Fluxemed

Średnia ocena:

Fluxemed to nowoczesny lek przeciwdepresyjny. Jego substancją czynną jest fluoksetyna – związek z grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Poprzez zwiększenie poziomu serotoniny (zwanej „hormonem szczęścia”) w szczelinach synaptycznych wzmacnia się pobudzenie komórek neuronów oraz ilość przekazywanych impulsów. Ma to wpływ na poprawę naszego samopoczucia oraz eliminację nastrojów depresyjnych. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Fluxemed
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Fluxemed stosowany jest u dorosłych, młodzieży i dzieci, które ukończyły 8. rok życia w terapii dużych epizodów depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych oraz bulimii – w skojarzeniu z psychoterapią.

Dawkowanie

Lek należy zażywać doustnie, tabletkę popijając wodą, niezależnie od spożywanych posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz specjalista i należy ściśle przestrzegać jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Fluxemed może wywołać objawy, takie jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, trudności z zasypianiem, nietypowe sny, euforia, suchość błony śluzowej ust, wzmożona potliwość, zaburzenia w odczuwaniu smaku, zmęczenie lub też nadmierne pobudzenie, trudności z koncentracją, zaburzenia oddawania moczu, tiki, drgawki, niepokój, wzmożone ziewanie, hipotensja, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zapalenie gardła, skórne reakcje alergiczne, splątanie, depersonalizacja, łysienie lub też zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Preparatów na bazie fluoksetyny nie powinni zażywać pacjenci uczuleni na ten związek lub też przyjmujący równocześnie inhibitory MAO. Przed rozpoczęciem kuracji należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich chorobach obecnych i przebytych w przeszłości. Kobiety w ciąży i karmiące piersią również powinny poinformować o swoim stanie specjalistę.

Fluxemed0LekOpinie.pl2015-02-22 19:44:20Fluxemed to nowoczesny lek przeciwdepresyjny. Jego substancją czynną jest fluoksetyna – związek z grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Poprzez zwiększenie poziomu serotoniny (zwanej „hormonem szczęścia”) w szczelinach synaptycznych wzmacnia się pobudzenie komórek neuronów oraz ilość przekazywanych impulsów. Ma to wpływ na poprawę naszego samopoczucia oraz eliminację nastrojów depresyjnych. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Pro.Med.CS
Substancja czynna:
fluoksetyna
Strona zawiera informacje o leku Fluxemed cena, pobierz Fluxemed ulotka, dedykowane Fluxemed forum, wpływ Fluxemed na prowadzenie pojazdów, czy Fluxemed jest refundowany? - czyli Fluxemed refundacja, a także interakcje Fluxemed a karmienie piersią, zalecane Fluxemed dawkowanie, stosowanie Fluxemed w ciąży, Fluxemed opinie o leku, tanie Fluxemed zamienniki, interakcje leku Fluxemed a alkohol.

2 opinii o Fluxemed

Znasz Fluxemed? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Fluxemed


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czy to normalne, że po łyknięciu tego środka mam dolegliwości żołądkowe? Czy ktoś jeszcze tak ma?

  Autor opinii: Pudecjanna, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Dopiero 2 tygodnie przyjmuję lek. Poprzedni – Citabax spowodował przybranie na wadze 10 kg. To dużo przy moim równoczesnym nadciśnieniu. Fluxemed, obok właściwości leczniczych, których nie odczuwam jeszcze, ma i uboczne – nieakceptację słodyczy, co ma dla mnie istotne znaczenie :).

  Autor opinii: Al, dodano: 24 lipca 2015