Zalasta

Średnia ocena:Brak ocen

Zalasta jest lekiem przeciwpsychotycznym i stabilizującym nastrój chorego. Jego substancją czynną jest olanzapina – związek, którego dokładny mechanizm działania nie został jeszcze poznany, wiadomo natomiast, że oddziałuje na receptory muskarynowe, adrenergiczne, histaminowe, a także zależne od serotoniny i dopaminy. Dzięki temu likwiduje objawy schizofrenii, działa przeciwmaniakalnie oraz przeciwlękowo. Lek zakupimy na receptę, pod postacią tabletek rozpuszczających się w jamie ustnej.

Zalasta
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosowany jest u pacjentów cierpiących na schizofrenię, różnego pochodzenia stany maniakalne, w tym chorobę maniakalno-depresyjną, a także w leczeniu zaburzeń przebiegających z halucynacjami, lękiem, urojeniami czy depresją.

Dawkowanie

Zalasta to lek przeznaczony do stosowania doustnego, ulegający rozpadowi pod wpływem śliny, w chwilę po zażyciu tabletki. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania preparatu dostarczy pacjentowi lekarz psychiatra. Pamiętajmy, by ściśle przestrzegać jego wskazań, a sam lek odstawiać stopniowo, ze względu na ryzyko wystąpienia objawów zespołu abstynencyjnego.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie terapii możemy doświadczyć jej efektów niepożądanych, takich jak: bóle i zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej, zwiększenie masy ciała, podwyższenie poziomu prolaktyny we krwi, któremu może towarzyszyć np. mlekotok, zaparcia, obniżenie ciśnienia krwi, uczucie suchości w ustach, arytmie, nadwrażliwość na światło, napady drgawek, skórne reakcje alergiczne oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Aby uniknąć wystąpienia większej ilości skutków ubocznych, podczas kuracji nie należy spożywać alkoholu. Należy także zachować dużą ostrożność prowadząc pojazd mechaniczny, gdyż lek może upośledzać naszą sprawność psychofizyczną.

Przeciwwskazania

Po preparat definitywnie nie powinny sięgać osoby uczulone na którykolwiek z jego składników, a także kobiety karmiące piersią. Pacjenci cierpiący na jaskrę z wąskim kątem przesączania, nietolerancję pewnych cukrów, różnego rodzaju zaburzenia funkcji układu krążenia, a także mający problemy z wątrobą, powinni zgłosić to lekarzowi. Należy również poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych równocześnie lekach.

Zalasta0LekOpinie.pl2015-01-28 16:17:04Zalasta jest lekiem przeciwpsychotycznym i stabilizującym nastrój chorego. Jego substancją czynną jest olanzapina – związek, którego dokładny mechanizm działania nie został jeszcze poznany, wiadomo natomiast, że oddziałuje na receptory muskarynowe, adrenergiczne, histaminowe, a także zależne od serotoniny i dopaminy. Dzięki temu likwiduje objawy schizofrenii, działa przeciwmaniakalnie oraz przeciwlękowo. Lek zakupimy na receptę, pod postacią tabletek rozpuszczających się w jamie ustnej.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
olanzapina
Strona zawiera informacje o leku Zalasta cena, pobierz Zalasta ulotka, dedykowane Zalasta forum, wpływ Zalasta na prowadzenie pojazdów, czy Zalasta jest refundowany? - czyli Zalasta refundacja, a także interakcje Zalasta a karmienie piersią, zalecane Zalasta dawkowanie, stosowanie Zalasta w ciąży, Zalasta opinie o leku, tanie Zalasta zamienniki, interakcje leku Zalasta a alkohol.

1 opinia o Zalasta

Znasz Zalasta? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Zalasta


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Ledwie planuję zacząć zażywać. Niedługo wkleję więcej swoich przemyśleń.

    Autor opinii: Genowefa, dodano: 25 kwietnia 2017