Oxazepam

Średnia ocena:Brak ocen

Oxazepam to silny lek o działaniu uspokajającym i nasennym. Jego substancja aktywna to związek z grupy pochodnych benzodiazepiny, której efekt terapeutyczny polega na pośrednim hamowaniu pewnych czynności ośrodkowego układu nerwowego, co gwarantuje uspokojenie, zlikwidowanie uczucia lęku oraz problemów ze snem. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Oxazepam
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stworzony został z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na zaburzenia lękowe, stany depresyjne przebiegające z niepokojem, wzmożone napięcie mięśniowe, trudności z zasypianiem, a także na alkoholowy zespół abstynencyjny.

Dawkowanie

Oxazepam zażywamy doustnie, ściśle stosując się do wskazówek lekarza dotyczących jego dawkowania oraz częstotliwości przyjmowania. Należy pamiętać, że lek nie może być stosowany długotrwale, ze względu na ryzyko wystąpienia uzależnienia, ważne jest także, by odstawiać go stopniowo.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji powinniśmy liczyć się z możliwością wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu, do których zaliczamy: bóle i zawroty głowy, zmniejszenie zdolności do koncentracji, osłabienie, nadmierna senność, nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, problemy z oddawaniem moczu, splątanie, zaburzenia funkcjonowania wątroby, zmiany tempa pracy serca, problemy z widzeniem, a także kłopoty pamięci. Aby uniknąć dodatkowych skutków ubocznych, na czas terapii należy odstawić napoje alkoholowe. Nie zaleca się także prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinny sięgać osoby uczulone na któryś z jego składników, a także kobiety ciężarne i karmiące piersią. Pamiętajmy, by poinformować lekarza w przypadku gdy cierpimy na zespół bezdechu sennego, jaskrę, miastenię lub też mamy skłonność do uzależnień. Bardzo ważne jest także zgłoszenie faktu przyjmowania jakichkolwiek innych leków, nawet tych dostępnych bez recepty.

Oxazepam0LekOpinie.pl2014-10-26 19:46:51Oxazepam to silny lek o działaniu uspokajającym i nasennym. Jego substancja aktywna to związek z grupy pochodnych benzodiazepiny, której efekt terapeutyczny polega na pośrednim hamowaniu pewnych czynności ośrodkowego układu nerwowego, co gwarantuje uspokojenie, zlikwidowanie uczucia lęku oraz problemów ze snem. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
oksazepam
Strona zawiera informacje o leku Oxazepam cena, pobierz Oxazepam ulotka, dedykowane Oxazepam forum, wpływ Oxazepam na prowadzenie pojazdów, czy Oxazepam jest refundowany? - czyli Oxazepam refundacja, a także interakcje Oxazepam a karmienie piersią, zalecane Oxazepam dawkowanie, stosowanie Oxazepam w ciąży, Oxazepam opinie o leku, tanie Oxazepam zamienniki, interakcje leku Oxazepam a alkohol.

1 opinia o Oxazepam

Znasz Oxazepam? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Oxazepam


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po zbadaniu produktów innych marek stwierdzam, że na mnie najkorzystniej wpływa dokładnie ten środek. Dlatego też uznaję go za godny zakupu.

    Autor opinii: Prosper, dodano: 25 kwietnia 2017