Otrivin Allergy

Średnia ocena:Brak ocen

Otrivin Allergy to lek w postaci aerozolu do nosa, którego zadaniem jest likwidacja objawów reakcji alergicznych, takich jak uczucie zatkanego nosa czy też wodnisty, uporczywy katar. Substancjami czynnymi leku są fenylefryna oraz maleinian dimetindenu, związki osłabiające działanie histaminy, będącej mediatorem zmian alergicznych, a także zmniejszające przekrwienie śluzówki nosa. Preparat zakupimy bez recepty.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Otrivin Allergy stosujemy u dorosłych i dzieci, które ukończyły 6. rok życia w terapii ostrego i przewlekłego nieżytu nosa, ostrego i przewlekłego zapalenia zatok, sezonowego oraz niesezonowego alergicznego nieżytu nosa, naczynioruchowego nieżytu nosa, niedrożności nosa powstałej w wyniku urazu, przeziębień, a także pomocniczo w pielęgnacji przedoperacyjnej i pooperacyjnej w chirurgii nosa i w zapaleniu ucha środkowego.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do stosowania donosowego. Zalecane dawkowanie to 1-2 aplikacje leku do każdego z otworów nosowych 3-4 razy na dobę, przy czym ostatnia dawka powinna być podana niedługo przed snem.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane stosowania leku występują sporadycznie i szybko ustępują. Zalicza się do nich wysuszenie błony śluzowej nosa oraz uczucie pieczenia w miejscu podania leku.

Przeciwwskazania

Po Otrivin Allergy nie powinni sięgać pacjenci wykazujący reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którąkolwiek z występujących w nim substancji, pacjenci cierpiący na zanikowy nieżyt nosa oraz osoby będące w trakcie lub do czternastu dni po zakończeniu terapii lekami z grupy inhibitorów MAO.

Otrivin Allergy0LekOpinie.pl2015-05-03 14:44:16Otrivin Allergy to lek w postaci aerozolu do nosa, którego zadaniem jest likwidacja objawów reakcji alergicznych, takich jak uczucie zatkanego nosa czy też wodnisty, uporczywy katar. Substancjami czynnymi leku są fenylefryna oraz maleinian dimetindenu, związki osłabiające działanie histaminy, będącej mediatorem zmian alergicznych, a także zmniejszające przekrwienie śluzówki nosa. Preparat zakupimy bez recepty.
Producent:
Novartis
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Otrivin Allergy cena, pobierz Otrivin Allergy ulotka, dedykowane Otrivin Allergy forum, wpływ Otrivin Allergy na prowadzenie pojazdów, czy Otrivin Allergy jest refundowany? - czyli Otrivin Allergy refundacja, a także interakcje Otrivin Allergy a karmienie piersią, zalecane Otrivin Allergy dawkowanie, stosowanie Otrivin Allergy w ciąży, Otrivin Allergy opinie o leku, tanie Otrivin Allergy zamienniki, interakcje leku Otrivin Allergy a alkohol.

1 opinia o Otrivin Allergy

Znasz Otrivin Allergy? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Otrivin Allergy


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Ledwie planuję zacząć przyjmować. Wkrótce wpiszę więcej uwag.

    Autor opinii: Beatryks, dodano: 25 kwietnia 2017