Velafax

Średnia ocena:

Velafax to lek przeciwdepresyjny nowej generacji. Od dotychczasowo przepisywanych preparatów z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny różni się tym, że zwiększa również poziom noradrenaliny, co daje silniejszy efekt terapeutyczny. Co więcej, substancja czynna, wenlafaksyna, nasila działanie różnych neuroprzekaźników w mózgu – ta właściwość również nasila działanie antydepresyjne. Dostępny jest wyłącznie na receptę.

Velafax
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosowany jest w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń na tle depresyjnym, w tym depresji przebiegających z lękiem u osób powyżej 18. roku życia.

Dawkowanie

O dawce i częstotliwości przyjmowania Velafaxu decyduje lekarz na podstawie zleconych badań i postawionej diagnozy. Tabletki przyjmujemy doustnie, w trakcie posiłku. Zaleca się stopniowe odstawianie leku w celu uniknięcia wystąpienia objawów zespołu abstynencyjnego.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek działający na ośrodkowy układ nerwowy, Velafax może wywołać u nas wystąpienie efektów niepożądanych. Należą do nich: ból i zawroty głowy, suchość w ustach, zaparcia, niestrawność, nudności, wymioty, zaburzenia libido, impotencja, nadmierne pocenie się, podenerwowanie, bezsenność, bóle brzucha, dreszcze, zaburzenia cykli miesiączkowych, zmiany ciśnienia tętniczego krwi, kołatania serca, gorączka, bóle mięśniowe, zmiany w masie ciała, podwyższenie poziomu cholesterolu we krwi, drżenia, zaburzenia czucia, problemy ze wzrokiem, duszności, wysypka, świąd, szumy w uszach, zwiększenie napięcia mięśniowego. Podczas kuracji należy zachować ostrożność prowadząc pojazd mechaniczny, gdyż nasza sprawność psychofizyczna może zostać osłabiona, należy również unikać spożywania napojów wyskokowych, gdyż może to wywołać groźne skutki uboczne.

Przeciwwskazania

Jeśli masz uczulenie na wenlafaksynę bądź którąś z substancji pomocniczych występujących w leku – zgłoś to lekarzowi. Powiedz także o wszystkich lekach, które aktualnie przyjmujesz, ponieważ wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z wenlafaksyną. W przypadku gdy cierpisz na choroby takie jak: jaskra, padaczka, cukrzyca, zaburzenia w funkcjonowaniu nerek lub wątroby, również poinformuj o tym specjalistę. Velafax przenika przez łożysko oraz do mleka matki, dlatego jego stosowanie podczas ciąży i w okresie karmienia piersią jest niewskazane.

VelafaxunratedLekOpinie.pl2014-01-06 16:56:06Velafax to lek przeciwdepresyjny nowej generacji. Od dotychczasowo przepisywanych preparatów z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny różni się tym, że zwiększa również poziom noradrenaliny, co daje silniejszy efekt terapeutyczny. Co więcej, substancja czynna, wenlafaksyna, nasila działanie różnych neuroprzekaźników w mózgu – ta właściwość również nasila działanie antydepresyjne. Dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Farmacom
Substancja czynna:
wenlafaksyna
Strona zawiera informacje o leku Velafax cena, pobierz Velafax ulotka, dedykowane Velafax forum, wpływ Velafax na prowadzenie pojazdów, czy Velafax jest refundowany? - czyli Velafax refundacja, a także interakcje Velafax a karmienie piersią, zalecane Velafax dawkowanie, stosowanie Velafax w ciąży, Velafax opinie o leku, tanie Velafax zamienniki, interakcje leku Velafax a alkohol.

3 opinii o Velafax

Znasz Velafax? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Velafax


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
 1. Mimo licznych niepewności stosuję jakiś miesiąc i póki co efekty są dobrze widoczne, w związku z czym mogę polecić.

  Autor opinii: Romuald, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Bardzo dobry lek, bez wątpienia uratował mi życie.

  Autor opinii: Ala, dodano: 13 grudnia 2014
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Skuteczny, ale trzeba się nacierpieć żeby przeczekać skutki uboczne i doczekać się „dobrego” działania Velafaxu. Efekty ostateczne są bardzo dobre, wystarczająca u mnie okazała się dawka 75mg, przy 150mg było nieco lepiej z głową ale efekty uboczne były zdecydowanie gorsze (przede wszystkim wzrost wagi). Lek wymaga wiele cierpliwości, ale końcowy efekt jest więcej niż zadowalający. Pozdrawiam wszystkich z problemami i życzę zdrowia.

  Autor opinii: Beta, dodano: 20 października 2014