Escitil

Średnia ocena:

Escitil to generyczny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja aktywna, escitalopram, należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Wyższy poziom tego neuroprzekaźnika w organizmie ma wpływ na poprawę naszego samopoczucia. Na pierwsze efekty działania leku trzeba poczekać stosunkowo krótko, bo około dwóch tygodni. Dużą zaletą Escitilu jest fakt, że nie powoduje on przyrostu masy ciała. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Escitil
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Escitil stosujemy u osób cierpiących na depresję, a także w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń lękowych, przebiegających z agorafobią lub też bez niej, fobii społecznych i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, niezależnie od posiłków. Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania preparatu ustala lekarz i należy bezwzględnie się do niej stosować. Pamiętajmy, że samodzielne zwiększenie ilości zażywanego leku nie tylko nie przyspieszy poprawy stanu naszego zdrowia, ale może go nawet pogorszyć.

Możliwe skutki uboczne

U części osób stosujących Escitil występowały pewne skutki uboczne. Należały do nich: różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, zmiany w apetycie, katar i uczucie niedrożności nosa, zaburzenia snu, niepokój, suchość w ustach, wzmożone ziewanie, drżenia mięśni, zawroty głowy, uczucie kłucia w obrębie powłok skórnych, bóle mięśni i stawów, wzmożone pocenie się, zaburzenia libido, gorączka, wysypka, świąd, stany splątania, lęki, uczucie zmęczenia, zaburzenia widzenia, szumy w uszach, zaburzenia miesiączkowania, omdlenia, zmiany w odczuwaniu smaku, krwawienia pochwy, krwawienia z nosa, obrzęki kończyn górnych i dolnych, przyspieszenie akcji serca. Lek może upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego zalecane jest zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na którąkolwiek z substancji występujących w Escitilu, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Poinformuj lekarza w przypadku gdy cierpisz na zaburzenia w pracy serca, nerek lub wątroby, a także na cukrzycę, stany manii, skazę krwotoczną oraz gdy masz skłonności do drgawek. Pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, ponieważ wiele z nich może osłabiać lub zmieniać działanie Escitilu. Lek przenika przez łożysko oraz do mleka matki, dlatego jego stosowanie podczas ciąży jest dozwolone jedynie w przypadkach najwyższej konieczności, zaś w okresie karmienia piersią jest zabronione.

EscitilunratedLekOpinie.pl2013-12-15 15:44:03Escitil to generyczny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja aktywna, escitalopram, należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Wyższy poziom tego neuroprzekaźnika w organizmie ma wpływ na poprawę naszego samopoczucia. Na pierwsze efekty działania leku trzeba poczekać stosunkowo krótko, bo około dwóch tygodni. Dużą zaletą Escitilu jest fakt, że nie powoduje on przyrostu masy ciała. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Egis
Substancja czynna:
escitalopram
Strona zawiera informacje o leku Escitil cena, pobierz Escitil ulotka, dedykowane Escitil forum, wpływ Escitil na prowadzenie pojazdów, czy Escitil jest refundowany? - czyli Escitil refundacja, a także interakcje Escitil a karmienie piersią, zalecane Escitil dawkowanie, stosowanie Escitil w ciąży, Escitil opinie o leku, tanie Escitil zamienniki, interakcje leku Escitil a alkohol.

6 opinii o Escitil

Znasz Escitil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Escitil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  escitil uratował mi życie, dosłownie. byłam w ciężkiej depresji…ach szkoda gadać. biorę od roku. po 2 tygodniach zauważyłam różnicę w zachowaniu i myśleniu. przez 2 pierwsze tyg. czasem bolała mnie głowa, czasem było mi trochę niedobrze. lek jest świetny, nie otumania, wysypiam się, nie denerwuję się głupotami, nie nakręcam się ;) jestem wyluzowaną matką 3 dzieci. polecam

  Autor opinii: justyna, dodano: 5 października 2023
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

  Lek Escitil. Pomógł mi na duszności miałem zawał i to była reakcja nerwowa na to zdarzenie, kardiolog orzekł, że przyczyna duszności to głowa i poradził psychiatrę, ten dał mi Escitil i duszności ustąpiły, polecam objawów ubocznych nie ma.

  Autor opinii: Przemyslaw, dodano: 19 stycznia 2023
 3. Mimo wielu wątpliwości biorę jakiś kwartał i jak na razie efekty są dostatecznie widoczne, dlatego też mogę spokojnie polecić.

  Autor opinii: Bratumiła, dodano: 25 kwietnia 2017
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Zażywam, skutki uboczne są takie jak ból brzucha, wzdęcia, osłabienie zdolności fizycznej, uczucie zmęczenia. Plusy – po zażyciu 2 tabletek nie przejmujesz się niczym i nikim wszystkie problemy gdzieś znikają, większa pewność siebie na pewno. Nie polecam sportowcom.

  Autor opinii: Cezary, dodano: 17 października 2016
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Zażywam ten specyfik na nerwicę lękową z depresją. Nie mam uwag jeśli chodzi o działanie – Escitil jest skuteczny, póki co bez poważniejszych skutków ubocznych, zobaczymy jak będzie później. Na ten moment polecam!

  Autor opinii: Elż., dodano: 3 stycznia 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność Brak ocen

  Bardzo poprawia nastrój, ale też tyje się po nim przy długotrwałym stosowaniu. Ma mocne działanie nasenne, zwłaszcza tuż po rozpoczęciu stosowania. Z czasem działanie leku na organizm słabnie, ale przy długotrwałym stosowaniu po roku czasu nadal jest bardzo pomocny.

  Autor opinii: MagdaL, dodano: 6 listopada 2014