Mirzaten

Średnia ocena:Brak ocen

Mirzaten to silny lek z grupy czterocyklicznych preparatów antydepresyjnych na bazie mirtazapiny. W naszym kraju częściej jednak częściej niż na depresję bywa przepisywany podczas leczenia różnego rodzaju nerwic i fobii społecznych oraz jako środek poprawiający jakość snu. Nie będzie preparatem odpowiednim dla osób chcących zachować szczupłą sylwetkę, ponieważ często silnie wzmaga apetyt. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.

Mirzaten
Średnia ocena (z 4 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Mirzaten stosuje się u osób powyżej 18. roku życia w leczeniu fobii społecznych, nerwic (w tym nerwicy uogólnionej) oraz podczas dużych epizodów depresyjnych.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą. Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania preparatu ustala lekarz i należy bezwzględnie się do niej stosować. Pamiętajmy, że przyjęcie większej od zalecanej dawki, nie tylko nie przyspieszy poprawy stanu naszego zdrowia, a może nam również zaszkodzić.

Możliwe skutki uboczne

U części osób stosujących Mirzaten odnotowano wystąpienie skutków ubocznych, do których należały: przyrost masy ciała, zwiększenie apetytu, bezsenność lub też nadmierna senność, omamy, niepokój, obrzęk kończyn, różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, ból i zawroty głowy, bóle mięśni i stawów, uczucie suchości w ustach, drgawki, koszmary senne, uczucie ogólnego zmęczenia, skórne odczyny alergiczne. Podczas terapii należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych, a także od prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż Mirzaten może upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować osoby uczulone na któryś z jego składników. W przypadku jeśli cierpisz na jedno z następujących schorzeń: padaczka, jaskra, cukrzyca, niedrożność przewodu pokarmowego, zaburzenia czynności nerek, wątroby lub serca, zaburzenia w oddawaniu moczu, upośledzenie tolerancji różnego rodzaju cukrów – poinformuj o tym lekarza. Powiedz także o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w groźne interakcje z substancjami zawartymi w Mirzatenie. Leku nie wolno stosować u kobiet karmiących piersią, w przypadku kobiet w ciąży jest to możliwe jedynie na wyraźne zalecenie lekarskie.

MirzatenunratedLekOpinie.pl2014-01-06 16:59:23Mirzaten to silny lek z grupy czterocyklicznych preparatów antydepresyjnych na bazie mirtazapiny. W naszym kraju częściej jednak częściej niż na depresję bywa przepisywany podczas leczenia różnego rodzaju nerwic i fobii społecznych oraz jako środek poprawiający jakość snu. Nie będzie preparatem odpowiednim dla osób chcących zachować szczupłą sylwetkę, ponieważ często silnie wzmaga apetyt. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
mirtazapina
Strona zawiera informacje o leku Mirzaten cena, pobierz Mirzaten ulotka, dedykowane Mirzaten forum, wpływ Mirzaten na prowadzenie pojazdów, czy Mirzaten jest refundowany? - czyli Mirzaten refundacja, a także interakcje Mirzaten a karmienie piersią, zalecane Mirzaten dawkowanie, stosowanie Mirzaten w ciąży, Mirzaten opinie o leku, tanie Mirzaten zamienniki, interakcje leku Mirzaten a alkohol.

3 opinii o Mirzaten

Znasz Mirzaten? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Mirzaten


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po przerobieniu produktów innych firm zauważam, iż na moją osobę najkorzystniej działa tylko ten specyfik. W związku z tym uważam go za godny polecenia.

    Autor opinii: Sewera, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Brałam ten lek półtora roku. Na początku bardzo dobre działanie, niestety szybko się skończyło, do tego to koszmarne tycie. Nie daję ocen, bo mam wrażenie, że to u mnie takie złe działanie, lekarz mówił, że każdy organizm reaguje na lek po swojemu, może komuś pomoże.

    Autor opinii: Elqa, dodano: 3 stycznia 2015
  3. Lek w początkowej fazie zażywania działał na mnie bardzo źle (bardzo dziwne skutki uboczne), później były około 2 miesiące (może maksymalnie 3) rzeczywistej poprawy, kiedy można uznać, że lek działał tak jak powinien i dalszy czas to nawrót stanów nerwicowych. Bardzo przytyłam przez ten lek, jedyne na co się nadaje to nasennie – śpię po nim jak zabita.

    Autor opinii: MagdaL, dodano: 6 listopada 2014