Setaloft

Średnia ocena:

Setaloft to lek o działaniu przeciwdepresyjnym. Jego substancją aktywną jest sertralina, należąca do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając poziom tego neuroprzekaźnika, bezpośrednio poprawia nasze samopoczucie. Dużą zaletą Setalofu jest fakt, iż nie wywołuje on uzależnienia w przeciwieństwie do wielu leków o podobnym działaniu. Jego działanie rozpoczyna się już po 7 dniach, choć na pełen efekt terapeutyczny zazwyczaj trzeba poczekać dłużej. Możemy dostać go wyłącznie na receptę.

Setaloft
Średnia ocena (z 10 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy w leczeniu epizodów depresyjnych (oraz w ich wtórnej profilaktyce), zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zespołu stresu pourazowego oraz podczas różnorodnych epizodów lękowych, również tych przebiegających z agorafobią.

Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość zażywania leku ustala specjalista i wartości te są indywidualne w przypadku każdego chorego. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, niezależnie od posiłku.

Możliwe skutki uboczne

Jak podczas kuracji każdym lekiem, wpływającym bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, stosując Setaloft, możemy doświadczyć pewnych efektów niepożądanych. Należą do nich: nudności, wymioty, biegunki lub zaparcia, ból i zawroty głowy, bezsenność bądź też nadmierna senność, suchość w ustach, rozszerzenie źrenic, omamy, migreny, euforia, łysienie, nastroje depresyjne, świąd, bóle stawów, plamica, kurcze mięśniowe, nietrzymanie moczu, podwyższenie temperatury ciała, tachykardia, podwyższenie ciśnienia krwi, kołatania serca, zaburzenia widzenia, szumy w uszach, jadłowstręt, pobudzenie, niedoczulica, nadmierne pocenie się, zmiany w libido, nieregularne miesiączki, parestezje, drżenia, obrzęki, bóle w klatce piersiowej, uczucie ogólnego zmęczenia. Aby uniknąć groźnych skutków ubocznych, przyjmując lek, należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. Sertralina może uszkadzać naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Setaloft prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiednim lekiem, jeżeli masz uczulenie na którąś z substancji w nim występujących. Poinformuj lekarza o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, w a szczególności o preparatach przeciwdepresyjnych, przeciwcukrzycowych, lekach zawierających wyciąg z dziurawca oraz o inhibitorach MAO. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również powiedz o tym specjaliście, który zadecyduje czy możesz przyjmować Setaloft.

SetaloftunratedLekOpinie.pl2013-12-07 17:07:36Setaloft to lek o działaniu przeciwdepresyjnym. Jego substancją aktywną jest sertralina, należąca do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając poziom tego neuroprzekaźnika, bezpośrednio poprawia nasze samopoczucie. Dużą zaletą Setalofu jest fakt, iż nie wywołuje on uzależnienia w przeciwieństwie do wielu leków o podobnym działaniu. Jego działanie rozpoczyna się już po 7 dniach, choć na pełen efekt terapeutyczny zazwyczaj trzeba poczekać dłużej. Możemy dostać go wyłącznie na receptę.
Producent:
Actavis
Substancja czynna:
sertralina
Strona zawiera informacje o leku Setaloft cena, pobierz Setaloft ulotka, dedykowane Setaloft forum, wpływ Setaloft na prowadzenie pojazdów, czy Setaloft jest refundowany? - czyli Setaloft refundacja, a także interakcje Setaloft a karmienie piersią, zalecane Setaloft dawkowanie, stosowanie Setaloft w ciąży, Setaloft opinie o leku, tanie Setaloft zamienniki, interakcje leku Setaloft a alkohol.

9 opinii o Setaloft

Znasz Setaloft? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Setaloft


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność Brak ocen

  Bardzo dobry lek. Zaczął działać w widoczny sposób po trzech tygodniach. Lekkie objawy uboczne ze strony układu pokarmowego. Jedyna dolegliwość dość nieprzyjemna, to silne pocenie się. Poza tym lek godny polecenia. Biorę 50 mg na dobę, wystarcza by dobrze się czuć.

