Estazolam

Średnia ocena:Brak ocen

Estazolam to lek z grupy benzodiazepin, wykazujący działanie nasenne oraz uspokajające. Jego substancja czynna oddziałuje przez receptory GABAA, benzodiapinowe oraz receptory chlorkowe, dzięki czemu delikatnie rozluźnia mięśnie, ułatwia i przyspiesza zasypiania, a także zapobiega licznym przebudzeniom w nocy, wydłużając dzięki temu nasz sen. Na efekt terapeutyczny leku nie trzeba czekać długo – jego nasenne działanie pojawia się już po 30 minutach od zażycia. Nabędziemy go pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.

Estazolam
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na zaburzenia snu, związane z utrudnionym zasypianiem oraz skróceniem czasu trwania snu, a także pomocniczo, w terapii nadmiernej pobudliwości emocjonalnej oraz zaburzeń lękowych.

Dawkowanie

Estazolam przyjmujemy doustnie. Tabletkę połykamy na około pół godziny przed snem i popijamy dużą ilością wody. Dokładniejsze informacje o dawkowaniu oraz częstotliwości zażywania produktu poda nam lekarz specjalista i należy ściśle przestrzegać jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Lek oddziałuje bezpośrednio na nasz ośrodkowy układ nerwowy, dlatego należy liczyć się z możliwością wystąpienia efektów niepożądanych terapii, do których należą: ospałość, bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, wzmożona senność w trakcie dnia, ogólne złe samopoczucie, apatia, zaburzenia koordynacji ruchowej, wydłużenie czasu reakcji, lęki, niepamięć następcza, labilność emocjonalna, skurcze mięśni, bóle mięśniowo-stawowe oraz kołatania serca. Stosując lek, należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zaleca się także zaprzestanie spożywania napojów alkoholowych (do trzech dni po zakończeniu terapii) oraz palenia wyrobów tytoniowych, gdyż mogą one osłabiać działanie nasenne.

Przeciwwskazania

Estazolam nie jest przeznaczony dla osób uczulonych na którykolwiek z jego składników, a także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Pacjenci cierpiący na zespół obturacyjnego bezdechu sennego, ciężką niewydolność oddechową, jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, mający problemy z wątrobą powinni poinformować o tym swojego lekarza. Pamiętajmy także, by zgłosić specjaliście fakt przyjmowania wszystkich innych leków, nawet tych dostępnych bez recepty.

Estazolam0LekOpinie.pl2014-09-20 16:31:57Estazolam to lek z grupy benzodiazepin, wykazujący działanie nasenne oraz uspokajające. Jego substancja czynna oddziałuje przez receptory GABAA, benzodiapinowe oraz receptory chlorkowe, dzięki czemu delikatnie rozluźnia mięśnie, ułatwia i przyspiesza zasypiania, a także zapobiega licznym przebudzeniom w nocy, wydłużając dzięki temu nasz sen. Na efekt terapeutyczny leku nie trzeba czekać długo – jego nasenne działanie pojawia się już po 30 minutach od zażycia. Nabędziemy go pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.
Substancja czynna:
estazolam
Strona zawiera informacje o leku Estazolam cena, pobierz Estazolam ulotka, dedykowane Estazolam forum, wpływ Estazolam na prowadzenie pojazdów, czy Estazolam jest refundowany? - czyli Estazolam refundacja, a także interakcje Estazolam a karmienie piersią, zalecane Estazolam dawkowanie, stosowanie Estazolam w ciąży, Estazolam opinie o leku, tanie Estazolam zamienniki, interakcje leku Estazolam a alkohol.

1 opinia o Estazolam

Znasz Estazolam? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Estazolam


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki poleceniu mamy (a przy tym wbrew rozlicznym niepewnościom) biorę jakiś kwartał i jak na razie efekty są raczej zauważalne, w związku z czym mogę zarekomendować wszystkim.

    Autor opinii: Adalbert, dodano: 25 kwietnia 2017