Mirtor

Średnia ocena:Brak ocen

Mirtor to czterocykliczny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja aktywna to mirtazapina, będąca antagonistą receptorów histaminowych, serotoninowych i adrenergicznych, wykazująca także działanie nasenne. Mimo iż udokumentowano wysoką skuteczność tego preparatu w leczeniu zaburzeń na tle depresyjnym, wielu pacjentów odmawia jego przyjmowania ze względu na dużą ilość skutków ubocznych, a w szczególności na znaczne zwiększenie masy ciała. Mirtor możemy zakupić na receptę, pod postacią tabletek ulegających rozpuszczeniu w jamie ustnej.

Średnia ocena (z 4 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosowany jest u osób dorosłych, w terapii epizodów depresyjnych, nerwicy uogólnionej oraz fobii społecznej.

Dawkowanie

Mirtor stosujemy doustnie. Tabletkę kładziemy na języku, a kiedy ulegnie w całości rozpuszczeniu, połykamy, popijając wodą. Dawka i częstotliwość zażywania leku dla każdego ustalana jest indywidualnie przez lekarza psychiatrę i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

Wśród pacjentów przyjmujących Mirtor odnotowano przypadki wystąpienia pewnych efektów ubocznych. Należały do nich: ból i zawroty głowy, zwiększony apetyt, obrzęki, nudności, mania, splątanie, biegunki, wymioty, uczucie suchości w ustach, zmiany w ciśnieniu tętniczym krwi, zespół niespokojnych nóg, omdlenia, zmiany w funkcjonowaniu szpiku kostnego, zmęczenie, niepokój psychoruchowy, bezsenność, drgawki, drżenia, halucynacje, pobudzenie oraz parestezje. W trakcie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych. Wskazane jest także powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych.

Przeciwwskazania

Preparat nie jest przeznaczony dla osób, które są uczulone na choć jedną z występujących w nim substancji. Kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także pacjenci cierpiący na niedrożność przewodu pokarmowego, padaczkę, niedociśnienie, jaskrę, niewydolność serca, nerek lub wątroby powinni skonsultować się z lekarzem, który podejmie decyzję czy w ich przypadku możliwa jest terapia Mirtorem. Należy pamiętać, by powiedzieć specjaliście o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, gdyż wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje w połączeniu z substancjami zawartymi w omawianym leku.

Mirtor0LekOpinie.pl2014-03-31 18:45:07Mirtor to czterocykliczny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja aktywna to mirtazapina, będąca antagonistą receptorów histaminowych, serotoninowych i adrenergicznych, wykazująca także działanie nasenne. Mimo iż udokumentowano wysoką skuteczność tego preparatu w leczeniu zaburzeń na tle depresyjnym, wielu pacjentów odmawia jego przyjmowania ze względu na dużą ilość skutków ubocznych, a w szczególności na znaczne zwiększenie masy ciała. Mirtor możemy zakupić na receptę, pod postacią tabletek ulegających rozpuszczeniu w jamie ustnej.
Producent:
Orion
Substancja czynna:
mirtazapina
Strona zawiera informacje o leku Mirtor cena, pobierz Mirtor ulotka, dedykowane Mirtor forum, wpływ Mirtor na prowadzenie pojazdów, czy Mirtor jest refundowany? - czyli Mirtor refundacja, a także interakcje Mirtor a karmienie piersią, zalecane Mirtor dawkowanie, stosowanie Mirtor w ciąży, Mirtor opinie o leku, tanie Mirtor zamienniki, interakcje leku Mirtor a alkohol.

3 opinii o Mirtor

Znasz Mirtor? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Mirtor


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
 1. Czy matka karmiąca może zażywać ten specyfik?

  Autor opinii: Jolanta, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Ja biorę już 7 dni i jest ok, tylko rano w gębie dziwnie. Śpi się dobrze.

  Autor opinii: popi, dodano: 11 września 2014
 3. Ludzie, nie bierzcie tego diabelstwa. Wziąłem dwa razy i masakra: wiele godzin snu, zawroty głowy, splątanie, pogorszenie wzroku, apatia. Przestraszyłem się i odstawiłem od razu. Następnej nocy miałem straszne halucynacje, porównywalne do skutków LSD. Gdy piszę ten post, minęło około 40 godzin od wzięcia ostatniej tabletki i jeszcze mnie trzyma: mrowienie rąk, zaburzenia równowagi i wzroku, nadpobudliwość. To narkotyk, a nie lekarstwo!!! Pigułka wielkości główki od szpilki na zjazd po niej przypomina rajd na kreskę z Giewontu!!!
  Chciałem jeszcze dodać, że krzyczałem po tym i ryczałem strasznie leżąc na podłodze, napisałem list pożegnalny. Nikogo nie było wtedy w domu, masakra. Dziś jest to dla mnie nie do pomyślenia.

  Autor opinii: Jack36, dodano: 14 lipca 2014