Efevelon SR

Średnia ocena:

Efevelon SR to lek o działaniu antydepresyjnym. Jego substancją aktywną jest wenlafaksyna – związek należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Działa ona poprzez zwiększenie ilości serotoniny, noradrenaliny oraz dopaminy w szczelinie synaptycznej pomiędzy neuronami, co zapewnia silniejsze i bardziej efektywne przewodzenie impulsów. Dużą zaletą wenlafaksyny jest fakt, iż powoduje mniej efektów niepożądanych niż większość antydepresantów. Lek dostępny jest na receptę.

Efevelon SR
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Efevelon SR stworzony został z myślą o osobach dorosłych, cierpiących na zaburzenia depresyjne oraz lękowe, do których zaliczamy m.in. zespół lęku uogólnionego, fobię społeczną oraz napady paniki.

Dawkowanie

Preparat należy zażywać doustnie, tabletkę połykając w całości i popijając dużą ilością wody, najlepiej w trakcie posiłku. Ważne jest również, aby codziennie przyjmować tabletkę o tej samej porze. Dokładniejszych informacji dotyczących dawkowania udzieli pacjentowi lekarz specjalista.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji możemy zaobserwować u siebie objawy niepożądane, takie jak: bóle i zawroty głowy, nudności, uczucie suchości w ustach, zmiany w apetycie, zwiększenie masy ciała, obniżenie libido, drżenia, dezorientacja, nerwowość albo też nadmierne uspokojenie, wzmożone ziewanie, nudności, wymioty, biegunki, poty nocne, omamy, trudności z oddawaniem moczu, siniaki, omdlenia, obrzęki, nadmierna utrata włosów, skurcze mięśni, uczucie niepokoju, smołowate stolce lub widoczna krew w stolcu, a także szumy w uszach. Stosując Efevelon SR nie powinniśmy prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn. Aby uniknąć groźnych skutków ubocznych na czas terapii należy zaprzestać spożywania alkoholu.

Przeciwwskazania

Lek przeciwwskazany jest u pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników oraz u kobiet karmiących piersią. Pacjentki w ciąży oraz osoby cierpiące na cukrzycę, jaskrę, nadciśnienie, choroby serca, nietolerancję niektórych cukrów lub też mające skłonności do powstawania siniaków bądź występowania nadmiernych krwawień powinny o swoim stanie poinformować lekarza. Należy również zgłosić fakt przyjmowania wszystkich innych leków, gdyż wiele z nich nie może być stosowanych równocześnie z Efevelonem SR.

Efevelon SR0LekOpinie.pl2014-11-17 16:02:46Efevelon SR to lek o działaniu antydepresyjnym. Jego substancją aktywną jest wenlafaksyna – związek należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Działa ona poprzez zwiększenie ilości serotoniny, noradrenaliny oraz dopaminy w szczelinie synaptycznej pomiędzy neuronami, co zapewnia silniejsze i bardziej efektywne przewodzenie impulsów. Dużą zaletą wenlafaksyny jest fakt, iż powoduje mniej efektów niepożądanych niż większość antydepresantów. Lek dostępny jest na receptę.
Producent:
Actavis
Substancja czynna:
wenlafaksyna
Strona zawiera informacje o leku Efevelon SR cena, pobierz Efevelon SR ulotka, dedykowane Efevelon SR forum, wpływ Efevelon SR na prowadzenie pojazdów, czy Efevelon SR jest refundowany? - czyli Efevelon SR refundacja, a także interakcje Efevelon SR a karmienie piersią, zalecane Efevelon SR dawkowanie, stosowanie Efevelon SR w ciąży, Efevelon SR opinie o leku, tanie Efevelon SR zamienniki, interakcje leku Efevelon SR a alkohol.

2 opinii o Efevelon SR

Znasz Efevelon SR? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Efevelon SR


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Brałam dawkę 75 przez pół roku.
  Pomógł w depresji. U mnie zadziałał bardzo dobrze pod tym względem. Wszystko stało się proste i dobre. Nic nie było w stanie mnie zmartwić.Byłam spokojna i zadowolona z życia. Miałam dużo energii fizycznej. Seks mógł dla mnie nie istnieć, tak jakbym zapomniała do czego mi był potrzebny wcześniej.
  Odstawiałam lek bardzo stopniowo i ostrożnie przez 1,5 miesiąca.
  Mimo to miałam wiele skutków ubocznych po odstawieniu. Przytyłam, miałam zawroty głowy, ale najgorsze był ból mięśni z rana i drętwienie palców. Pomogły mi masaże i akupunktura. W badaniach krwi wysoki cholesterol, stan przedcukrzycowy i problemy z wątrobą. Wróciły też objawy depresji.
  Podsumowując lek skuteczny w sytuacjach kryzysowych,ale trzeba wiedzieć za jaka cenę. Dziwi mnie, że lekarz mnie nie uprzedził.

  Autor opinii: sarna, dodano: 10 stycznia 2021
 2. Czy ten lek może być stosowany przez chorych z nadciśnieniem? Z góry ślicznie dziękuję za informację.

  Autor opinii: Teofil, dodano: 25 kwietnia 2017