Seronil

Średnia ocena:

Seronil to lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja czynna, fluoksetyna, zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni pomiędzy komórkami nerwowymi, dzięki czemu są one lepiej i dłużej pobudzone. Pobudzenie to ma bezpośredni wpływ na nasz dobry humor i ogólne samopoczucie. Seronil możemy dostać pod postacią tabletek powlekanych i kapsułek, wyłącznie na receptę.

Seronil
Średnia ocena (z 6 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Seronil stosuje się w leczeniu epizodów depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, a także u osób chorych na bulimię w celu zapobiegnięcia napadom niekontrolowanego jedzenia.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletkę lub kapsułkę połykamy, popijając wodą. Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania Seronilu podejmuje lekarz i należy bezwzględnie się do niej stosować. Pamiętajmy, że przyjęcie większej dawki leku może nam tylko zaszkodzić, nie przyspieszy natomiast procesu leczenia. Preparat należy odstawiać stopniowo, aby uniknąć pojawienia się objawów zespołu abstynencyjnego.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek działający na ośrodkowy układ nerwowy Seronil może wywoływać efekty niepożądane. Należą do nich: mdłości, biegunki, suchość w jamie ustnej, niepokój, drgawki, wzmożona potliwość, lęki, bezsenność lub też nadmierna senność, wzdęcia, wymioty, zaparcia, zmiany w apetycie, zaburzenia libido, zmiany w odczuwaniu smaku, uczucie ogólnego zmęczenia, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie skóry, nieregularne, bolesne miesiączki, kołatania serca, uderzenia gorąca, utrata wagi, gorączka, dreszcze, zaburzenia w oddawaniu moczu, problemy z widzeniem. Stosując Seronil należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ nasza sprawność psychomotoryczna może ulec osłabieniu.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Pamiętaj, by poinformować lekarza o wszystkich preparatach, które aktualnie przyjmujesz, ponieważ wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z fluoksetyną. Seronil przenika przez łożysko oraz do mleka matki, dlatego jego zażywanie w okresie ciąży i laktacji możliwe jest jedynie w stanie najwyższej konieczności.

SeronilunratedLekOpinie.pl2013-12-26 23:45:06Seronil to lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja czynna, fluoksetyna, zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni pomiędzy komórkami nerwowymi, dzięki czemu są one lepiej i dłużej pobudzone. Pobudzenie to ma bezpośredni wpływ na nasz dobry humor i ogólne samopoczucie. Seronil możemy dostać pod postacią tabletek powlekanych i kapsułek, wyłącznie na receptę.
Producent:
Orion
Substancja czynna:
fluoksetyna
Strona zawiera informacje o leku Seronil cena, pobierz Seronil ulotka, dedykowane Seronil forum, wpływ Seronil na prowadzenie pojazdów, czy Seronil jest refundowany? - czyli Seronil refundacja, a także interakcje Seronil a karmienie piersią, zalecane Seronil dawkowanie, stosowanie Seronil w ciąży, Seronil opinie o leku, tanie Seronil zamienniki, interakcje leku Seronil a alkohol.

5 opinii o Seronil

Znasz Seronil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Seronil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Fluoksetynka jest zawsze okej nieważne czy wyprodukował ją Orion czy też inny podmiot, działanie SSRI jest przewidywalne i dobrze udokumentowane, więc jeśli lekarz przypisał taką terapię to i Seronil będzie bardzo dobrym wyborem :)

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 2. Czy ten środek może być zażywany przez pacjentów po udarze? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

  Autor opinii: Placydia, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Witam. A więc tak – biorę Seronil od 2 tygodni i jak na razie nic specjalnego się nie dzieje. Byłem ostatnio u lekarza psychiatry i powiedział mi, żebym dał jeszcze czas temu leku. A więc następne 2 tygodnie, bo po 4 tygodniach zażywania tego cudownego lekarstwa mam być innym człowiekiem bez jakichkolwiek lęków i z pozytywnym nastawieniem do życia. To są słowa mojego lekarza psychiatry. Szczerze wam powiem, że za bardzo nie chce mi się w to wierzyć, ale co mi szkodzi spróbować. Także czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam

  Autor opinii: Łukasz, dodano: 22 października 2016
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Brałam to ustrojstwo dobre kilka lat temu i po odstawieniu aż do dziś czuję się doskonale. Schudłam przez ten czas prawie 8 kg.

  Autor opinii: Dagsa, dodano: 3 stycznia 2015
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność Brak ocen

  Przypisano mi Seronil na bulimię, działa bardzo dobrze, po około 3 miesiącach stosowania mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że napady jedzenia ustały, nastrój i samopoczucie też lepsze. Do tego nie ma u mnie skutków ubocznych, co najlepsze nie tyję już – polecam:)

  Autor opinii: Paula, dodano: 7 października 2014