegliwości związanych z przeziębieniem i grypą, takich jak: gorączka, bóle głowy, zatok i gardła, katar i dreszcze.

Dawkowanie

Lek stosujemy doustnie, u osób powyżej 12. roku życia. Tabletki połykamy, popijając wodą, natomiast proszek rozpuszczamy w szklance gorącej wody i wypijamy. Przyjmujemy jedną saszetkę bądź 1-2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki 8 tabletek lub 4 saszetek na dobę. Bez konsultacji z lekarzem lek stosujemy nie dłużej niż 7 dni.

Możliwe skutki uboczne

Jeżeli przyjmujemy lek zgodnie z zaleceniami, jest bardzo niewielka szansa, że wystąpią u nas efekty niepożądane. Sporadycznie mogą pojawiać się skórne odczyny alergiczne, biegunka, wymioty, bezsenność, ból głowy lub podwyższenie ciśnienia tętniczego. Należy zachować ostrożność, prowadząc pojazd mechaniczny, gdyż Coldrex Maxgrip może osłabiać u niektórych osób ich zdolność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Nie należy sięgać po lek, jeżeli mamy nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników, a także gdy chorujemy na nadczynność tarczycy, nadciśnienie, cukrzycę, mamy problemy z sercem, wątrobą lub nerkami. Jeśli przyjmujemy jakiekolwiek inne leki, należy powiedzieć o tym lekarzowi. Również w przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem leku niezbędna jest konsultacja ze specjalistą.

Coldrex MaxgripunratedLekOpinie.pl2015-05-03 14:47:31Coldrex MaxGrip to lek stosowany w celu łagodzenia objawów grypy i przeziębienia. Zawarty w nim paracetamol zapewnia efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, fenylefryna udrażnia nos poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych, kofeina delikatnie nas pobudza oraz nasila efekt działania paracetamolu, zaś wodzian terpinu ma działanie wykrztuśne, dzięki czemu pozbywamy się zalegającej w układzie oddechowym wydzieliny. Lek występuje także w wersji ze zwiększoną dawką witaminy C. Możemy kupić go pod postacią tabletek albo proszku do rozpuszczenia w wodzie.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
fenylefryna, paracetamol, witamina C
Strona zawiera informacje o leku Coldrex Maxgrip cena, pobierz Coldrex Maxgrip ulotka, dedykowane Coldrex Maxgrip forum, wpływ Coldrex Maxgrip na prowadzenie pojazdów, czy Coldrex Maxgrip jest refundowany? - czyli Coldrex Maxgrip refundacja, a także interakcje Coldrex Maxgrip a karmienie piersią, zalecane Coldrex Maxgrip dawkowanie, stosowanie Coldrex Maxgrip w ciąży, Coldrex Maxgrip opinie o leku, tanie Coldrex Maxgrip zamienniki, interakcje leku Coldrex Maxgrip a alkohol.

2 opinii o Coldrex Maxgrip

Znasz Coldrex Maxgrip? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Coldrex Maxgrip


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie niespecjalnie pomogło, ale może u innych osób będzie inaczej.

    Autor opinii: Magnus, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Nie skraca czasu choroby, tylko zmniejsza gorączkę i poprawia chwilowo samopoczucie, zwykła aspiryna poradzi sobie z tym równie dobrze.

    Autor opinii: Andrzej, dodano: 13 marca 2015