Depralin

Średnia ocena:

Depralin to doustny środek antydepresyjny. Należy do grupy leków SSRI – inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Substancja ta jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem w naszym organizmie, a jej właściwa ilość odpowiada za nasze dobre samopoczucie. Mimo że Depralin jest środkiem bardzo silnym, ilość efektów niepożądanych, które może wywołać, nie jest wyższa niż u innych, słabszych antydepresantów.

Depralin
Średnia ocena (z 8 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat stosujemy u osób cierpiących na silne epizody depresyjne, na zespoły zaburzeń lękowych z agorafobią lub bez niej, na różnego rodzaju fobie społeczne oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz i należy bezwzględnie jej przestrzegać. Pamiętajmy, że wyższa dawka leku nie oznacza jego większej skuteczności, a może wiązać się z groźnymi dla naszego zdrowia powikłaniami.

Możliwe skutki uboczne

U osób przyjmujących Depralin może wystąpić pewna ilość skutków ubocznych. Należą do nich: nudności, zmiany w apetycie, senność, trudności z zasypianiem, niepokój, nadmierne ziewanie, drżenia, wymioty, biegunki, zaparcia, zatkany nos lub katar, suchość w ustach, nadmierne pocenie się, różnorodne zaburzenia seksualne, zmiany masy ciała, gorączka, bóle mięśni i stawów, zmęczenie. Rzadziej odnotowywano pojawienie się różnych zmian skórnych, zaburzeń snu, zaburzeń smaku, omdleń, podenerwowania, napadów paniki, stanów splątania, obrzęków, przyspieszenia bicia serca, zaburzeń miesiączkowania, dzwonień w uszach, problemów ze wzrokiem. Sporadycznie występowała agresja, zwolnienie bicia serca, problemy z własną świadomością. Podczas stosowania Depralinu może zostać uszkodzona nasza sprawność psychomotoryczna, nie powinno się wtedy prowadzić pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na którykolwiek ze składników leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Pamiętaj, aby poinformować swojego lekarza, jeżeli cierpisz na padaczkę, cukrzycę, skazę krwotoczną, manię lub hipomanię, masz problemy z nerkami lub wątrobą. Bardzo ważna będzie także informacja o wszystkich lekach, które przyjmujesz, nawet tych bez recepty. Wiele środków może niekorzystnie oddziaływać na nasz organizm w połączeniu z Depralinem. Skonsultuj z lekarzem przyjmowanie leku w okresie ciąży i laktacji.

DepralinunratedLekOpinie.pl2013-11-10 19:44:22Depralin to doustny środek antydepresyjny. Należy do grupy leków SSRI – inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Substancja ta jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem w naszym organizmie, a jej właściwa ilość odpowiada za nasze dobre samopoczucie. Mimo że Depralin jest środkiem bardzo silnym, ilość efektów niepożądanych, które może wywołać, nie jest wyższa niż u innych, słabszych antydepresantów.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
escitalopram
Strona zawiera informacje o leku Depralin cena, pobierz Depralin ulotka, dedykowane Depralin forum, wpływ Depralin na prowadzenie pojazdów, czy Depralin jest refundowany? - czyli Depralin refundacja, a także interakcje Depralin a karmienie piersią, zalecane Depralin dawkowanie, stosowanie Depralin w ciąży, Depralin opinie o leku, tanie Depralin zamienniki, interakcje leku Depralin a alkohol.

7 opinii o Depralin

Znasz Depralin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Depralin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czuje straszne lęki ale miałem nerwy, ustąpiły na 2 dzień ale lęki mam nadal, czuje się 2 razy gorzej niż zanim je brałem.

  Autor opinii: pablo, dodano: 16 września 2018
 2. Brałam lek Depralin przez okres kilku miesięcy. W dużym skrócie to klasyczny SSRI oparty o escitalopram, a więc zbliżone preparaty można spotkać na rynku pod różnymi nazwami handlowymi, produkowane przez wiele koncernów. Co do mojego leczenia tym lekiem: na samym początku skutki uboczne, które u mnie miały miejsce to był zwiększony apetyt, co ciekawe przeplatany okresowo również zmniejszonym apetytem, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku nie przytyłam. Zaczęły się pojawiać dziwne sny, nigdy wcześniej (bez leków) takich nie miałam. Poza tym drobiazgi – sucho w ustach, częste ziewanie, lekkie zaburzenia seksualne w postaci zmniejszonego libido. Poważniejszych powikłań nie było, skuteczność jest ale potrzeba sporo cierpliwości, bo przychodzi dopiero po czasie. Ogólnie oceniając ten lek nie jest on zły, dobrze go znosiłam, absolutnie nie ma się czego bać rozpoczynając kurację z tym lekiem. Niestety ostatecznie lekarz stwierdził, że lek będziemy zmieniać, także tyle by było mojej przygody z Depralinem.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 3. Strasznie drogi lek. Nie każdego stać na wydawanie tylu pieniędzy. Jest bardzo dużo leków przeciwdepresyjnych w o wiele niższej cenie, równie skutecznych. Nie spotkałam się do tej pory z droższym niż ten lekiem psychotropowym. To wielki minus dla tego leku. Jego działania jak dotąd nie zauważyłam.

  Autor opinii: Ann, dodano: 26 kwietnia 2017
 4. Nie wiem czy pozytywne tego leku to substancja aktywna czy raczej efekt placebo, ale póki co stosuję – dowiemy się niedługo.

  Autor opinii: Dorota, dodano: 25 kwietnia 2017
 5. Lek biorę już 1,5 roku. Czuję się dobrze. Funkcjonuję jak trzeba. Nie ma wpływu na zwiększenie masy ciała. Bardzo dobrze śpię, chociaż sny nie należą do przyjemnych. Jestem wyciszona, mogę pracować i prowadzić auto. Mam duży dystans do otaczających mnie problemów. Kiedyś było odwrotnie. Lek bardzo jest mi pomocny.

  Autor opinii: Misia, dodano: 17 lutego 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Stosuję Depralin już od dłuższego czasu – najpierw w dawce 5mg, obecnie już 10mg. Początkowo było trochę skutków ubocznych jak nudności i złe samopoczucie, zwłaszcza po zwiększeniu dawki bo doszła wtedy jeszcze wysypka i nadwrażliwość skóry. Jeśli chodzi o główne działanie to lek działa, szkoda tylko że ma te efekty niepożądane, zastanawiam się czy go przez to nie zamienić, ale lekarz mówi żeby poczekać jeszcze.

  Autor opinii: Jasza, dodano: 13 stycznia 2015
 7. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Zażywam Depralin niecałe pół roku. Skutecznie pomógł na depresję/nerwicę z atakami paniki. Ze skutków ubocznych – wzmożony apetyt i co za tym idzie wzrost wagi, mocno realistyczne i niekiedy wręcz przerażające sny, zmian w libido nie zauważyłem.

  Autor opinii: marek, dodano: 8 października 2014