Servenon

Średnia ocena:

Servenon jest silnym lekiem przeciwdepresyjnym. Jego substancja aktywna to escitalopram, związek należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Działanie escitalopramu polega na zwiększeniu poziomu serotoniny w synapsie nerwowej oraz wydłużeniu czasu jej działania, co zwiększa siłę przewodzonych impulsów nerwowych, ich częstotliwość oraz sprawia, iż neuron jest dłużej pobudzony. Ma to bezpośredni wpływ na poprawę naszego samopoczucia. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Servenon
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Servenon stworzony został z myślą o pacjentach cierpiących na powtarzające się epizody depresyjne i lękowe, a także na zaburzenia obsesyjno-komplusywne.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletkę połykamy w całości i popijamy dużą ilością wody. Dawkowanie preparatu będzie indywidualne dla każdego pacjenta i ustalane jest przez lekarza psychiatrę po zleceniu odpowiednich badań i postawieniu diagnozy.

Możliwe skutki uboczne

Rozpoczynając kurację Servenonem, należy liczyć się z możliwością wystąpienia pewnych efektów niepożądanych, między innymi: lęki, niepokój, bezsenność lub też nadmierna senność, zaburzenia sprawności seksualnej, obniżone libido, zmiany masy ciała, zmiany apetytu, gorączka, suchość w ustach, katar, wysypka lub świąd skóry, łysienie, bóle mięśniowe i stawowe, nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, uczucie dezorientacji, szumy w uszach, zgrzytanie zębami, kołatania serca, problemy ze wzrokiem, nieregularne miesiączki, nerwowość, obrzęki, omdlenia, omamy, poczucie utraty własnej świadomości oraz agresja. W trakcie terapii nie należy spożywać alkoholu, nie jest także wskazane prowadzenie pojazdów, ze względu na ryzyko wystąpienia objawów upośledzających naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Preparatu nie należy podawać pacjentom uczulonym na którykolwiek z jego składników, a także kobietom karmiącym piersią. Kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na padaczkę, cukrzycę, skazę krwotoczną, manię, hipomanię, mające problemy z wątrobą lub nerkami powinny zgłosić ten fakt lekarzowi. Należy także poinformować go o wszystkich równocześnie przyjmowanych lekach, gdyż wiele z nich nie może być zażywanych wraz z preparatami z grupy SSRI.

Servenon0LekOpinie.pl2014-07-31 20:36:04Servenon jest silnym lekiem przeciwdepresyjnym. Jego substancja aktywna to escitalopram, związek należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Działanie escitalopramu polega na zwiększeniu poziomu serotoniny w synapsie nerwowej oraz wydłużeniu czasu jej działania, co zwiększa siłę przewodzonych impulsów nerwowych, ich częstotliwość oraz sprawia, iż neuron jest dłużej pobudzony. Ma to bezpośredni wpływ na poprawę naszego samopoczucia. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Substancja czynna:
escitalopram
Strona zawiera informacje o leku Servenon cena, pobierz Servenon ulotka, dedykowane Servenon forum, wpływ Servenon na prowadzenie pojazdów, czy Servenon jest refundowany? - czyli Servenon refundacja, a także interakcje Servenon a karmienie piersią, zalecane Servenon dawkowanie, stosowanie Servenon w ciąży, Servenon opinie o leku, tanie Servenon zamienniki, interakcje leku Servenon a alkohol.

3 opinii o Servenon

Znasz Servenon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Servenon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Myślę, że jest lekko za kosztownie. Ale mimo to warto. Mnie chyba polepszyło się, jednak być może to rzecz zależna od osoby.

  Autor opinii: Liliana, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Lek ok, po nim poprawił mi się stan psychiczny. Miałam go brać 6 miesięcy, ale po 4 już jest dobrze i chciałabym go już odstawić… i nie wiem czy mogę. Wizytę mam dopiero w listopadzie.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 22 września 2016
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Lek bardzo pomógł, bardzo dobre samopoczucie, bez lęków, depresji, halucynacji, zaburzeń przestrzeni. Problemy okazały się do rozwiązania, tani 15 zł. Czasami jakieś uboczne objawy… które znikają tak szybko jak powstały. Dziękuje mojej P. Dr za pomoc, dzięki niej znów jestem szczęśliwa i spokojna i spokój w domu. Ona przepisała mi w/w lek. Od 5 dni go nie muszę brać. Jedyne co jest to zawroty głowy, ale coraz słabsze.

  Autor opinii: aga, dodano: 5 lipca 2015