Parogen

Średnia ocena:Brak ocen

ParoGen to preparat o działaniu przeciwdepresyjnym, należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja czynna, paroksetyna, zwiększa poziom tego mediatora w szczelinie synaptycznej, dzięki czemu wydłuża czas pobudzenia neuronów oraz zwiększa siłę tego pobudzenia. Dzięki efektywniejszemu przewodzeniu impulsów elektrycznych w organizmie, mamy lepszy humor i mniejsze skłonności do depresji. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Parogen
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania
Lek przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, depresję, zaburzenia lękowe z agorafobią bądź bez niej, zespół stresu pourazowego, różnego rodzaju fobie oraz zespół lęku uogólnionego.

Dawkowanie

ParoGen zażywamy doustnie. Tabletkę połykamy, popijając dużą ilością wody. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz psychiatra i należy bezwzględnie stosować się do jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

Leki oddziałujące bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy mogą być przyczyną wystąpienia pewnych efektów niepożądanych. ParoGen nie jest wyjątkiem – w trakcie kuracji nim możemy doświadczyć problemów żołądkowo-jelitowych, zaostrzenia objawów choroby, bólu i zawrotów głowy, niewyraźnego widzenia, suchości błon śluzowych, drżeń, wzmożonego pocenia się, zmian w masie ciała, drgawek, splątania, zatrzymania moczu, omamów oraz skórnych reakcji alergicznych.

Przeciwwskazania

Preparat nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na paroksetynę bądź którąkolwiek z substancji pomocniczych, a także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Osoby chore na jaskrę, cukrzycę, padaczkę, mające problemy z wątrobą lub nerkami powinny zgłosić ten fakt specjaliście. Należy także koniecznie poinformować lekarza o wszystkich zażywanych obecnie lekach, nawet tych bez recepty, gdyż niektóre w połączeniu z ParoGenem mogą zmieniać lub osłabiać swoje bądź jego działanie.

Parogen0LekOpinie.pl2014-07-05 19:28:28ParoGen to preparat o działaniu przeciwdepresyjnym, należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja czynna, paroksetyna, zwiększa poziom tego mediatora w szczelinie synaptycznej, dzięki czemu wydłuża czas pobudzenia neuronów oraz zwiększa siłę tego pobudzenia. Dzięki efektywniejszemu przewodzeniu impulsów elektrycznych w organizmie, mamy lepszy humor i mniejsze skłonności do depresji. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
paroksetyna
Strona zawiera informacje o leku Parogen cena, pobierz Parogen ulotka, dedykowane Parogen forum, wpływ Parogen na prowadzenie pojazdów, czy Parogen jest refundowany? - czyli Parogen refundacja, a także interakcje Parogen a karmienie piersią, zalecane Parogen dawkowanie, stosowanie Parogen w ciąży, Parogen opinie o leku, tanie Parogen zamienniki, interakcje leku Parogen a alkohol.

1 opinia o Parogen

Znasz Parogen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Parogen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy korzystne tego preparatu to substancja aktywna czy raczej efekt placebo, ale póki co zażywam – dowiemy się wkrótce.

    Autor opinii: Edwin, dodano: 25 kwietnia 2017