Gripex

Średnia ocena:Brak ocen

Gripex to popularny środek zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Stworzony został na bazie pseudoefedryny, obkurczającej śluzówkę nosa i ułatwiającej przez to oddychanie, dekstrometorfanu, który likwiduje kaszel oraz łagodzi stany zapalne gardła, krtani bądź oskrzeli, a także paracetamolu, znanego ze swoich właściwości przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Gripex możemy nabyć bez recepty, pod postacią tabletek powlekanych. Istnieje także wiele jego odmian, zawierających dodatkowe składniki, wspomagające walkę z przeziębieniem lub grypą.

Gripex
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosujemy w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, do których należą: gorączka, kaszel bądź katar.

Dawkowanie

Gripex przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki połykamy, popijając dużą ilością wody. Zalecana dawka leku uzależniona jest od nasilenia objawów oraz wieku pacjenta – dzieciom mającym 7-12 lat podajemy jedną tabletkę 3-4 razy na dobę, natomiast osobom powyżej 12. roku życia – dwie tabletki 3-4 razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Część osób zażywających lek uskarżała się na wystąpienie skutków ubocznych, do których należały: skórne rekcje alergiczne, nadmierna senność, zawroty głowy, duszności, omamy, napad astmy oskrzelowej, obrzęk naczynioruchowy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, nudności, wymioty, zaparcia, bóle brzucha, wzmożona potliwość, zmiany w składzie krwi, zaburzenia pracy wątroby, wahania nastroju, kolka nerkowa, kamica moczowa, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych oraz zaburzenia w oddawaniu moczu. Podczas terapii należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych, a także od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku, chorzy cierpiący na chorobę niedokrwienną serca, ciężkie nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy nerek lub wątroby, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, chorobę alkoholową bądź astmę oskrzelową, powinni o swoim stanie powiedzieć lekarzowi. Należy także koniecznie poinformować specjalistę o wszystkich lekach, które aktualnie przyjmujemy, ponieważ wiele z nich może wchodzić w groźne interakcje z substancjami zawartymi w preparacie Gripex. Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią, zaś w przypadku kobiet w ciąży jest to możliwe jedynie w stanie najwyższej konieczności.

Gripex0LekOpinie.pl2014-03-11 18:46:28Gripex to popularny środek zwalczający objawy grypy i przeziębienia. Stworzony został na bazie pseudoefedryny, obkurczającej śluzówkę nosa i ułatwiającej przez to oddychanie, dekstrometorfanu, który likwiduje kaszel oraz łagodzi stany zapalne gardła, krtani bądź oskrzeli, a także paracetamolu, znanego ze swoich właściwości przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Gripex możemy nabyć bez recepty, pod postacią tabletek powlekanych. Istnieje także wiele jego odmian, zawierających dodatkowe składniki, wspomagające walkę z przeziębieniem lub grypą.
Producent:
US Pharmacia
Strona zawiera informacje o leku Gripex cena, pobierz Gripex ulotka, dedykowane Gripex forum, wpływ Gripex na prowadzenie pojazdów, czy Gripex jest refundowany? - czyli Gripex refundacja, a także interakcje Gripex a karmienie piersią, zalecane Gripex dawkowanie, stosowanie Gripex w ciąży, Gripex opinie o leku, tanie Gripex zamienniki, interakcje leku Gripex a alkohol.

2 opinii o Gripex

Znasz Gripex? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Gripex


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest OK, raczej polecam.

    Autor opinii: Agnieszka, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Bardzo dobry lek, zwłaszcza na sezon jesienno-zimowy, kiedy dzieciaki przynoszą ze szkoły każdą infekcję. W przypadku naszej rodziny sprawdza się świetnie, chociaż wiem, że nie wszyscy są zadowoleni z jego działania.

    Autor opinii: metka, dodano: 5 września 2015