Tramal

Średnia ocena:

Tramal to opioidalny środek przeciwbólowy, stosowany także niekiedy jako antydepresant, dostępny na receptę. Po zastosowaniu go, ulgę w bólu powinniśmy odczuć już po 15-30 minutach i powinna ona trwać około 5 godzin. Działa na zasadzie wychwytu zwrotnego noradrenaliny oraz stymuluje wydzielanie serotoniny, co poprawia nasze samopoczucie. Dużą zaletą tego środka jest dostępność pod wieloma postaciami – od tabletek powlekanych, poprzez tabletki o przedłużonym działaniu, kapsułki, czopki, iniekcje aż do kropli doustnych.

Tramal
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Zalecany jest w leczeniu różnego rodzaju bólu – zarówno ostrego jak i przewlekłego, podczas opieki paliatywnej, z racji tego, iż działa na zasadzie podobnej do morfiny. Bywa również pomocny przy łagodzeniu objawów bólowych w chorobach nowotworowych, po zawale serca, różnego rodzaju innych urazach bądź zabiegach chirurgicznych, a także przed nimi – zapobiegawczo.

Dawkowanie

Dawkę leku dla każdego indywidualnie ustala lekarz i nie należy zmieniać jej bez konsultacji medycznej. Sposób przyjmowania uzależniony jest od postaci preparatu, pod jaką go przyjmujemy – tabletki i kapsułki połykamy w całości, nie rozgryzając ich, czopki stosujemy doodbytniczo, iniekcje w zależności od zaleceń lekarza wstrzykujemy domięśniowo, podskórnie lub dożylnie, natomiast krople rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody lub skrapiamy nimi kostkę bądź łyżeczkę cukru.

Możliwe skutki uboczne

Podczas terapii Tramalem mogą wystąpić u nas różne efekty niepożądane. Bardzo często mamy do czynienia z zawrotami głowy i nudnościami. Nieco rzadziej z bólem głowy, wymiotami, suchością w ustach, zaparciami, nadmiernym poceniem się, splątaniem, omdleniami czy problemami z układem sercowo-naczyniowym. Rzadziej odnotowano zaburzenia apetytu, osłabienie mięśni szkieletowych czy utrudnienia w oddawaniu moczu. Należy pamiętać, że środek ten, jak wszystkie opioidy, może wywoływać uzależnienie i odstawiać należy go stopniowo, aby nie wystąpiły u nas objawy zespołu abstynencyjnego. Pamiętajmy również, by stosując Tramal nie wsiadać za kierownicę, ponieważ obniża on naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Jeżeli cierpisz na nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji występujących w leku – nie jest on dla Ciebie. Poinformuj swojego lekarza w przypadku kiedy chorujesz na padaczkę, masz problemy z nerkami lub wątrobą, zdarzają Ci się epizody drgawek mózgowych, bądź też jeśli jesteś uzależniony od opioidów. Powiedz o wszystkich stosowanych przez siebie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty, ponieważ wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z Tramalem i należy je odstawić. Lek nie jest także przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

TramalunratedLekOpinie.pl2013-10-28 21:05:11Tramal to opioidalny środek przeciwbólowy, stosowany także niekiedy jako antydepresant, dostępny na receptę. Po zastosowaniu go, ulgę w bólu powinniśmy odczuć już po 15-30 minutach i powinna ona trwać około 5 godzin. Działa na zasadzie wychwytu zwrotnego noradrenaliny oraz stymuluje wydzielanie serotoniny, co poprawia nasze samopoczucie. Dużą zaletą tego środka jest dostępność pod wieloma postaciami – od tabletek powlekanych, poprzez tabletki o przedłużonym działaniu, kapsułki, czopki, iniekcje aż do kropli doustnych.
Producent:
Stada
Substancja czynna:
tramadol
Strona zawiera informacje o leku Tramal cena, pobierz Tramal ulotka, dedykowane Tramal forum, wpływ Tramal na prowadzenie pojazdów, czy Tramal jest refundowany? - czyli Tramal refundacja, a także interakcje Tramal a karmienie piersią, zalecane Tramal dawkowanie, stosowanie Tramal w ciąży, Tramal opinie o leku, tanie Tramal zamienniki, interakcje leku Tramal a alkohol.

3 opinii o Tramal

Znasz Tramal? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Tramal


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Mnie niezbyt pomogło, ale może u innych będzie działać dobrze.

  Autor opinii: Mauryn, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Bardzo dobre działanie, ale warto stosować tylko kiedy ból jest naprawdę silny, bo Tramal nie jest lekiem obojętnym dla organizmu niestety.

  Autor opinii: Renako, dodano: 24 stycznia 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Uwaga uzależnia, zastanów się trzy razy zanim kupisz!!! Poza tym świetny.

  Autor opinii: Lucyna, dodano: 17 października 2014