Tabcin Trend

Średnia ocena:Brak ocen

Tabcin Trend to trzyskładnikowy lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy. Jego substancje aktywne to paracetamol, dający efekt przeciwzapalny i przeciwbólowy, pseudoefedryna, zmniejszająca obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa, poprzez obkurczenie jej naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – ułatwiająca swobodne oddychanie oraz chlorfenamina, która ma działanie uspokajające i nasenne. Efekt terapeutyczny leku pojawia się szybko, bo już po 30 minutach i utrzymuje się przez kilka godzin. Tabcin Trend możemy kupić bez recepty, pod postacią elastycznych kapsułek.

Tabcin Trend
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosowany jest u osób powyżej 15. roku życia, podczas grypy i przeziębienia, w celu zwalczenia ich objawów, do których należy katar, zmęczenie, ból głowy, obrzęk śluzówki nosa i gorączka.

Dawkowanie

Tabcin Trend przyjmujemy doustnie, kapsułki popijając wodą. Zaleca się zażywanie jednorazowo dwóch kapsułek, maksymalnie trzy razy dziennie. Należy pamiętać aby udać się do lekarza, jeżeli mimo zażywania leku, gorączka będzie utrzymywać się przez trzy dni.

Możliwe skutki uboczne

Część osób stosujących Tabcin Trend uskarżała się na wystąpienie efektów niepożądanych, do których należały: nudności, wymioty, uczucie suchości w ustach, ból i zawroty głowy, bezsenność lub też nadmierna senność, zaburzenia akcji pracy serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, pobudliwość, niepokój ruchowy oraz skórne reakcje alergiczne. Pamiętajmy, by w trakcie terapii powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych oraz preparatów zawierających paracetamol. Jeżeli wystąpią u nas objawy osłabiające naszą sprawność psychomotoryczną, takie jak senność bądź zawroty głowy, należy zrezygnować z prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Preparat nie jest przeznaczony dla osób nadwrażliwych na choć jeden z jego składników. Pacjenci cierpiący na schorzenia takie jak: nadciśnienie tętnicze, jaskra, chroniczne zapalenie oskrzeli, rozedma, przerost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy oraz mający problemy z sercem, nerkami lub wątrobą, powinni ten fakt zgłosić lekarzowi. Należy także poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, gdyż wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z substancjami zawartymi w Tabcinie Trend. Leku nie należy podawać kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Tabcin Trend0LekOpinie.pl2014-03-26 21:45:13Tabcin Trend to trzyskładnikowy lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy. Jego substancje aktywne to paracetamol, dający efekt przeciwzapalny i przeciwbólowy, pseudoefedryna, zmniejszająca obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa, poprzez obkurczenie jej naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – ułatwiająca swobodne oddychanie oraz chlorfenamina, która ma działanie uspokajające i nasenne. Efekt terapeutyczny leku pojawia się szybko, bo już po 30 minutach i utrzymuje się przez kilka godzin. Tabcin Trend możemy kupić bez recepty, pod postacią elastycznych kapsułek.
Producent:
Bayer
Strona zawiera informacje o leku Tabcin Trend cena, pobierz Tabcin Trend ulotka, dedykowane Tabcin Trend forum, wpływ Tabcin Trend na prowadzenie pojazdów, czy Tabcin Trend jest refundowany? - czyli Tabcin Trend refundacja, a także interakcje Tabcin Trend a karmienie piersią, zalecane Tabcin Trend dawkowanie, stosowanie Tabcin Trend w ciąży, Tabcin Trend opinie o leku, tanie Tabcin Trend zamienniki, interakcje leku Tabcin Trend a alkohol.

2 opinii o Tabcin Trend

Znasz Tabcin Trend? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Tabcin Trend


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie nieco ulżyło, jednak być może to kwestia indywidualna. Ale sprawdzić jak najbardziej można. Jeśli o mnie chodzi to mogę zarekomendować. Dziękuję.

    Autor opinii: Aleksander, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Zażyłem go ostatnio kiedy na początku jesieni dopadła mnie infekcja przypominająca grypę. Muszę przyznać, że dość szybko zadziałał i postawił mnie na nogi, ale niestety miałem nudności. Ogólnie jestem zadowolony, ale lek chyba nie różni się znacząco od innych tego rodzaju specyfików, które pomagają zwalczyć przeziębienie i grypę.

    Autor opinii: Darek, dodano: 13 października 2015