Fevarin

Średnia ocena:Brak ocen

Fevarin to lek o działaniu przeciwdepresyjnym na bazie fluwoksaminy. Należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Wyższy poziom tego neuroprzekaźnika powoduje dłuższe pobudzenie komórek nerwowych oraz więcej impulsów przez nie przebiegających i co za tym idzie – nasze lepsze samopoczucie. Na pełen efekt terapeutyczny trzeba jednak poczekać dość długo, bo do trzech miesięcy. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę.

Fevarin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Fevarin stosujemy u osób cierpiących na depresję, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, a także w różnorodnych stanach lękowych.

Dawkowanie

Dawka leku dla każdego będzie indywidualna. Ustala ją lekarz na podstawie zleconych badań i postawionej diagnozy. Tabletki przyjmujemy doustnie, połykamy je w całości, popijając wodą.

Możliwe skutki uboczne

Jak wszystkie leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, Fevarin może wywoływać u części osób pewne efekty niepożądane. Należą do nich nudności i wymioty, które powinny samoczynnie ustąpić po dwóch tygodniach, a także: przyspieszenie akcji serca, kołatanie serca, bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, bóle brzucha, biegunki lub zaparcia, zaburzenia łaknienia, ogólne złe samopoczucie, niepokój, bezsenność lub też nadmierna senność, pobudzenie, drżenia, wzmożone pocenie się. Aby uniknąć poważnych efektów ubocznych, w czasie terapii należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. Ze względu na możliwość wystąpienia objawów takich jak zawroty głowy lub senność, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy masz uczulenie na którąkolwiek z substancji występujących w leku, a także gdy cierpisz na zaburzenia pracy nerek lub wątroby. Powiedz o wszystkich przyjmowanych aktualnie preparatach, nawet tych dostępnych bez recepty, ponieważ wiele z nich może wchodzić w groźne interakcje z fluwoksaminą. Fevarin przenika przez łożysko i do mleka matki, dlatego jego stosowanie w okresie laktacji jest zabronione, natomiast w okresie ciąży jego ono możliwe jedynie w przypadku najwyższej konieczności.

FevarinunratedLekOpinie.pl2013-12-15 15:59:06Fevarin to lek o działaniu przeciwdepresyjnym na bazie fluwoksaminy. Należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Wyższy poziom tego neuroprzekaźnika powoduje dłuższe pobudzenie komórek nerwowych oraz więcej impulsów przez nie przebiegających i co za tym idzie – nasze lepsze samopoczucie. Na pełen efekt terapeutyczny trzeba jednak poczekać dość długo, bo do trzech miesięcy. Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Abbott
Substancja czynna:
fluwoksamina
Strona zawiera informacje o leku Fevarin cena, pobierz Fevarin ulotka, dedykowane Fevarin forum, wpływ Fevarin na prowadzenie pojazdów, czy Fevarin jest refundowany? - czyli Fevarin refundacja, a także interakcje Fevarin a karmienie piersią, zalecane Fevarin dawkowanie, stosowanie Fevarin w ciąży, Fevarin opinie o leku, tanie Fevarin zamienniki, interakcje leku Fevarin a alkohol.

1 opinia o Fevarin

Znasz Fevarin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Fevarin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi nieco ulżyło, lecz może to kwestia indywidualna. Ale kosztowo jest raczej korzystnie, stąd wiele do stracenia nie ma.

    Autor opinii: Borzysław, dodano: 25 kwietnia 2017