Nexpram

Średnia ocena:Brak ocen

Nexpram to silny preparat antydepresyjny. Stworzony został na bazie escitalopramu – najbardziej selektywnego z dostępnych na rynku inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Poprzez zwiększenie poziomu tego neuroprzekaźnika w synapsach, czyli połączeniach pomiędzy komórkami nerwowymi, lek zapewnia ich większe pobudzenie, wiążące się bezpośrednio z naszym lepszym samopoczuciem. Możemy nabyć go wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Nexpram stosuje się w terapii dużych epizodów depresyjnych, zaburzeń lękowych różnego typu, do których należy między innymi zespół lęku napadowego z agorafobią lub bez niej, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne oraz zespół lęku społecznego.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki połykamy i popijamy dużą ilością wody, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość zażywania preparatu ustala dla każdego indywidualnie lekarz psychiatra i należy bezwzględnie przestrzegać jego zaleceń. Dawkowanie uzależnione będzie od wieku pacjenta, jego masy ciała oraz rodzaju i stopnia zaawansowania choroby.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek oddziałujący na ośrodkowy układ nerwowy, Nexpram może wywołać pewne efekty niepożądane. Zalicza się do nich: ból i zawroty głowy, trudności z zasypianiem, niedrożność nosa, nudności, wymioty, niepokój ruchowy, zmiany w apetycie, nietypowe sny, zaburzenia sprawności seksualnej, uczucie suchości w ustach, wzmożone ziewanie, drżenia, skórne reakcje alergiczne, uczucie kłucia w obrębie skóry, zwiększenie masy ciała, gorączkę, pobudzenie, nerwowość zgrzytanie zębami, omdlenia, problemy ze wzrokiem, szumy w uszach, stany splątania, rozszerzenie źrenic, krwawienia z nosa, obrzęki kończyn, nadmierne pocenie się, agresję, depersonalizację oraz zmiany tempa bicia serca. Ze względu na ryzyko upośledzenia sprawności psychomotorycznej, nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych w trakcie trwania terapii.

Przeciwwskazania

Nexpram nie powinien być stosowany przez pacjentów uczulonych na choć jedną z substancji w nim zawartych. Osoby cierpiące na cukrzycę, obniżony poziom sodu we krwi, zaburzenia w funkcjonowaniu nerek, wątroby lub serca, nietolerancję niektórych cukrów, mające skłonność do drgawek, krwawień bądź powstawania zasinień powinny o swoim stanie poinformować specjalistę. Należy także koniecznie powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie preparatach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w groźne interakcje z substancjami zawartymi w Nexpramie. W przypadku kobiet w ciąży terapia tym lekiem jest możliwa jedynie pod ścisłą obserwacją medyczną, zabrania się natomiast przyjmowania omawianego preparatu przez kobiety karmiące piersią.

Nexpram0LekOpinie.pl2014-03-17 21:13:40Nexpram to silny preparat antydepresyjny. Stworzony został na bazie escitalopramu – najbardziej selektywnego z dostępnych na rynku inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Poprzez zwiększenie poziomu tego neuroprzekaźnika w synapsach, czyli połączeniach pomiędzy komórkami nerwowymi, lek zapewnia ich większe pobudzenie, wiążące się bezpośrednio z naszym lepszym samopoczuciem. Możemy nabyć go wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.
Producent:
Ranbaxy
Substancja czynna:
escitalopram
Strona zawiera informacje o leku Nexpram cena, pobierz Nexpram ulotka, dedykowane Nexpram forum, wpływ Nexpram na prowadzenie pojazdów, czy Nexpram jest refundowany? - czyli Nexpram refundacja, a także interakcje Nexpram a karmienie piersią, zalecane Nexpram dawkowanie, stosowanie Nexpram w ciąży, Nexpram opinie o leku, tanie Nexpram zamienniki, interakcje leku Nexpram a alkohol.

1 opinia o Nexpram

Znasz Nexpram? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Nexpram


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji znajomej (a przy tym wbrew licznym obawom) zażywam około kwartał i póki co efekty są dobrze zauważalne, w związku z czym mogę zarekomendować każdemu.

    Autor opinii: Pankracy, dodano: 25 kwietnia 2017