Paxtin

Średnia ocena:Brak ocen

Paxtin to doustny lek o działaniu przeciwdepresyjnym. Jego substancją czynną jest paroksetyna, czyli związek należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Efekt terapeutyczny leku polega na podwyższeniu poziomu serotoniny w przestrzeniach synaptycznych, co wpływa na poprawę nastroju pacjenta i złagodzenie bądź zlikwidowanie epizodów depresji. Działanie preparatu obserwujemy już po 7-14 dniach. Zakupimy go w tabletkach, wyłącznie na receptę.

Paxtin
Średnia ocena (z 4 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Paxtin stosuje się u pacjentów dorosłych, cierpiących na epizody depresyjne o dużym nasileniu, różnego rodzaju zaburzenia lękowe z agorafobią lub bez niej, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, fobie społeczne oraz zespół stresu pourazowego.

Dawkowanie

Lek stworzony został z myślą o stosowaniu doustnym. Tabletkę połykamy i popijamy wodą, niezależnie od spożywanych posiłków. Decyzję o optymalnym dawkowaniu dla każdego pacjenta podejmuje lekarz psychiatra.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie stosowania preparatów z grupy SSRI możemy doświadczyć nieprzyjemnych efektów ubocznych, do których należą: bóle i zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bezsenność lub też wzmożona senność, zwiększenie masy ciała, parestezje, niepokój, osłabienie libido, szumy w uszach, rozszerzenie źrenic, lęki, zatrzymanie moczu oraz skórne reakcje alergiczne. Osobom stosującym Paxtin nie zaleca się prowadzenia samochodu ani obsługiwania maszyn ze względu na ryzyko upośledzenia ich sprawności psychomotorycznej.

Przeciwwskazania

Lek nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby nadwrażliwe na którykolwiek z jego składników, pacjentów cierpiących na padaczkę, cukrzycę, zaburzenia funkcjonowania serca, wątroby czy też nerek. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, gdyż wiele substancji nie może być przyjmowanych razem z paroksetyną.

Paxtin0LekOpinie.pl2015-03-23 17:32:39Paxtin to doustny lek o działaniu przeciwdepresyjnym. Jego substancją czynną jest paroksetyna, czyli związek należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Efekt terapeutyczny leku polega na podwyższeniu poziomu serotoniny w przestrzeniach synaptycznych, co wpływa na poprawę nastroju pacjenta i złagodzenie bądź zlikwidowanie epizodów depresji. Działanie preparatu obserwujemy już po 7-14 dniach. Zakupimy go w tabletkach, wyłącznie na receptę.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
paroksetyna
Strona zawiera informacje o leku Paxtin cena, pobierz Paxtin ulotka, dedykowane Paxtin forum, wpływ Paxtin na prowadzenie pojazdów, czy Paxtin jest refundowany? - czyli Paxtin refundacja, a także interakcje Paxtin a karmienie piersią, zalecane Paxtin dawkowanie, stosowanie Paxtin w ciąży, Paxtin opinie o leku, tanie Paxtin zamienniki, interakcje leku Paxtin a alkohol.

3 opinii o Paxtin

Znasz Paxtin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Paxtin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten preparat może być zażywany przez osoby z nadciśnieniem tętniczym? Z góry ślicznie dziękuję za informację.

    Autor opinii: Jaromir, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Lek, który w końcu pomógł mi zwalczyć ciężką depresję. Co prawda, dotknął mnie jeden ze skutków ubocznych jego stosowania czyli przyrost wagi. Trochę mnie to załamało bo zawsze byłam bardzo szczupła, ale kiedy zobaczyłam jak pomaga mojej psychice nie miałam oporów. Teraz powoli z niego „schodzę” oczywiście pod nadzorem lekarza i mam nadzieję, że depresja już nie powróci!

    Autor opinii: Justyna, dodano: 13 października 2015
  3. Bardzo dobry lek, zauważyłam zmianę już w pierwszych dniach stosowania. Niestety, ze względu na przybieranie na wadze, musiałam go odstawić.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 8 lipca 2015