Ixel

Średnia ocena:

Ixel jest jednym z nowocześniejszych leków o działaniu antydepresyjnym. Stworzony został na bazie milnacipranu – substancji działającej jako inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Zwiększając stężenie tych neurotransmitterów w szczelinie synaptycznej, zapewnia skuteczniejsze pobudzenie neuronów, co jest bezpośrednio odpowiedzialne za nasze dobre samopoczucie. Z powodu swojej ceny, Polsce lek ten stosowany jest przez stosunkowo niewielkie grono pacjentów, jednak jest stanowczo wart uwagi, ze względu na dużą skuteczność i niewielką liczbę skutków ubocznych w porównaniu z innymi produktami o tym samym działaniu.

Ixel
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom powyżej 15. roku życia, cierpiącym na epizody depresyjne o różnorodnym pochodzeniu, także te przebiegające z pobudzeniem bądź niepokojem psychicznym oraz w terapii zaburzeń maniakalno-depresyjnych.

Dawkowanie

Ixel przyjmujemy doustnie. Decyzję o dawce i częstotliwości zażywania leku podejmuje specjalista i należy ściśle przestrzegać jego wskazań. Zazwyczaj terapię rozpoczyna się od przyjmowania 25 mg preparatu (jedna kapsułka), po czym dawka jest stopniowo zwiększana aż do 100 mg. Pełen efekt działania leku powinniśmy zaobserwować najpóźniej do 4 tygodnia kuracji, jednakże w celu utrwalenia jej skutków, powinna ona trwać około 6 miesięcy.

Możliwe skutki uboczne

Wśród osób przyjmujących Ixel odnotowano występowanie efektów niepożądanych, takich jak: zaburzenia snu, lęki, drażliwość, ból i zawroty głowy, skórne reakcje alergiczne, uczucie ogólnego osłabienia, nadmierna potliwość, bolesne menstruacje, problemy z oddawaniem moczu, zaburzenia libido, zmiany w masie ciała, nudności, wymioty, zaparcia, wzdęcia, drżenie mięśniowe, drgawki, wahania ciśnienia tętniczego krwi oraz wzrost poziomu enzymów wątrobowych i cholesterolu we krwi pacjenta. Lek może osłabiać naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego zaleca się powstrzymanie od prowadzenia pojazdów mechanicznych na czas terapii. Należy także zrezygnować ze spożywania napojów alkoholowych.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na któryś z jego składników oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Chorzy na cukrzycę, niewydolność nerek, serca lub wątroby, jaskrę, padaczkę, przerost gruczołu krokowego, nadciśnienie tętnicze lub zastój moczu powinni o swoim stanie poinformować lekarza. Należy także zgłosić specjaliście fakt przyjmowania jakichkolwiek innych leków, nawet tych dostępnych bez recepty, w celu uniknięcia groźnych interakcji.

Ixel0LekOpinie.pl2014-04-05 22:00:48Ixel jest jednym z nowocześniejszych leków o działaniu antydepresyjnym. Stworzony został na bazie milnacipranu – substancji działającej jako inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Zwiększając stężenie tych neurotransmitterów w szczelinie synaptycznej, zapewnia skuteczniejsze pobudzenie neuronów, co jest bezpośrednio odpowiedzialne za nasze dobre samopoczucie. Z powodu swojej ceny, Polsce lek ten stosowany jest przez stosunkowo niewielkie grono pacjentów, jednak jest stanowczo wart uwagi, ze względu na dużą skuteczność i niewielką liczbę skutków ubocznych w porównaniu z innymi produktami o tym samym działaniu.
Producent:
Pierre Fabre
Substancja czynna:
milnacypran
Strona zawiera informacje o leku Ixel cena, pobierz Ixel ulotka, dedykowane Ixel forum, wpływ Ixel na prowadzenie pojazdów, czy Ixel jest refundowany? - czyli Ixel refundacja, a także interakcje Ixel a karmienie piersią, zalecane Ixel dawkowanie, stosowanie Ixel w ciąży, Ixel opinie o leku, tanie Ixel zamienniki, interakcje leku Ixel a alkohol.

3 opinii o Ixel

Znasz Ixel? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ixel


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Mi niezbyt pomaga, ale może u innych osób będzie działać.

  Autor opinii: Wierzchosława, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Wyciągnął mnie z depresji w 2 tygodnie. Potem zniknął z polskiego rynku. Ma wrócić w tym roku. Cały czas na to czekam.

  Autor opinii: MK, dodano: 21 kwietnia 2016
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Brałam go przez wiele lat. Dopiero wchodził na polski rynek. Wrócił mi życie i normalne funkcjonowanie.

  Autor opinii: NG, dodano: 21 marca 2015