Rexetin

Średnia ocena:

Rexetin to często przepisywany lek przeciwdepresyjny oparty na paroksetynie. Należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni między neuronami, dzięki czemu zapewnia ich lepsze pobudzenie i, co za tym idzie, poprawę naszego samopoczucia. Jak wszystkie leki o podobnym działaniu dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.

Rexetin
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Rexetin stosujemy u osób powyżej 18. roku życia w leczeniu epizodów depresyjnych, depresji lękowej, stresu pourazowego, a także u chorych cierpiących na nerwicę natręctw oraz lęk napadowy.

Dawkowanie

Tabletki połykami w całości i popijamy wodą. Dawkę i częstotliwość przyjmowania Rexetinu ustala lekarz na podstawie zleconych badań oraz postawionej diagnozy. W celu własnego bezpieczeństwa należy bezwzględnie jej przestrzegać.

Możliwe skutki uboczne

U części osób zażywających Rexetin pojawiały się efekty niepożądane. Należały do nich często nudności, zaburzenia czynności seksualnych, niewyraźne widzenie, drżenia, parestezje, zmiany w apetycie, zaparcia, biegunki, bezsenność lub też nadmierna senność, uczucie suchości w ustach, zmiany masy ciała, wzmożone pocenie się, lęki, stany splątania. Aby uniknąć wystąpienia groźnych skutków ubocznych podczas terapii należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. Należy również pamiętać, że nasza sprawność psychomotoryczna może ulec upośledzeniu, dlatego prowadzenie pojazdów mechanicznych będzie niewskazane.

Przeciwwskazania

Rexetin prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiedni, jeżeli cierpisz na nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. W przypadku gdy chorujesz na jaskrę, padaczkę, cukrzycę, masz problemy z nerkami lub wątrobą, powiedz o tym lekarzowi. Poinformuj go również o wszystkich przyjmowanych lekach, a w szczególności o inhibitorach MAO, preparatach przeciwzakrzepowych, przeciwdrgawkowych, zawierających lit lub ziele dziurawca, a także o niesteroidowych lekach przeciwzapalnych. Rexetin w niewielkim stopniu przenika do mleka matki i przez łożysko, dlatego jego stosowanie przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinno być ograniczone do stanów najwyższej konieczności.

RexetinunratedLekOpinie.pl2013-12-26 22:55:25Rexetin to często przepisywany lek przeciwdepresyjny oparty na paroksetynie. Należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni między neuronami, dzięki czemu zapewnia ich lepsze pobudzenie i, co za tym idzie, poprawę naszego samopoczucia. Jak wszystkie leki o podobnym działaniu dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.
Producent:
Richter Gedeon
Substancja czynna:
paroksetyna
Strona zawiera informacje o leku Rexetin cena, pobierz Rexetin ulotka, dedykowane Rexetin forum, wpływ Rexetin na prowadzenie pojazdów, czy Rexetin jest refundowany? - czyli Rexetin refundacja, a także interakcje Rexetin a karmienie piersią, zalecane Rexetin dawkowanie, stosowanie Rexetin w ciąży, Rexetin opinie o leku, tanie Rexetin zamienniki, interakcje leku Rexetin a alkohol.

3 opinii o Rexetin

Znasz Rexetin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Rexetin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Moim zdaniem w miarę okej.

  Autor opinii: Drogomił, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek, biorę już dobre kilka lat. Nie uzależnia zakładając, że bierze się stałą dawkę. Cena jest do zniesienia, dobrze się po nim zasypia, uspokaja i wycisza. Rexetin mi pomógł i polecam go z czystym sumieniem.

  Autor opinii: MARIA, dodano: 3 stycznia 2015
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność Brak ocen

  To dobry lek, pomaga na lęki, wycisza. U mnie niestety nie obyło się bez dolegliwości żołądkowych na początku stosowania, czasem po zażyciu czuć wyraźną senność. Trzeba go długo stosować zanim pojawią się pierwsze efekty, ale raczej się po nim nie tyje co jest dużą zaletą.

  Autor opinii: MagdaL, dodano: 6 listopada 2014