Lexapro

Średnia ocena:Brak ocen

Lexapro to lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja aktywna, escitalopram, zwiększa poziom serotoniny w przestrzeniach między komórkami nerwowymi, zapewniając ich lepsze pobudzenie oraz wyrównując równowagę chemiczną w mózgu. Poprawia to nasze samopoczucie, likwiduje efekt depresyjny, a także zapewnia spokojny sen. Preparat Lexapro, jak każdy lek o podobnym działaniu, dostępny jest wyłącznie na receptę.

Lexapro
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek zalecany jest osobom powyżej 18. roku życia, cierpiącym na napady depresyjne oraz różnego rodzaju napady lękowe i fobie. Może być także stosowany w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Dawkowanie

Preparat Lexapro przyjmujemy doustnie, tabletkę popijając wodą, niezależnie od spożywanych posiłków. Dawkę leku ustala specjalista i należy ściśle się do niej stosować aby terapia przyniosła jak najlepszy skutek. Zaleca się stopniowe odstawianie leku w celu uniknięcia nieprzyjemnych objawów zespołu abstynencyjnego.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy preparat działający na ośrodkowy układ nerwowy, Lexapro może wywoływać efekty niepożądane, takie jak: niepokój (także psychoruchowy), bezsenność lub nadmierna senność, nudności, zmiany w apetycie, parestezje, drżenia, zaburzenia libido, biegunki, zaparcia, nadmierne ziewanie, bóle mięśni lub stawów, zaburzenia ejakulacji, wymioty, suchość w ustach, zawroty głowy, omdlenia, zaburzenia smaku, uczucie splątania, nerwowość, szumy w uszach, wysypka, świąd, napady panicznego lęku, krwawienia z nosa lub przewodu pokarmowego, łysienie, zmiany masy ciała i zaburzenia rytmu pracy serca. Ze względu na ryzyko upośledzenia naszej sprawności psychoruchowej nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych w trakcie kuracji.

Przeciwwskazania

Preparatu Lexapro nie powinny stosować osoby nadwrażliwe na którąś z substancji w nim występujących. Pacjenci cierpiący na manię, hipomanię, padaczkę, cukrzycę, niewydolność nerek lub wątroby, chorobę niedokrwienną serca albo skazę krwotoczną powinny skonsultować swój stan z lekarzem. Należy pamiętać o poinformowaniu specjalisty o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z escitalopramem. Stosowanie preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią jest możliwe jedynie w stanach najwyżej konieczności i powinno przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarską.

Lexapro0LekOpinie.pl2014-02-21 21:05:33Lexapro to lek przeciwdepresyjny z grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Jego substancja aktywna, escitalopram, zwiększa poziom serotoniny w przestrzeniach między komórkami nerwowymi, zapewniając ich lepsze pobudzenie oraz wyrównując równowagę chemiczną w mózgu. Poprawia to nasze samopoczucie, likwiduje efekt depresyjny, a także zapewnia spokojny sen. Preparat Lexapro, jak każdy lek o podobnym działaniu, dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Lundbeck
Substancja czynna:
escitalopram
Strona zawiera informacje o leku Lexapro cena, pobierz Lexapro ulotka, dedykowane Lexapro forum, wpływ Lexapro na prowadzenie pojazdów, czy Lexapro jest refundowany? - czyli Lexapro refundacja, a także interakcje Lexapro a karmienie piersią, zalecane Lexapro dawkowanie, stosowanie Lexapro w ciąży, Lexapro opinie o leku, tanie Lexapro zamienniki, interakcje leku Lexapro a alkohol.

1 opinia o Lexapro

Znasz Lexapro? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Lexapro


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Środek raczej drogi ale skuteczność rekompensuje koszt.

    Autor opinii: Jolanda, dodano: 25 kwietnia 2017