  Autor opinii: Anda, dodano: 6 kwietnia 2021
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Miałam dwa podejścia do tego leku, na początku lekarz przepisał mi 50 mg przez dwa tygodnie, a później 100 mg. Niestety ta pierwsza dawka mi od razu nie pasowała, tym bardziej, że chodziłam do pracy i brałam ja na czczo (początkowe zalecenie lekarza). Miałam biegunki, bolała mnie głowa i ogólnie byłam trochę „przymulona”. Sama się nakręcałam tym, bo nigdy nie brałam leków SRRI i zamiast wyluzować, przeczytałam ulotkę wraz ze skutkami ubocznymi… (chociaż lekarz mi zabronił, bo każde lekarstwo ma taką listę, to po prostu każdy zgłoszony przypadek). Po 10-ciu dniach przestałam brać ten lek i myślałam, że nie jest dla mnie… Ale cały czas się źle czułam i przez kwarantanne siedząc w domu zaczęło być jeszcze gorzej. Podjęłam decyzje o ponownym zaczęciu brania leku, tylko już na własnych zasadach po paru tygodniach. Zaczęłam od 25 mg i po 3 tygodniach zwiększyłam do 50 mg. Jest idealnie! Biorę już tak lek od 2-óch miesięcy i nie chce zwiększać dawki, bo bardzo dobrze się czuje. Powoli nerwica ustępuje, jestem spokojniejsza, bardziej ciesze się z życia i nie mam natrętnych myśli. Przede wszystkim pomaga mi tez sytuacja, bo nie mam nadmiaru bodźców w tym momencie, ale myślę, ze Setaloft skutecznie odmienił moje życie i polecam się nie zrażać na samym początku – te objawy mina. Ja pisałam pamiętnik przez cały miesiąc stosowania leków, żeby zobaczyć jak na mnie wpływa i pierwsze dni były najgorsze. Na początku lekki ból brzucha i głowy, po 6-ciu dniach ból głowy ustąpił, a zwiększenie dawki to już były 2-3 dni i szybko się organizm przyzwyczaił. Ja polecam ten lek, wróciła mi siła do życia i dawno nie czułam się tak wolna i szczęśliwa – jakbym znowu była dzieckiem :)

  Autor opinii: Anonim, dodano: 1 czerwca 2020
 3. Polecam leki bazujące na sertralinie – i nie ważny jest producent, czy nazwa handlowa – czyli bez znaczenia czy to Setaloft, czy Sertagen, czy jeszcze inny zamiennik. To co przede wszystkim trzeba wiedzieć, to że lek nie działa od razu i potrzeba się uzbroić w nieco cierpliwości, ale wierzcie mi, że po miesiącu lub dwóch-trzech (w zależności od konkretnego przypadku). A jak ktoś ma koszmary na noc dobry jest Mirtagen, jeśli ktoś ma złe myśli, które nie pozwalają spać. Poza tym trzeba pamiętać, że leki to nie wszystko – konieczna jest przede wszystkim terapia i rozmowa, jak kogoś nie stać to i na NFZ też czasem się uda. Powodzenia i dużo zdrowia!

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 4. Czy ten produkt może być przyjmowany przez pacjentów z cukrzycą? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

  Autor opinii: Minodora, dodano: 25 kwietnia 2017
 5. Biorę Setaloft od prawie 10 lat – 62,5mg dziennie. Jak czuję się „za dobrze” tzn. ciut euforycznie (zwykle wiosną i latem) zmniejszam do 50mg w porozumieniu z lekarzem. Późną jesienią do wczesnej wiosny (przygnębiający brak słońca) wracam do 1,25 tabletki. Zero uboczności…

  Autor opinii: DZIADZIO (73) TADZIO, dodano: 7 lutego 2017
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Setaloft to jedyny lek z antydepresantów, który na mnie działa. Zero skutków ubocznych, jestem po nim spokojna i co najważniejsze nie zamulona. Świetny lek nie tylko na depresje ale tez na uspokojenie.

  Autor opinii: edyta, dodano: 8 kwietnia 2016
 7. Skutki uboczne już po zażyciu pierwszej tabletki m.in kołatanie serca, ból głowy, nudności, ból w klatce piersiowej, powiększone źrenice, wyglądałam jak naćpana, myślałam że umrę.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 4 kwietnia 2015
 8. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Zażywam od około roku, działa bardzo dobrze, niesamowicie mi pomaga. Wcześniej prawie nie mogłam funkcjonować a teraz jest świetnie – stres zniknął, napięcie i nerwy również. Dużo łatwiej jest mi funkcjonować, podejmować decyzje i żyć nawet w trudnych chwilach. Do tego zupełnie nie mam skutków ubocznych, świetny lek.

  Autor opinii: Barbara, dodano: 24 stycznia 2015
 9. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Setaloft przyjmuję w związku z depresją w dawce 50mg (obecnie 100mg dwa razy po 50 – rano i przed snem). Poprawa jest bardzo umiarkowana, za to skutki uboczne wyraźnie widoczne (pocenie, problemy żołądkowe). Na mnie niestety nie zadziałał, ale nie twierdzę że lek jest zły, bo innym być może pomaga.

  Autor opinii: deprecha, dodano: 17 października 2014