Średnia ocena (z 4 ocen) | |
---|---|
Skuteczność | |
Bez skutków ubocznych | |
Opłacalność |
Wskazania
Lek stosujemy u osób powyżej 18. roku życia w leczeniu epizodów depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, podczas różnego rodzaju napadów lękowych (przebiegających z agorafobią lub też bez niej), zespołu stresu pourazowego oraz fobii społecznej.
Dawkowanie
Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania Seroxatu ustala lekarz i dla każdego chorego wartości te mogą być inne. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, najlepiej podczas posiłku.
Możliwe skutki uboczne
U części osób stosujących Seroxat odnotowywano wystąpienie efektów niepożądanych. Należały do nich: drżenia, bezsenność bądź nadmierna senność, różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, zaburzenia libido, uczucie suchości w ustach, nadmierne pocenie się, osłabienie, zmiany w masie ciała, zaburzenia ruchowe, podwyższenie bądź obniżenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie akcji serca, krwawe wybroczyny na skórze, wzdęcia, zaburzenia w oddawaniu moczu, obrzęki, zmiany apetytu, mlekotok, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby, ostry atak jaskry. Aby uniknąć innych groźnych skutków ubocznych, podczas terapii Seroxatem należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. W przypadku pojawienia się objawów takich jak senność lub zawroty głowy, powstrzymajmy się od obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Przeciwwskazania
W przypadku kiedy cierpisz na nadwrażliwość na którąś z substancji występujących w Seroxacie, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli chorujesz na padaczkę, jaskrę, cukrzycę, masz problemy z nerkami, wątrobą lub sercem. Pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z paroksetyną. Lek można podawać kobietom w ciąży i karmiącym piersią jedynie w sytuacji najwyższej konieczności.
Dla mnie pomaga, koszt także do przełknięcia.
Lek biorę ponad 10lat, pomaga na lęk, depresję, ale gdy się go chce odstawić choroba wraca, obawiam się jednak ze na tą chwile nic lepszego nie wymyślono, najważniejsze że pomaga, chyba dla większości ludzi, daje energię, nie jest się sennym. Trzeba tylko przetrzymać pierwsze 3 tygodnie, jak boli głowa weź APAP, na mdłości Aviomarin potem przechodzi i da się żyć.
Na kilka miesięcy poprawił nastrój.