Faxolet er

Średnia ocena:Brak ocen

Faxolet ER jest silnym lekiem o działaniu przeciwdepresyjnym. Stworzony został na bazie wenlafaksyny – substancji z grupy SSRI (selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny). Poprzez zwiększenie ilości tego neuroprzekaźnika, a także, w mniejszym stopniu, dopaminy, w przestrzeni pomiędzy komórkami nerwowymi, preparat zapewnia ich lepsze pobudzenie przez impulsy nerwowe. Jest to pośrednią przyczyną naszego dobrego samopoczucia oraz zmniejszenia bądź wyeliminowania epizodów depresji. Faxolet ER dostępny jest wyłącznie na receptę.

Faxolet er
Średnia ocena (z 4 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych, zmagających się z dużymi epizodami depresyjnymi i fobią społeczną, także w celu zapobiegania nawrotom tych schorzeń.

Dawkowanie

Faxolet ER należy stosować doustnie. Kapsułki połykamy, popijając wodą, najlepiej podczas spożywanego posiłku, o stałej porze dnia. Decyzję o dawkowaniu i częstotliwości zażywania leku podejmuje lekarz specjalista i należy bezwzględnie przestrzegać jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy preparat działający bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, Faxolet ER może wywołać u przyjmujących go osób pewną liczbę efektów niepożądanych, takich jak: uczucie suchości w ustach, nadmierne pocenie się, szczególnie w nocy, podwyższenie poziomu cholesterolu we krwi, zmiany masy ciała, ból i zawroty głowy, zmiany masy ciała, nadciśnienie, uczucie depersonalizacji, obniżone libido, nudności, wymioty, biegunki lub też zaparcia, nerwowość, drżenia mięśniowe, problemy ze snem, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmiany w apetycie, apatia, omamy, zaburzenia smaku, problemy z koordynacją ruchową, problemy z oddawaniem moczu, zaburzenia menstruacji, krwiomocz, łysienie, wysypki, reakcje nadwrażliwości na światło, zmiany rytmu pracy serca oraz szumy w uszach. Konieczne jest pamiętanie, by w trakcie terapii powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. Ze względu na ryzyko wystąpienia objawów upośledzających sprawność psychomotoryczną, zalecane jest powstrzymanie się od prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na którąkolwiek z występujących w nim substancji. Osoby cierpiące na zaburzenia elektrolitowe, jaskrę, zaburzenia pracy serca, drgawki, nadciśnienie oraz mające problemy z nerkami lub wątrobą, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny o swoim stanie powiedzieć lekarzowi. Konieczne jest także poinformowanie specjalisty o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, gdyż wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z substancjami zawartymi w Faxolecie ER.

Faxolet er0LekOpinie.pl2014-07-01 14:42:00Faxolet ER jest silnym lekiem o działaniu przeciwdepresyjnym. Stworzony został na bazie wenlafaksyny – substancji z grupy SSRI (selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny). Poprzez zwiększenie ilości tego neuroprzekaźnika, a także, w mniejszym stopniu, dopaminy, w przestrzeni pomiędzy komórkami nerwowymi, preparat zapewnia ich lepsze pobudzenie przez impulsy nerwowe. Jest to pośrednią przyczyną naszego dobrego samopoczucia oraz zmniejszenia bądź wyeliminowania epizodów depresji. Faxolet ER dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Polfa Pabianice
Substancja czynna:
wenlafaksyna
Strona zawiera informacje o leku Faxolet er cena, pobierz Faxolet er ulotka, dedykowane Faxolet er forum, wpływ Faxolet er na prowadzenie pojazdów, czy Faxolet er jest refundowany? - czyli Faxolet er refundacja, a także interakcje Faxolet er a karmienie piersią, zalecane Faxolet er dawkowanie, stosowanie Faxolet er w ciąży, Faxolet er opinie o leku, tanie Faxolet er zamienniki, interakcje leku Faxolet er a alkohol.

3 opinii o Faxolet er

Znasz Faxolet er? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Faxolet er


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim przypadku bardzo dobrze lek był tolerowany przez organizm od samego początku tzn. po tygodniu już czułam się dobrze. Faxolet er zażywam od 20e.

    Autor opinii: Lucyna, dodano: 30 kwietnia 2017
  2. Mi niezbyt pomogło, ale może u innych osób będzie działać dobrze.

    Autor opinii: Bolisława, dodano: 25 kwietnia 2017
  3. Bardzo mi pomógł ten lek.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 19 lutego 2017