Olazax

Średnia ocena:

Olazax to dostępny wyłącznie na receptę atypowy lek o działaniu przeciwpsychotycznym, stabilizującym nastrój i przeciwmaniakalnym. Powstał na bazie olanzapiny – pochodnej tienobenzodiazepiny, wykazującym działanie blokujące w stosunku do receptorów serotoninergicznych i dopaminowych. Mimo że pełen mechanizm działania atypowych leków przeciwpsychotycznych nie został jeszcze poznany, są one coraz częściej używane ze względu na wysoki poziom skuteczności i mniej nasilone niż w lekach poprzednich generacji efekty uboczne.

Olazax
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek przeznaczony jest do stosowania u pacjentów dorosłych, cierpiących na schizofrenię, także w jej długoterminowej terapii, jeżeli zaobserwowano poprawę na początku leczenia, a także w epizodach manii oraz w profilaktyce nawrotów choroby afektywnej dwubiegunowej.

Dawkowanie

Olazax zażywamy doustnie, dawkując ściśle według wskazań lekarza. Tabletkę należy umieścić w jamie ustnej i poczekać na jej rozpad, dopuszczalne jest również rozpuszczenie jej w szklance wody, soku pomarańczowego, kawy lub mleka.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów zażywających preparat mogą pojawić się efekty niepożądane kuracji, takie jak: zwiększenie apetytu i masy ciała, senność, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, parkinsonizm, niedociśnienie ortostatyczne, zaparcia, suchość w ustach, bradykardia, rozwój lub nasilenie cukrzycy, hipotermia, drgawki, rabdomioliza, uczucie parcia na mocz, splątanie, majaczenie, osłabienie, bóle i zawroty głowy, zaburzenia mowy, agresja, a także hipowentylacja. Ze względu na ryzyko wystąpienia objawów upośledzających sprawność psychomotoryczną pacjenta, nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn przynajmniej w pierwszych etapach terapii lekiem.

Przeciwwskazania

Olazax nie powinien być stosowany u pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek ze składników preparatu, a także u chorych na jaskrę z wąskim kątem przesączania. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem terapii powinny poinformować o swoim stanie lekarza specjalistę.

Olazax0LekOpinie.pl2015-02-22 19:41:35Olazax to dostępny wyłącznie na receptę atypowy lek o działaniu przeciwpsychotycznym, stabilizującym nastrój i przeciwmaniakalnym. Powstał na bazie olanzapiny – pochodnej tienobenzodiazepiny, wykazującym działanie blokujące w stosunku do receptorów serotoninergicznych i dopaminowych. Mimo że pełen mechanizm działania atypowych leków przeciwpsychotycznych nie został jeszcze poznany, są one coraz częściej używane ze względu na wysoki poziom skuteczności i mniej nasilone niż w lekach poprzednich generacji efekty uboczne.
Substancja czynna:
olanzapina
Strona zawiera informacje o leku Olazax cena, pobierz Olazax ulotka, dedykowane Olazax forum, wpływ Olazax na prowadzenie pojazdów, czy Olazax jest refundowany? - czyli Olazax refundacja, a także interakcje Olazax a karmienie piersią, zalecane Olazax dawkowanie, stosowanie Olazax w ciąży, Olazax opinie o leku, tanie Olazax zamienniki, interakcje leku Olazax a alkohol.

2 opinii o Olazax

Znasz Olazax? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Olazax


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czy ten lek może być brany przez pacjentów po wylewie? Z góry pięknie dziękuję za pomoc.

  Autor opinii: Grodzisław, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Moim zdaniem lek średni, czuje poprawę nastroju umiarkowanie. Myślę że są mocniejsze i lepsze leki, na razie mam przepisane ten. Czuje się normalnie, nie przymulony, działania nie zauważam od siebie. Ludzie też nie zwracają na mnie uwagi, czyli działanie na granicy placebo.

  Autor opinii: chory, dodano: 5 sierpnia 2015