Excedrin MigraStop

Średnia ocena:Brak ocen

Excedrin MigraStop to preparat stosowany w celu zwalczenia uporczywego bólu głowy oraz napadów migrenowych, wraz z wieloma ich objawami, takimi jak światłowstręt, dźwiękowstręt czy nudności. Zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, popularnie zwany aspiryną, mający działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, paracetamol, dający bardzo podobny efekt oraz kofeinę, której zadaniem jest delikatne pobudzenie. Dużą zaletą leku jest szybkość jego działania – ulgę w bólu obserwujemy już po 30 minutach.

Excedrin MigraStop
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat zalecany jest osobom cierpiącym na bóle głowy na tle migrenowym z aurą lub bez niej.

Dawkowanie

Dawkowanie leku uzależnione jest od dolegliwości, na którą cierpimy. W przypadku napadu migrenowego przyjmujemy 2 tabletki i, jeżeli ból nie ustąpi lub powróci, po 4-6 godzinach możemy zażyć kolejne dwie tabletki. W razie bólu głowy zalecana dawka to 1-2 tabletki w zależności od nasilenia dolegliwości bólowych oraz ewentualne powtórzenie tej dawki po 4-6 godzinach. Maksymalna dobowa dawka leku to 6 tabletek i nie należy jej przekraczać. W przypadku leczeniu migreny pamiętajmy, by kuracja nie trwała dłużej niż 3 dni. Jeżeli ból nie ustąpi, zalecane jest udanie się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

U części osób przyjmujących Excedrin MigraStop występowały objawy niepożądane, takie jak: nerwowość, pobudzenie, nudności, bóle głowy, drżenia, bóle brzucha, bezsenność, uczucie zaniepokojenia, szumy w uszach, suchość w ustach, drętwienia kończyn, bóle gardła, trudności z przełykaniem, zaburzenia uwagi, bóle oczu, problemy z koordynacją ruchową, katar, wzdęcia, wysypka, nastrój euforyczny, zwiększone wydzielanie śliny, zmniejszony apetyt, przyspieszenie akcji serca, uderzenia gorąca, sztywność kości, mięśni lub stawów, krwawienia z nosa, spłycenie i spowolnienie oddechu, nadwrażliwość skóry, uczucie ucisku w klatce piersiowej, duszności, zaczerwienienie skóry, migrena lub zaburzenia uwagi. Podczas kuracji należy powstrzymać się od spożywania alkoholu. Zalecane jest także ograniczenie kofeiny oraz zachowanie ostrożności w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinny sięgać osoby uczulone na którykolwiek z jego składników, a także wykazujące w przeszłości reakcje nadwrażliwości na inne leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe lub przeciwzapalne. Jeżeli cierpisz na choroby takie jak: hemofilia, astma oskrzelowa, polipy nosa, katar sienny, przewlekła obturacyjna choroba płuc, choroba wrzodowa, schorzenia serca, nerek, wątroby, zaburzenia miesiączkowania lub też dodatkowe krwawienia z dróg rodnych, bóle głowy spowodowane urazem, pochyleniem się, przemęczeniem albo kaszlem, zaburzenia rytmu serca, skaza naczyniowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca bądź nadciśnienie tętnicze – skonsultuj się z lekarzem. Poinformuj także specjalistę o wszystkich przyjmowanych lekach, ponieważ bardzo wiele z nich może wchodzić w groźne dla zdrowia interakcje z substancjami występującymi w Excedrinie MigraStop. Zabronione jest stosowanie leku przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Excedrin MigraStop0LekOpinie.pl2014-02-19 16:16:50Excedrin MigraStop to preparat stosowany w celu zwalczenia uporczywego bólu głowy oraz napadów migrenowych, wraz z wieloma ich objawami, takimi jak światłowstręt, dźwiękowstręt czy nudności. Zawiera w swoim składzie kwas acetylosalicylowy, popularnie zwany aspiryną, mający działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, paracetamol, dający bardzo podobny efekt oraz kofeinę, której zadaniem jest delikatne pobudzenie. Dużą zaletą leku jest szybkość jego działania – ulgę w bólu obserwujemy już po 30 minutach.
Producent:
Novartis
Strona zawiera informacje o leku Excedrin MigraStop cena, pobierz Excedrin MigraStop ulotka, dedykowane Excedrin MigraStop forum, wpływ Excedrin MigraStop na prowadzenie pojazdów, czy Excedrin MigraStop jest refundowany? - czyli Excedrin MigraStop refundacja, a także interakcje Excedrin MigraStop a karmienie piersią, zalecane Excedrin MigraStop dawkowanie, stosowanie Excedrin MigraStop w ciąży, Excedrin MigraStop opinie o leku, tanie Excedrin MigraStop zamienniki, interakcje leku Excedrin MigraStop a alkohol.

1 opinia o Excedrin MigraStop

Znasz Excedrin MigraStop? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Excedrin MigraStop


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten produkt może być stosowany przez chorych z cukrzycą? Z góry ślicznie dziękuję za pomoc.

    Autor opinii: Denis, dodano: 25 kwietnia 2017