Prestarium

Średnia ocena:Brak ocen

Prestarium to lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Zadaniem tych preparatów jest blokowanie aktywności enzymu umożliwiającego przekształcenie się angiotensyny I w angiotensynę II – hormon stymulujący syntezę aldosteronu, a także odpowiedzialny za zwiększenie oporu obwodowego naczyń krwionośnych poprzez zwężenie ich światła. Efekt terapeutyczny leku polega głównie na rozszerzeniu naczyń i obniżeniu ciśnienia krwi. Zakupimy go wyłącznie na receptę, w tabletkach o różnej zawartości substancji aktywnej.

Prestarium
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Prestarium polecane jest pacjentom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, objawową niewydolność serca, stabilną chorobę wieńcową oraz w celu profilaktyki incydentów sercowo-naczyniowych, takich jak na przykład zawał mięśnia sercowego.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Zaleca się zażywanie go rano, przed pierwszym posiłkiem. Decyzję o dawkowaniu i częstotliwości zażywania Prestarium podejmuje lekarz na podstawie rozmowy z pacjentem oraz przeprowadzonych badań.

Możliwe skutki uboczne

Część chorych w trakcie zażywania Prestarium doświadcza efektów ubocznych, takich jak: uporczywy, suchy kaszel, nudności, wymioty, biegunki, obrzęk naczynioruchowy, zmęczenie, trudności z zasypianiem, hipotonia ortostatyczna czy też skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Inhibitorów konwertazy nie należy podawać kobietom w ciąży, ze względu na ich teratogenne działanie. Nie zaleca się również, by przyjmowały je osoby ze zwężeniem tętnic nerkowych, niewydolnością nerek, zwężeniem aorty i chorobami przebiegającymi z uporczywym kaszlem.

Prestarium0LekOpinie.pl2015-01-28 15:07:38Prestarium to lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Zadaniem tych preparatów jest blokowanie aktywności enzymu umożliwiającego przekształcenie się angiotensyny I w angiotensynę II – hormon stymulujący syntezę aldosteronu, a także odpowiedzialny za zwiększenie oporu obwodowego naczyń krwionośnych poprzez zwężenie ich światła. Efekt terapeutyczny leku polega głównie na rozszerzeniu naczyń i obniżeniu ciśnienia krwi. Zakupimy go wyłącznie na receptę, w tabletkach o różnej zawartości substancji aktywnej.
Producent:
Servier
Substancja czynna:
amlodypina, peryndopryl
Strona zawiera informacje o leku Prestarium cena, pobierz Prestarium ulotka, dedykowane Prestarium forum, wpływ Prestarium na prowadzenie pojazdów, czy Prestarium jest refundowany? - czyli Prestarium refundacja, a także interakcje Prestarium a karmienie piersią, zalecane Prestarium dawkowanie, stosowanie Prestarium w ciąży, Prestarium opinie o leku, tanie Prestarium zamienniki, interakcje leku Prestarium a alkohol.

1 opinia o Prestarium

Znasz Prestarium? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Prestarium


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie znajduje się ulotka dla tego środka?

    Autor opinii: Narcyz, dodano: 25 kwietnia 2017