Mozarin

Średnia ocena:

Mozarin jest silnym lekiem przeciwdepresyjnym, działającym poprzez hamowanie wychwytywania zwrotnego serotoniny. Substancją czynną w nim jest escitalopram, należący do grupy SSRI – leków o intensywnym działaniu, dlatego preparat ten zalecany jest w przypadku gdy leczenie słabszymi terapeutykami nie przynosi efektów, szczególnie ze względu na dużą ilość możliwych skutków ubocznych. Mozarin dostępny jest na polskim rynku wyłącznie na receptę.

Mozarin
Średnia ocena (z 9 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek jest przeznaczony dla osób cierpiących na przewlekłą depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zespół fobii społecznej, a także na lęk napadowy z agorafobią lub też bez niej.

Dawkowanie

Obecnie możemy dostać Mozarin pod postacią tabletek o różnej zawartości substancji czynnej: 10, 15 i 20 mg. Dawkę oraz częstotliwość przyjmowania tabletek ustala lekarz psychiatra i należy bezwzględnie się do niej stosować.

Możliwe skutki uboczne

Bardzo często wśród osób stosujących lek występują nudności, nieco rzadziej bezsenność lub nadmierna senność, ziewanie, lęk, niepokój, katar, zatkany nos, zmiany apetytu, drżenia, zaparcia lub biegunki, wymioty, suchość w ustach, bóle stawów i bóle mięśniowe, różnego rodzaju zaburzenia seksualne, zwiększenie masy ciała, zmęczenie, gorączka. Jeszcze rzadziej pojawiają się: wysypka, pokrzywka, swędzenie skóry, pobudzenie, zdenerwowanie, zgrzytanie zębami, napady paniki, omdlenia, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, krwawienia z pochwy, zmniejszenie masy ciała, wypadanie włosów, obrzęki, tachykardia, utrata wagi. Sporadycznie występuje bradykardia, problemy z własną osobowością czy też napady agresji.
Należy wspomnieć, że Mozarin może zaburzać naszą psychomotorykę, dlatego nie powinny stosować go osoby prowadzące samochód i obsługujące inne pojazdy mechaniczne.
W ciągu dwóch pierwszych tygodni kuracji u niektórych osób może wystąpić nasilenie stanów lękowych, dlatego lekarz powinien zalecić na początek małą dawkę leku.

Przeciwwskazania

Poinformuj swojego lekarza jeżeli masz nadwrażliwość na escytalopram bądź inne substancje pomocnicze, stosujesz różnego rodzaju leki przeciwzakrzepowe, cierpisz na manie, cukrzycę, choroby serca, skazę krwotoczną, także kiedy masz problemy z nerkami lub wątrobą. Kluczowa może być również informacja, że przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne lub działające w jakikolwiek sposób na ośrodkowy układ nerwowy, a także w razie przyjmowania preparatów takich jak: flekainid , metoprolol, omeprazol, cymetydyna, flekainid, propafenon. Mozarinu nie należy stosować będąc w ciąży bądź podczas laktacji, ponieważ może on mieć negatywny wpływ na dziecko w łonie matki lub noworodka.

MozarinunratedLekOpinie.pl2013-10-25 20:39:28Mozarin jest silnym lekiem przeciwdepresyjnym, działającym poprzez hamowanie wychwytywania zwrotnego serotoniny. Substancją czynną w nim jest escitalopram, należący do grupy SSRI – leków o intensywnym działaniu, dlatego preparat ten zalecany jest w przypadku gdy leczenie słabszymi terapeutykami nie przynosi efektów, szczególnie ze względu na dużą ilość możliwych skutków ubocznych. Mozarin dostępny jest na polskim rynku wyłącznie na receptę.
Producent:
Adamed
Substancja czynna:
escitalopram
Strona zawiera informacje o leku Mozarin cena, pobierz Mozarin ulotka, dedykowane Mozarin forum, wpływ Mozarin na prowadzenie pojazdów, czy Mozarin jest refundowany? - czyli Mozarin refundacja, a także interakcje Mozarin a karmienie piersią, zalecane Mozarin dawkowanie, stosowanie Mozarin w ciąży, Mozarin opinie o leku, tanie Mozarin zamienniki, interakcje leku Mozarin a alkohol.

8 opinii o Mozarin

Znasz Mozarin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Mozarin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Biorę Mozarin od dłuższego czasu i pomógł mi. Trzeba mieć cierpliwość i czekać na dobry wynik.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 11 stycznia 2018
 2. Dopiero planuję zacząć stosować. Niebawem wkleję więcej uwag.

  Autor opinii: Darosław, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Mozarin jest lekiem grupy SSRI i rzeczywiście zdaje się pomagać na początku. Proszę jednak zważyć na fakt, iż odstawienie go po dłuższym przyjmowaniu jest niemalże niemożliwe z powodu poważnych skutków ubocznych jak w inne narkotykach – silne wybuchy złości, „wyładowania” audytoryjne itd.

  Autor opinii: Gal A, dodano: 26 października 2016
 4. Biorę Mozarin już prawie rok, ostatnio dostałam okropną wysypkę na nogach i dużo przytyłam, wysypka na nogach wygląda jak jakieś krwiste wybroczyny, czy to efekt zbyt długiego stosowania, nie wiem, ale jestem bardzo zaniepokojona, stan psychiczny poprawił się, może ktoś miał lub ma podobne objawy?

  Autor opinii: Anonim, dodano: 12 marca 2015
 5. Ja zaczęłam brać dopiero pierwszy dzień. Jestem bardzo rozkojarzona… Czy to minie?

  Autor opinii: Ewel, dodano: 26 lutego 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  działanie lecznicze mnie zadowala, jednak dostrzegam trochę skutków ubocznych – chce się spać, obniżone libido a do tego lekko przytyłam (4 mieś.stosowania), ale nie wiem czy to od mozarinu

  Autor opinii: Anka, dodano: 29 maja 2014
 7. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  :)

  Autor opinii: Ania a, dodano: 13 maja 2014
 8. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  OK

  Autor opinii: Anonim, dodano: 12 maja 2014