Zotral

Średnia ocena:Brak ocen

Zotral jest lekiem przeciwdepresyjnym należącym do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja aktywna, sertralina, zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni między komórkami nerwowymi, co zapewnia lepsze ich pobudzenie oraz efektywniejsze i częstsze przekazywanie impulsów w synapsie. Ma to bezpośredni wpływ na nasze dobre samopoczucie. Dużą zaletą leku jest fakt, iż nie wykazuje on działania uzależniającego. Zakupimy go wyłącznie na receptę.

Zotral
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Zotral polecany jest pacjentom cierpiącym na duże epizody depresyjne oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Dawkowanie

Lek stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy, popijając dużą ilością wody, niezależnie od spożywanego posiłku. Zaleca się zażywanie leku rano lub wieczorem, lecz dokładniejsze dawkowanie i częstotliwość przyjmowania preparatu jest zależna od decyzji lekarza prowadzącego.

Możliwe skutki uboczne

Zotral działa bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, przez co jego stosowanie może wiązać się z wystąpieniem pewnych efektów niepożądanych. Należą do nich: suchość w ustach, nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, bezsenność lub też nadmierna senność, ból i zawroty głowy, drżenia, niepokój, pobudzenie, wzmożone ziewanie, zaburzenia funkcji seksualnych, uczucie ogólnego zmęczenia, kołatanie serca, wysypka, szumy w uszach, zaburzenia widzenia, agresywne zachowanie, psychoza, koszmary senne, zaburzenia miesiączkowania, śpiączka, drgawki oraz zaburzenia koordynacji ruchowej. Ze względu na ryzyko wystąpienia objawów mogących upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną zaleca się zachowanie dużej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas terapii należy także powstrzymać się od spożywania alkoholu.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na któryś z jego składników. Pamiętajmy, by poinformować lekarza o chorobach, takich jak jaskra, cukrzyca, schizofrenia, padaczka, nietolerancja cukrów, zaburzenia krzepliwości krwi, a także o ciąży i laktacji. Konieczne jest także zgłoszenie faktu przyjmowania jakichkolwiek innych leków, nawet tych dostępnych bez recepty.

Zotral0LekOpinie.pl2014-07-31 20:32:25Zotral jest lekiem przeciwdepresyjnym należącym do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja aktywna, sertralina, zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni między komórkami nerwowymi, co zapewnia lepsze ich pobudzenie oraz efektywniejsze i częstsze przekazywanie impulsów w synapsie. Ma to bezpośredni wpływ na nasze dobre samopoczucie. Dużą zaletą leku jest fakt, iż nie wykazuje on działania uzależniającego. Zakupimy go wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
sertralina
Strona zawiera informacje o leku Zotral cena, pobierz Zotral ulotka, dedykowane Zotral forum, wpływ Zotral na prowadzenie pojazdów, czy Zotral jest refundowany? - czyli Zotral refundacja, a także interakcje Zotral a karmienie piersią, zalecane Zotral dawkowanie, stosowanie Zotral w ciąży, Zotral opinie o leku, tanie Zotral zamienniki, interakcje leku Zotral a alkohol.

1 opinia o Zotral

Znasz Zotral? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Zotral


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy kobieta w ciąży może przyjmować ten preparat?

    Autor opinii: Eunika, dodano: 25 kwietnia 2017