Seroxat

Średnia ocena:

Seroxat to silny lek o działaniu przeciwdepresyjnym. Jego substancja aktywna, paroksetyna, należy do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Większa ilość tego neuroprzekaźnika zapewnia lepsze pobudzenie komórek nerwowych i co za tym idzie – lepsze samopoczucie. Dużą zaletą Seroxatu, wyróżniającą go spomiędzy innych leków o tym samym działaniu, jest brak jego bezpośredniego wpływu na naszą sprawność psychomotoryczną, dzięki czemu podczas terapii zazwyczaj możemy spokojnie prowadzić samochód.

Seroxat
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy u osób powyżej 18. roku życia w leczeniu epizodów depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, podczas różnego rodzaju napadów lękowych (przebiegających z agorafobią lub też bez niej), zespołu stresu pourazowego oraz fobii społecznej.

Dawkowanie

Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania Seroxatu ustala lekarz i dla każdego chorego wartości te mogą być inne. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, najlepiej podczas posiłku.

Możliwe skutki uboczne

U części osób stosujących Seroxat odnotowywano wystąpienie efektów niepożądanych. Należały do nich: drżenia, bezsenność bądź nadmierna senność, różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, zaburzenia libido, uczucie suchości w ustach, nadmierne pocenie się, osłabienie, zmiany w masie ciała, zaburzenia ruchowe, podwyższenie bądź obniżenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie akcji serca, krwawe wybroczyny na skórze, wzdęcia, zaburzenia w oddawaniu moczu, obrzęki, zmiany apetytu, mlekotok, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby, ostry atak jaskry. Aby uniknąć innych groźnych skutków ubocznych, podczas terapii Seroxatem należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. W przypadku pojawienia się objawów takich jak senność lub zawroty głowy, powstrzymajmy się od obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

W przypadku kiedy cierpisz na nadwrażliwość na którąś z substancji występujących w Seroxacie, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli chorujesz na padaczkę, jaskrę, cukrzycę, masz problemy z nerkami, wątrobą lub sercem. Pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z paroksetyną. Lek można podawać kobietom w ciąży i karmiącym piersią jedynie w sytuacji najwyższej konieczności.

SeroxatunratedLekOpinie.pl2013-12-07 18:31:47Seroxat to silny lek o działaniu przeciwdepresyjnym. Jego substancja aktywna, paroksetyna, należy do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Większa ilość tego neuroprzekaźnika zapewnia lepsze pobudzenie komórek nerwowych i co za tym idzie – lepsze samopoczucie. Dużą zaletą Seroxatu, wyróżniającą go spomiędzy innych leków o tym samym działaniu, jest brak jego bezpośredniego wpływu na naszą sprawność psychomotoryczną, dzięki czemu podczas terapii zazwyczaj możemy spokojnie prowadzić samochód.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
paroksetyna
Strona zawiera informacje o leku Seroxat cena, pobierz Seroxat ulotka, dedykowane Seroxat forum, wpływ Seroxat na prowadzenie pojazdów, czy Seroxat jest refundowany? - czyli Seroxat refundacja, a także interakcje Seroxat a karmienie piersią, zalecane Seroxat dawkowanie, stosowanie Seroxat w ciąży, Seroxat opinie o leku, tanie Seroxat zamienniki, interakcje leku Seroxat a alkohol.

3 opinii o Seroxat

Znasz Seroxat? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Seroxat


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Dla mnie pomaga, koszt także do przełknięcia.

  Autor opinii: Cezaryna, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Lek biorę ponad 10lat, pomaga na lęk, depresję, ale gdy się go chce odstawić choroba wraca, obawiam się jednak ze na tą chwile nic lepszego nie wymyślono, najważniejsze że pomaga, chyba dla większości ludzi, daje energię, nie jest się sennym. Trzeba tylko przetrzymać pierwsze 3 tygodnie, jak boli głowa weź APAP, na mdłości Aviomarin potem przechodzi i da się żyć.

  Autor opinii: Kristine, dodano: 19 marca 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Na kilka miesięcy poprawił nastrój.

  Autor opinii: Rollo, dodano: 28 kwietnia 2014