Xanax

Średnia ocena:

Xanax to lek o działaniu przeciwlękowym, oparty na bazie pochodnych benzodiazepin. Mimo dużej skuteczności i szybkości działania, lekarze przepisują go tylko w przypadku bardzo uciążliwych i nasilonych stanów lękowych, ze względu na dużą liczbę skutków ubocznych oraz możliwość szybkiego uzależnienia. Zaleca się, by leczenie tym preparatem trwało jak najkrócej.

Xanax
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Xanax stosujemy w przypadku zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez niej, zespołu lęku uogólnionego, a także w różnego rodzaju zespołach lękowo-depresyjnych.

Dawkowanie

Preparat należy stosować ściśle według instrukcji lekarza. Xanax zażywamy doustnie, tabletkę popijając wodą. Nie należy pod żadnym pozorem samodzielnie zwiększać zaleconej dawki leku, gdyż nie tylko nie wzmocni to jego działania, ale narazi nas na wystąpienie groźnych powikłań. Całkowity proces leczenia, włącznie z okresem stopniowego odstawiania środka, nie powinien trwać dłużej niż 8-12 tygodni.

Możliwe skutki uboczne

W czasie stosowania leku może pojawić się u nas pewna liczba efektów niepożądanych. Najczęściej występują one na początku kuracji i stopniowo zanikają. Należą do nich: zaburzenia pamięci, drżenie kończyn, senność, drażliwość, zaburzenia koordynacji ruchów, problemy ze snem, pogorszenie nastroju, bóle głowy, biegunki lub zaparcia, suchość w ustach, zmniejszenie apetytu, osłabienie siły mięśni, różnego rodzaju reakcje alergiczne, obniżenie ciśnienia, przyspieszenie akcji serca, uszkodzenia wątroby, zaburzenia w cyklu miesiączkowym, trudności z oddawaniem albo nietrzymanie moczu, żółtaczka. Xanax może także wywołać niepamięć następczą – sytuację, w której nie pamiętamy niczego, co wydarzyło się przez kilka godzin od momentu przyjęcia tabletki. Rzadko możemy doświadczyć halucynacji, splątania, niepokoju, pobudzenia, problemów z koncentracją. Pamiętajmy, by podczas kuracji powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych oraz od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na którykolwiek ze składników występujących w leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Poinformuj swojego lekarza, jeżeli masz problemy z wątrobą, nerkami płucami, cierpisz na jaskrę lub miastenię (nużliwość mięśniową). Powiedz o wszystkich lekach, które przyjmujesz, szczególnie o innych antydepresantach, preparatach przeciwpadaczkowych i antyhistaminowych, aby uniknąć groźnych skutków łączenia kuracji kilkoma lekami. Xanax nie powinien być stosowany zarówno w okresie ciąży jak i laktacji.

XanaxunratedLekOpinie.pl2013-11-10 19:42:42Xanax to lek o działaniu przeciwlękowym, oparty na bazie pochodnych benzodiazepin. Mimo dużej skuteczności i szybkości działania, lekarze przepisują go tylko w przypadku bardzo uciążliwych i nasilonych stanów lękowych, ze względu na dużą liczbę skutków ubocznych oraz możliwość szybkiego uzależnienia. Zaleca się, by leczenie tym preparatem trwało jak najkrócej.
Producent:
Pfizer
Substancja czynna:
alprazolam
Strona zawiera informacje o leku Xanax cena, pobierz Xanax ulotka, dedykowane Xanax forum, wpływ Xanax na prowadzenie pojazdów, czy Xanax jest refundowany? - czyli Xanax refundacja, a także interakcje Xanax a karmienie piersią, zalecane Xanax dawkowanie, stosowanie Xanax w ciąży, Xanax opinie o leku, tanie Xanax zamienniki, interakcje leku Xanax a alkohol.

4 opinii o Xanax

Znasz Xanax? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Xanax


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Preparat przykuł moją uwagę swoją ceną i muszę przyznać, że raczej nie najgorzej się jak dotychczas spisuje. Gdyby cokolwiek się tu zmieniło napiszę następny komentarz.

  Autor opinii: Ludwik, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Bardzo szybko działa i przede wszystkim pomaga. Biorę go w razie potrzeby, ale raczej nie regularnie – zawsze mi pomaga, dlatego nawet nie szukam innych leków.

  Autor opinii: Marta, dodano: 13 października 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Zażywam ten lek już od bardzo wielu lat, głównie na nerwicę lękową i w skrócie mam o nim pozytywne zdanie. Pomaga mi w codziennym funkcjonowaniu i motywuje do działania i do życia. Maksymalna dobowa dawka jaką zażywam to pół miligrama na dobę i to nie w każdy dzień. Skutki uboczne praktycznie u mnie nie występują, ogólnie to polecam Xanax.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 24 stycznia 2015
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Uważajcie, ten lek uzależnia! Nie powinno się go stosować zbyt długo. U mnie skutecznie pomógł rozwiązać problem z nerwicą, skutków ubocznych żadnych poważniejszych nie zaobserwowałam.

  Autor opinii: Monik, dodano: 17 października 2014